Maske Tarifleri Peelinginizi Evde Kendiniz Yapın

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
E

EU2

Ziyaretçi
Arkadaşlar Halise Baydar ın kitabında verdiği ve araştırdığım birkaç kaynakta da rastladığım bu peeling tarifini hepinizle paylaşmak istedim.

Kozmetik ürünlere birsürü para harcamak yerine doğal malzemelrle evde yapmak daha iyi bence...

MALZEMELER:

1 yemek kaşığı badem ezmesi (bildiğimiz çerezcilerde satılan badem)
1 yemek kaşığı bira mayası
2-3 yemek kaşığı kil
10 damla taze limon suyu
1-2 yemek kaşığı ılık su

UYGULAMA:

Yukarıdaki malzemelerin hepsini küçük bir tabakta karıştırıp püre haline getirin, göz çevresini açık bırakarak yüzünüze sürün. 10-15 dk bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

ETKİSİ:

Ölü derileri giderir, cilde tazelik pembelik verir.

NOT: Tüm peeling çeşitlerini nemli yüze sürmek ve sürerken fazla bastırmamak gerekirmiş.....

Rica ederim kızlar, deneyenlerden yorumlarını bekliyorum... Şunu da ekleyim hasassas, kuru, normal ciltler haftada bir yağlı ciltler ise haftada 2 kere yapabilirmiş...

teşekürler deneyecem.bende bi peeling tarifi vereyim 1 çorba kaşıgı kil 1 çorba kaşıgı mısır ununu havanda ezin sonra 2 yemek kaşıgı elma sirkesiyle karıştırın yüzünüze sürün 15 dk kalsın ılık suyla yıkayın cildi arındırıyo rengini açıyo pembelik veriyo

Badem ezmesi flan çok zahmetli ya ben çok tembelim uğraşamıyorum bu kadar daha basit bişi yok mu ki :KK43:

Badem ezmesi flan çok zahmetli ya ben çok tembelim uğraşamıyorum bu kadar daha basit bişi yok mu ki :KK43:

1 tatlı kaşığı mısır unu bir tatlı kaşığı elma sirkesi 2 tatlı kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı nemlendirici 3 yemek kaşığı su bunları karıştırıp cildinize sürün 5-6 dakika bekleyin ve ılık suyla yüz fırçasıyla masaj yapar gibi çıkarın değişikliği anında fark edeceksiniz:1closedeyes:

teşekkür ederim canım ama ben bu tür tariflerin bir işe yaradığına inanmıyorum..dıştan etki bi işe yaramaz kızlar onun yerine beslenmenize dikkat edin inanın bir ayda etkisini görüceksiniz..

X