Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 1 yaş aşısı nasıl olacak offf

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

sule-46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.403
5
Bu 1 yaş aşısnı nasıl yaptıracagız?Son kontrolde tartamadık bile.İtiraz etti.Önceki aşılar kolaydı neyse,aklı pek ermiyorudu.
Önce anlatırız manlatırız tamam, şöyle lazım,böyle lazım. ben geriliyorum düşündükçe,eşime bugun diyorum sağlık ocagına götürelim şimdiden alışsın ortama.
Korkar da fobi olusursa :KK43:
Hele özel aşıları düşünüyorum da dr undan nefret ediyor, ona hiç dokundurtmaz valla.topitop veriyo anca 5 dakika duryoruz odada.

benim kızım 1.5 aylık sonu 2 aylık olcak ve nasıl aşı yaptırıcaz çok ağlıcak diye kara kara düşünüyorum büyüyünce dahamı zor oluyo bu işler CADIARZU

Canım,yiğitte tartılırken ve boyu ölçülürken ağlıyor son zamanlarda..1 yaş aşısını geçenlerde olduk biz.aynı anda pnömokok son dozda olduk.biraz ağladı sonra sustu..onların iyiliği için yapıyoruz,biraz ağlasınlar..üzme kendini..

walla kolunu bacağını tuta tuta bağırta bağırta yaptıracağız mecburen
ben ağlamasından çok bacağını kıpırdatır da bişey olur diye korkuyorum
babası ve ya hemşireler tutuyor, benim gücüm yetmez diye kendime güvenemiyorum
altunhan seninki daha anlamaz birşey, iğne çıkınca susar, acıyı pek hissetmiyorlar o dönemde

Çınar yaklaşık 1o. aydan bu yana yıkanırken olduğu gibi muayene olurkende sorun çıkarıyor. Doktorumuza bayılıyor görür görmez huu aaaa cccııı diye boynuna atlıyor ama iş muayeneye gelince cırta bağlıyor. Doktora gitmeden önce annemin tansiyon aletinin stateskopunu veriyoruz eline oynasın korkmasın diye anlatıyoruz ama kar etmiyor. Yatarak muayene olmuyor kucakta oluyoruz. 1 yaş aşısını koldan yaptı huuu aa cııı. Benim oğlum aşı yapıldı bitti, bantlama aşamasında ağladı. Yapacak birşey yok onların iyiliği için olacak bu aşılar. Zaten acımıyormuş kıllığına ağlıyor sıpalar.

benim kızım dr. odasına girince duvarda asılı olan kulağa bakılan aleti görünce basıyor çığlığı kucakta muayene oluyoruz
aşı yapılırkende 3 kişi tutuyoruz ancak

dün yaptırdık , ağladı biraz ama sonra koridora cıkınca ordaki çocuklara dalınca unuttu.
şimdi asıl iş dr umuzun yapacağı özel aşılarda.hemşire bayan diye iğneyi yaklaştırana kadar ses cıkarmadı.erkeklerle arası pek yok.
hemşire bu canlı aşı,suciceği aşısı için 1 ay bekleyin dedi.dr umuz ne zamana çağırmıştı unuttum .

aslında nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüyorum demir bu güne kadar olan aşılarıda hiç ağlamadı , küçüklükten beri hep aşı olurken yüzüm ona dönük şekilde ben tutarım kolunu bacağını , hatta bu aşı yakar iyi tutamazsınız biz tutalım falan dedikleinde bile yok ben tutarım diye inat etmiştim acıyı hissedip yüz şekli değişince benim yüzümdeki gülümseme ifadesini görünce herşeyin yolunda gittiğini anlar ve ağlamazdı , dolayısıyla 1 yaş aşılarında da daha önce kötü bir deneyim yaşamadığı için diretmedi sadece iğne batınca biraz ağladı o kadar sonra hemen sustu i size tavsiyem (özellikle bebeği küçük olanlar)muayene ve aşılarda hep sizi görebileceği şekilde karşısında olup ona dokunun ve bebeğinizi kendiniz tutun . kolay gelsin

su çiçeği 13. aydamıydı?
BİZ PNÖMOKOKLARI 4-6-8 de olduk
son doz 13 yazmış dr. nasıl olacak şimdi?

su çiçeği 13. aydamıydı?
BİZ PNÖMOKOKLARI 4-6-8 de olduk
son doz 13 yazmış dr. nasıl olacak şimdi?

Canım,yiğit pnömokokları 2-4 ve 6 aylıkta oldu,son dozu 12.ayda yaptırdım.önümüzdeki ay suçiçeği var..şimdi emin değilim ama pnömokok son doz sanırım 12-15 aylar arası yapılıyor.suçiçeğide 12-18 aylar arası olması lazım..sen bir doktorunuzu ara sor istersen..

az önce aradık suçiçeği 13 te yaptırın dedi
pnömokok da 15. ayda olacakmış
açıklığa kavuştu, yarın tek aşı olacağız yaşasın

Ben dün kızımı dr a götürdüm dr yaşında iki tane aşımız var dedi.Teki su çiçeği diğerini hatırlamıyorum

X