Premature Bebekler 31 haftalık bebeğim doğdu.

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

EFSANE202

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2008
419
7
merhaba arkadaşlar pazartesi günü 30+2 de 1900 kg bebeğim dünyaya geldi.şuu an küvezde kalıyor çok endişeliyim bu şekilde sağlıklı bebeği olan arkadaşlar varmı merak ediyorum bilginize ihtiyacım var

geçmiş olsun canım Rabbim bebeğine güç versin sağlık versin inşallah benim kızım 28 haftalık doğdu çok şükür sağlıklı 8 aylık düzeltilmiş yaşı 6.5 aylık oldu çok şükür :nazar::nazar::1hug:

teşekkür ederim ben şimdi emziremiyorum ve ne zaman emzirceğimi bilmiyorum sütüm kesilirmi acaba???

arzu senin bebiş ne kadardı ağırlığı doğduğundda küvezde kaldımı ne kadar??

benim kızımda 1 hafta yoğun bakımda kaldı..taburcu olacağı gün emzirirken mutluluktan ağlamıştım...
sütünü sağ ve süt poşetlerine koyup buzluğa at çok lazım olucak..

ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ SÜTÜNÜ SAĞIP DİFRİZDE SAKLA YAKINDA LAZIM OLUCAK CANIM BENİM KIZIM 1170 GR DOĞDU 970 GR DÜŞTU 1 AY KALDI KUVESTE CANIM ŞU AN 7 KİLO MAŞALLAH PRAMETÜRE ANNESİ OLMAK ÇOK ZOR ALLAH YARDIMCIN OLSUN:ecrin_bebek::nazar:a.s.

efsanecimm çok geçmiş olsun yaa..

bende erken doğum yaptım hemde 27 haftalık..

eğer bebeğinin sağlığında bi problem yoksa hiç bişi olmaz canım..

sorum şu: solunumu bebeğin kendimi alıyor bi bilgin varmı ?

Moralİm Çokk bozuk arkadaŞlar desteĞe Çokkk İhtİyacım var

canım seni çok ii anlıyorum ama sabret günler geçiyo yeterki sağlıklı olsun öğrenmek istediğin herşeyi sorablirsin tatlım moralini bozma sütün azalmasın sütün çok önemli bol bol sağ ve sakla tatlım :teselli:

çok geçmiş olsun ALLAH bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.bende iki doğum yaptım biri 35 haftalıktı küveze girmedi.ama 2.bebeğim 32 haftalık doğdu ve 10 gün yoğun bakımda oksijen takviyesi alarak makineye bağlı yaşadı 10 gün sonra makineden aldılar ve emzirmeye başladım iki gün sonrada 1900 gr olarak eve getirdim.evde bakımı çok zor oldu ama çok çabuk zamanda toparladı kendini.evde çık iyi kollaman lazım bebişi kimseyi yaklaştırmayacaksın yanına toparlayana kadar mikroba çok açık oluyolar.benim oğlum 52 günlük olduğunda bide zatürre oldu 8 günde onun için yattık hastanede.ama şimdi 1,5 yaşında ve maşallah çok sağlıklı.

inşallah seninkide iyileşecektir üzülme sütün kesilmesin o süte çok ihtiyacın olacak.tekrar geçmiş olsun.

cnm bebeğini neden yoğun bakıma aldılar? Solunum cihazına bağlımı?
Benimde senin gibi daha 32 haftalık bile olmamıştı 1900 gr doğdu. nerdeyse 1 ay solunum cihazına bağlı yaşadı hemde 100 de 100 makineden alıyordu nefesi. Yaşama ihtimali yyok dediler. 1 ay sonra kurtuldu cihazdan bebeğim. bi 10 gün daha kaldı hastanede. Kilosu 1.5 kiloya inmişti. 1750 ile taburcu olduk şimdi çok şükür iyi bebeğim ciğerlerimizdeki sorunlar hariç.. Ama onuda zamanla atlatacak. Korkma bence sorun olmaz cnm. ınşallah bir an önce sağlıklı bir şekilde alırsın bebeğini kucağına.

merhaba arkadaşlar pazartesi günü 30+2 de 1900 kg bebeğim dünyaya geldi.şuu an küvezde kalıyor çok endişeliyim bu şekilde sağlıklı bebeği olan arkadaşlar varmı merak ediyorum bilginize ihtiyacım var

canım endişelerini anlayabiliyorum ama inan bana çok şanslısın.26 haftalık doğum yapmış biri olarak söylüyorum bunu.bebeğimin biri 600 gr diğeri de 817 gr dı:CüvCüv:.meleklerim yaşamadı:çok üzgünüm: ama inan bana senin bebeğin çok daha şanslı canım.toparlan ve güçlü olmaya bak.bebeğinin sana ihtiyacı var çünkü..sevgimle..:1hug:a.s.:teselli:kaydirigubbakcemile5:ecrin_bebek:

efsanecimm çok geçmiş olsun yaa..

bende erken doğum yaptım hemde 27 haftalık..

eğer bebeğinin sağlığında bi problem yoksa hiç bişi olmaz canım..

sorum şu: solunumu bebeğin kendimi alıyor bi bilgin varmı ?

canım bugün biraz azaltmışlar solunumunu iyiye gidiyor diyorlar.başka problemi varmı diye sordum yok dediler allaha şükür.canım sen ne zaman doğum yaptın bebeğin nasıl???:nazar:

canım seni çok ii anlıyorum ama sabret günler geçiyo yeterki sağlıklı olsun öğrenmek istediğin herşeyi sorablirsin tatlım moralini bozma sütün azalmasın sütün çok önemli bol bol sağ ve sakla tatlım :teselli:

arzucum bugün sütümü sağmaya başladım derin dondurucuya koyacam fakat ne zaman çıkacağı belli değil bebişin ne kadar durur bu süt belli süresi varmı???

