hamileyken antibiyotik kullanımı...yardım kızlar

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.930
3.264
kızlar sizler dogum yapmış tecribeli anneler olarak bişey sorcam..ben şuan 16 haftalık yani 4 aylık hamileyim...çok agır farenjit oldum 3 gün dogal yollarla ıhlamur nane limon vs içerek iyileşmeye çalıştım ve iyileşemedim...doktoruma gittim ve kadın dogumcum antibiyotik verdi kullanıyorum...sizlere sorum hamileyken böle bi durum geçiren oldumu...antibiyotik kullanan oldumu .antibiyotik kullanmamın bebegime bi zararı dokunurmu doktrum kullanbilirsin dedi ama kızlar içim rahat etmiyo ama ilaçsızda atlatamıyorum bu illeti...bebegime bişey olmaz degilmi kızlar :Saruboceq:

olmaz olmaz korkma arkadaşım. doktor zararlı bi ilaç vermez. ben de emziriyorum ve antibiyotik kullandım. hem ilacın prospektüsünde yazmıyo mu okusana. hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılmasında bi sakınca yoktur yazmıyo mu?

doktorum içebilirsin dedi ama ben pimpirikli bi anneyim :KK43: prospektüstede kesin güvenilir kanıtlanmış çalışmalar yapılmamıştır diyo...kesin gerekli görülmedikçe kullanmayın diyo...

doktor sana uygun bi ilaç vermiştir zaten ilk 3 ayı atlatmışsın hiç bişi olmaz ben 30 haftalık hamileyken kullanmıştım ayrıca doğum yaptıktan sonrada dikişlerim mikrop kapmasın diyede antibiyotik kullandım yani bi zararı olsa sütümden geçer diye doktor vermezdi rahat ol sen bir iki gün kullan bakalım fazla kullanmassın sende için rahat etsin yani

bebeklerimiz konusunda hepimiz pimpirikliyiz arkadaşım. ama doktora guvenip tedavi olmazsan bebeğin için daha kotu olmaz mı?

canimm hiiiç merak etme o antibiyortikler hamilelere uygun olanlar.ayrica bende kullandim.hem antibiyotik aliyordum.hemde vajinadan fitil kullanmam gerekti.hiç bir yan etkiisi olmuyor.kafani takma.gecçmiş olsun canim.saglikli günler..

merak etme canım bende hamileyken faranjit olmustum gripte vardı kan tahlilind ekanımda mikropta vardı hamilelere uygun antibiyotik yazıyo zaten doktorlar ben kullandım bişi olmadı

nidilantı bende kullandım 7. ayda benim ki gelmeye kalktı hastanede yattık iki gun sonra 9 ay 10 gun olana kadar nidilant ve digerinin adını hatırlayamadım 2 tane ilaç kullandım canım

ben 2. ayımda çok ağır faranjit oldum. öksürük, ateş felaket bir durumdaydım. doktorum antibiyotik verdi kullandım. ilk hamileliğimde de kullanmıştım birşey olmadı çok şükür.
merak etmeyin doktorlar ilacı verirken kar- zarar dengesini hesaplayıp bebeğe zararsız olanını veriyorlar. kullanmazsanız mikrobun ve ateşin bebeğe daha büyük zararı olur allah korusun. geçmiş olsun.. a.s.

sivaslı58 ben nidilantı erken doğum riskim vardı hamilelik surecini uzatmak için kullandım nidilant bildiğim kadarıyla rahmin kasılmasını önluyo yani ben onun için kullandım yoksa oğlum 7. ayda gelmeye kalktı 1450 grdı ozaman süreci uzatmak için kullandım oğlumun kilosu 3000 olunca ılacı bıraktırdı doktor normal dogum kilosuna ulastıgı için bebek daha sonrada 9 ay 8 gun de doğdu oğlum :ecrin_bebek:

canım bende tam bu konu üzerine yoğunlaşmıştım.eski anneler aman kullanma diye söylüyorlar.ama ben 6 aya yaklaştım umarım kötü bişi olmaz.ilk 3 ayımda ağır grip olmuştum faranjitle beraber doktor vermişti ama kullanmadımdı.ama şimdi yine başıma geldi kullanıyorum 3 gündür.Allah'a emanet ama ikinci trimesterda zararlı değil diyorlar.inşallah değildir.

ayfercim valla mecbur kalınca öyle bi kullanıyosunki...doktorum eger hastalıgnı tedavi edilmezse bebege daha çok zarar verecegini söyledi...ateş fılan bebegi kötü etkiler dedi...bende mecburen kullandım burdaki tecrübeli annelrdende destek aldıkça içim rahatladı..ikinci trimesterde zararı yokmuş ...allaha emanet bebeelrimiz....

valla güleyim mi ağlayayım mı şaşırdım. Çok ağır faranjit oldum yine. artık bende kronkleşti. 3 ayda bir oluyorum, bugün kbb uzmanına gittim antibiyotik verdi. bakalım atlatırız inşallah :bbo:

ilaç firmaları tazmnat ödememek için öyle yazıyomuş benim dr da kkullanabişlirsin demişti tabi sadece doktorun önerdiklerini

X