antibiyotik kullanımı ve pişik

eda1982

CANIM KIZIM IRMAK'IM
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
672
4
arkadaşlar 5gün önce kızım tıkanır tarzda öksürüyordu.hemen doktora götürdük ciger filmi çekildi,bogazına baktı hiçbir bulguya rastlanmadı.doktorumuz bogmaca teşhisi koydu.çocuk gayet saglıklı ne ateşi var nede hırıltı fakat uyurken sürekli öksürerek uyanıyordu.henüz aşıları tamamlanmadıgı için küçük bebeklerde görülebiliyormuş.çok korktum ömrümden ömür gitti.3gün boyunca sabah akşam oksijen verdik.agrı kesici ve antibiyotik kullandık.fakat antibiyotik kullandıgından beri poposu pişik oldu.acaba antibiyotiktenmi?bu zamana kadar hiç kızarıklık bile olmamıştı poposunda.cumartsiye kadar kullanacagız daha beter olmasa bari çok endişeliyim.aranızda bebişi eantibiyotik kullanıp pişik olan varmı?:çok üzgünüm:

evet canım antibiyotik çok kötü pişik yapıyo uzun sürede geçmiyo denemediğim pişik kremi kalmadı kızıma nar gibi kızarmıştı yara derecesine ilerliyordu neredeyse en sonunda oksitin baby iyi geldi şimdide en ufak kızarmada onu sürüyorum geçiyor ilaçlar pişik yapıyor geçmiş olsun biran önce iyileşsin küçük meleğin

gecmis olsun öncelikle..pisigi en iyi ve kisa zamanda iyilestiren zeytinyagdir.her altibi actiginizda sürün.

yada eczaneden icinde (zink)cinko bulunan pisik kremi isteyin.

ben en ufak bisiyde yag yada cinkolu krem kullaniyorum aninda geciriyor.insl.sizede faydasi olur.

(Aselli zink krem )isterseniz bi arastirin.

trovogen diye bi krem kullandım ben ama benimki antibiyotikten pişik olmadı.hemen geçirdi ama sen doktora sorarsan daha iyi olur.

kızlar bende sebamed kullanıyordum çok memnundum ama bir türlü geçmedi birde sizin tavsiye ettiginiz kremleri deneyecegim.çok teşekkürler.

imkanın varsa yurtdışından desitin getirt yada internetten gittigidiyordan al , ben böyle mükemmel bir krem görmedim , pişiği 1 saatte geçiriyor , geçen gün ayağımda tırnak batması oldu gece yatarken sürdüm sabah kalktığımda iltihabı akmış tırnak da dışarı çıkmıştı , batunun pişikleri bir günden fazla sürmüyo desitin sayesinde

eda sebamed pişik önleyici canım ama pişik olduğunda gerçekten hiç işe yaramıyor.
çilek'e katılıyorum zeytinyağı ve içinde çinko içeren pişik kremi kullanmak gerekiyor ki bunu da en iyi unibaby nin pişik kremi veya nivea da var ..
benim kızım 20 günlükken 1 kere pişik oldu ama öle böle değil benim içim acıyordu unibaby ve zeytinyağı ile 2 günde düzeldi.o günden sonra çok şükür böyle bir sorunumuz olmadı.

Benim oğlan sünnet olunca kullandı. Antibiyotik şurup. Tozu sulandırıp içiriyorsun. Hiç pişik falan yapmadı. Sadece ishal oldu o da normalmiş. Doktor yazarken bile demişti ishal olur korkmayın diye. Ama onca ishale rağmen hiç pişik olmadı poposu. Geçmiş olsun ayrıca. Çocuğu boğmaca olan arkadaşlarımız bahsetti de çok zor bir durum umarım çabucak iyileşir.

Benim oğlan sünnet olunca kullandı. Antibiyotik şurup. Tozu sulandırıp içiriyorsun. Hiç pişik falan yapmadı. Sadece ishal oldu o da normalmiş. Doktor yazarken bile demişti ishal olur korkmayın diye. Ama onca ishale rağmen hiç pişik olmadı poposu. Geçmiş olsun ayrıca. Çocuğu boğmaca olan arkadaşlarımız bahsetti de çok zor bir durum umarım çabucak iyileşir.

canım kızımın öksürügü geçti çok şükür.cigerlerine inmedigi için çabuk atlattık.Allah kimsenin başına vermesin.dün doktorumuzu aradık pişik için Trosyd isimli bir krem önerdi çok iyi geldi.

edacim bende sebamed kullaniyordum ama icinde parfüm iceren bi madde bulundugu aciklandi ve doktorumuz hemen degisin bunu dedi.

andinanin dedigi desitin ve benim dedigim aselli zinco bunlari elinde bulundur ikiside birbirinden süper cünkü.

X