Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Keratit (Göz bebeğinde Beyaz leke) Yardım!

obirobiirobiiir

...
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
212
8
yaklaşık 2 aydır herpetik keratit (göz uçuğundan meydana gelen göz bebeğinde beyaz leke) tedavisi görüyorum. zovirax göz merhemi kullanıyorum. bu beyaz leke tamamen geçmiyor, tam iyileşme göstermiyor,çok kısa sürede tekrar ediyor. bu hastalık konusunda bilgisi olan, başından geçen varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

geçmiş olsun arkadaşım. Ben yaklaşık 2 sendir adenoviral keratit tedavisi görüyorum. Keratit zor bir hastalık.Damla kullanmadığım zamanlar hep tekrar ediyor. Uzun süreli tedavi ve sürekli kontrol gerekiyor. Moralini bozma.Damlalarını saati saatine kullan.Seninki herpes daha ciddi sanırım.Allah yardımcımız olsun. Benimki de sürekli tekrarlıyor.Daha kaç sene sürer, temelli iyi olur mu bilmiyoruz. Doktorum da bilmiyor.Bu kişiden kişiye değişirmiş.Herkesin hastalığı değişik ilerlermiş.Keratit ciddi bir hastalık.Ama ümidini yitirme benim 2 sene once yuzde 10 gören gözüm şimdi %70 lerde.Ama eskisi gibi olmadı.Hala damla kullanıyorum.Doktorlara pek aldırma.Onlar felaket tellalı olabiliyor bazen.Sen damlaları kullan ve dua et.Virüsü yenecek tek ilaç kendi bağışıklık sistemin.Stres sıkıntı yapma.Üzülmemeye çalış.Sigara içme ya da az iç.En son çare göz kazıma ya da kornea naklidir. Ama unutma kornea nakli de risklidir.En iyisi damlalarla kendi korneana sahip çık.Gözün arkası sağlamsa kornea tamamen matlaşsa bile kornea nakli ile görenler var.Herşey Allah'tan.Acil şifalar dilerim ikimize de.Sen kontrollerine git ve damlalarını düzenli kullan.Uzun sürer,canını sıkmamaya çalış yoksa daha kötü olur.

formda yazdılarını okudum bendede böyle bir durum oluştu onu merak ettim senin gözün şimdi nasıl ümarım hastalıktan eser kalmamıştır cevaplarsan sevinirim.

ben cevaplıyım. 4 yıl kadar önce bir sabah kalktığımda gözümün biri canavar gözü gibi olmuştu:KK43: virüs enfeksiyonu olmuş. hemen damla ve merhem tedavisine başladım ama merhemlerden birine de alerjik reaksiyon verdi gözüm. daha da kötü oldu. 3 ay kadar virüs enfeksiyonu için tedavi gördüm. tedavi bittiğinde gözümün üstüne küçük benekler kalmıştı, yani keratit. bende ki sorun, benekler gözbebeğine yakın olduğu için görmenin çok kötü hatta çift görme şeklinde olmasıydı. merdiven inmek falan tam bir işkenceydi. keratit damlalarının kullanılması içinde steroid olduğu için uzun dönemde yarardan çok zarar getiriyor. bu yüzden sürekli olmayan dönem dönem 10 günlük periyotlarla tekrarlayan damla tedavilerim oldu. 1,5 - 2 sene sonunda da tamamıyle geçti:KK9: tedavini aksatmamanı öneririm, damlalarını kesinlikle atlamadan tam saatnde kullan. gözlerini asla oğuşturma. ve doktorun vermese de sen muhakkak iste ve suni bir gözyaşı kullan. (tek dozluk olanlardan). çok geçmiş olsun, umarım bir an önce iyileşirsin.

X