çok geçmiş olsun ALLAH bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.bende iki doğum yaptım biri 35 haftalıktı küveze girmedi.ama 2.bebeğim 32 haftalık doğdu ve 10 gün yoğun bakımda oksijen takviyesi alarak makineye bağlı yaşadı 10 gün sonra makineden aldılar ve emzirmeye başladım iki gün sonrada 1900 gr olarak eve getirdim.evde bakımı çok zor oldu ama çok çabuk zamanda toparladı kendini.evde çık iyi kollaman lazım bebişi kimseyi yaklaştırmayacaksın yanına toparlayana kadar mikroba çok açık oluyolar.benim oğlum 52 günlük olduğunda bide zatürre oldu 8 günde onun için yattık hastanede.ama şimdi 1,5 yaşında ve maşallah çok sağlıklı.

inşallah seninkide iyileşecektir üzülme sütün kesilmesin o süte çok ihtiyacın olacak.tekrar geçmiş olsun.

teşşekkür ederim diloş evde bakımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum 9 aylık süreyi tamamlayıncamı acaba toparlar kendini????:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

canım bencede sorun yapma 31 hafta az bi hafta değil.Allahın izniyle bak herşey düzeliyooo:teselli:

cnm bebeğini neden yoğun bakıma aldılar? Solunum cihazına bağlımı?
Benimde senin gibi daha 32 haftalık bile olmamıştı 1900 gr doğdu. nerdeyse 1 ay solunum cihazına bağlı yaşadı hemde 100 de 100 makineden alıyordu nefesi. Yaşama ihtimali yyok dediler. 1 ay sonra kurtuldu cihazdan bebeğim. bi 10 gün daha kaldı hastanede. Kilosu 1.5 kiloya inmişti. 1750 ile taburcu olduk şimdi çok şükür iyi bebeğim ciğerlerimizdeki sorunlar hariç.. Ama onuda zamanla atlatacak. Korkma bence sorun olmaz cnm. İnşallah bir an önce sağlıklı bir şekilde alırsın bebeğini kucağına.

canım 31.haftada doğdu solunum problemi olduğu içinküveze aldılar senin bebişin kaç kiloyla doğmuştu benimki 1900.ciğerlerinde nasıl problem oluyor??güzel dileklerin için teşşekkür ederim canım:Saruboceq:

canım 31.haftada doğdu solunum problemi olduğu içinküveze aldılar senin bebişin kaç kiloyla doğmuştu benimki 1900.ciğerlerinde nasıl problem oluyor??güzel dileklerin için teşşekkür ederim canım:Saruboceq:

Cnm benimki 1900 gr aynı senin gibi doğdu ama benimki sorunluydu. Seninki sadece solunum cihazına bağlıysa sorun yok. 1 en fazla 2 haftada cihazdan kurtulur. Dua et sabır et bekle cnm. Benimki senin bebeğin kadar şanslı değildi. Benimkinin ciğerinin birisi içinde parçalandı. Ve ciğerleri kanama geçirdi. ilkönce onu tedavi ettiler vücuduna oksijen gitmiyordu ama çok şükür 1 ayda iyileşti. Hala ciğerleri için ilaç kullanıyoruz. Allah ın izniyle alıcaksın kucağına bebeğini sağlıklı bir şekilde. Ama sorun kucağa almakla kalmıyor asıl problem eve girdikten sonra başlıyor çok titiz davranmak gerekiyor prematüre bebeğin bakımında. Kimse yaklaşmayacak. Benim 1 ay sonra taburcu oldu eve geldi ve 3 gün sonra tekrar yoğun bakıma solunum yetmezliğinden girdi. Şimdide ilaçla tedavisi dışardan sürüyor. Birde tüm kanı değişti. Halbuki eve pek misafirde almadım hatta odasına bile giren olmadı kapıdan bakıp çıktılar ama olmadı işte mikrop kapmış bi kere. O bile önemli. Bırak odasını eve kimseyi alma bir kaç ay toparlansın zaten herkes görür.
Birde solunum problemi yaşayan bebeklerin hemen hemen hepsi potansiyel akciğer hastalığı riski taşıyor. O yüzden kesinlikle bebeğinin sağlığını düşün ve onu bir kaç ay odasından dışarı çıkarma. Günde en az sabah akşam yarımşar saat odasını havalandır. Temiz tut odayı, sen ellerini dezenfekte et devamlı. Ve daha birsürü şey. Sormak istediğin birşeyler olursa bakımla ilgili ben herzaman yardımcı olur. Özelimden de sorabilirsin cnm.
çok çok geçmiş olsun.

arzucum bugün sütümü sağmaya başladım derin dondurucuya koyacam fakat ne zaman çıkacağı belli değil bebişin ne kadar durur bu süt belli süresi varmı???

süt poşetleri var onlardan al canm sağdıktan sonra 6 ay dondurucuda durabiliyor. Çözdüğün sütüde sanırım yanlış olmasın 6 saat içinde tüketmen gerekiyor.

X