Erkek İnfertilitesi Eşi Keçiboynuzu Evicap Klomen Kullananlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

leylican

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2009
90
0
Eşi keçi boynuzu, evicap, klomen kullananlar doğal yoldan hamile kalan varmı? varsa ne kadar süre tedavi oldunuz? lütfen acil cevap......

Son düzenleme:
eşim klomen kullandı..fayda etmedi..zaten çokta ilaç taraftarı değiliz..evicap bir dönem kullandı,ama şuan e vitaminini, de doğal yollardan alıyoruz..hergün taze havuç suyu içiriyorum..keçi boynuzunu düzenli olarak kullanıyor..sabahları aç karnına zeytinyağında bekletilmiş incir yiyor,birde saraçoğlunun sitesinden sipariş ettiğimiz özel bir kür var..bunlar sayesinde 2 yıldan sonra ilk kez geçen ay kimyasal da olsa bir gebelik oluştu..2 ay önce de varikosel ameliyatı oldu..ama ameliyatın etkisi ortaya çıkmadan hamile kaldım..yani bu kullandığımız ürünlerden olduğuna inanıyoruz..özellikle de saraçoğlundan aldığımız kürden şüpheleniyoruz..çünkü diğerlerini aylardır kullanıyor..sonuçta test yaptırmadık henüz ama gelişme var demekki..sabırla ve düzenli olarak kullanmak lazım..umarım sizde sonuç alırsınız..

merhaba arkadaşlar
benim eşim bunları kullanıyo şu an,bende iki senedir hamile kalmak için uğraşıyorum,eşimin son sperm testinde hareket ve morfolojide sorun çıkmıştı,bu testle bi üroloğa gitti,doktor;sonuçlarında sorun var ama bu eşinin hamile kalmasına engel değil demiş,ancak eşimin anlattığı şeylerden yola çıkarak enfeksiyon olabileceğinden şüphelenmiş,kültür testi istedi,ve o testtede ileri dercede kronikleşmiş enfeksiyon çıktı,doktor bunun hamile kalmama engel olduğunu söylemiş,bi tane antibiyotik,evicap ve klomen vermiş,10 gündür kullanıyo eşim,antibiyotiği kullanmaya başladığından beri boşalma esnasında spermlerin çıkışında bile farklılık hissettiğini söylüyor,antibiyotiği bi ay kullanacak,diğerlerini de üç ay kullanacaksın demiş doktor,üç aydan önce herhangi bişey beklemeyin demiş,inşallah bu üç aylık süreç bize yarar,eşinde hareket ve morfoloji bozukluğu olnlar sadece sperm testiyle yetinmesinler,kültür testide yaptırsınlar,çünkü enfeksiyon,hareketi ve morfolojiyi bozan en önemli sebelerdenmiş,isteyen herkesin sağlıkla bebeklerine kavuşması temennisiyle...

benim eşimin sonucunda ilk testte enfeksiyon ve yuvarlak hücre sayısı yüksekti. 7 günlük antibiyotik kullandı yanında multivitamin.sonraki testindede sayı ve hareket düştü morfoloji düşük çıktı enfeksiyon sorunu ortadan kalktı ama. şimdi morfoloji için evicap kullanıyor yanında one a day for man, coraspin(bebek aspirini) birde keçi boynuzu pekmezi içiyor.her sabah taze portakal suyu veriyorum c vitaminide önemli enerjisi için hergün olmasada havuç suyu içiyor 1 haftayı geçirdik ama ilişki isteğinde bile artış oldu şimdiden hayırlısı bakalım.

sağolun arkadaşlar ya. enfeksiyon testi ne oluyor. benm eşim muayene oldu varikosel demedi doktor ama. ilaçları kullanıyo ve keçi boynuzuda, 3ay olunca tekrar test olacak. ya sitede bizim gibi eşinde aynı tür problem olup doğal yoldan hamile kalanlar olmş o yüzden sordm..

canım kürü bizde uyguluyoruz çinko ve evikap kullanıyoruz sayımız en son 7 mlyn du bugün aşılama oldum sayımız 65 mlyn olmuş..

Ne güzel ya baya artmş. Çinko ney? bizimde sayı çok az. başka problem varmydı sizde yani varikosel gibi?.. ne kadar süre kullandınız da sayı böyle arttı?

çinko hapı Zinco diye bir marka eczaneden alıyorsunuz
Özellikle proteinli gıdalarda bulunan çinkonun eksikliği erkeklerde kısırlık tehlikesi yaratıyor.
Son 10 yılda erkeklerde sperm sayısı ve kalitesi ciddi oranda azaldı kısırlık arttı.
Araştırmalara göre kısırlığa yol açan etkenlerden biri de çinko eksikliği. Kısırlık sorunu olan erkeklerdeki çinko seviyesi diğerlerine oranla düşük çıkıyor
Bu kişilere çinko takviyesi yapıldığında ise sperm üretimi ciddi oranda artıyor
Kısırlık gün geçtikçe daha fazla insanı ilgilendiren bir sağlık sorunu. Uzmanlar erkek kısırlığının son 10 yılda arttığını erkeklerde sperm miktarı ve kalitesinin ciddi şekilde düştüğünü söylüyor. Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Şefi Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu bu konuda çarpıcı rakamlar veriyor: “Dünya Sağlık Örgütü normal sperm sayısını 20 milyon ve üstü olarak kabul ediyor artık. Oysa bir zamanlar bu rakam 50 milyondu.” Fıçıcıoğlu bu azalmanın özellikle çevresel ‘toksinlere’ bağlı olduğunu belirtiyor.
Kısırlığın nedenleri arasında yanlış beslenmeden sigaraya çevre kirliliğinden birtakım enfeksiyonlara pek çok etken sayılıyor.
Uzmanlar önlem olarak yaşam ve beslenme tarzına dikkat edilmesini öneriyor. Örneğin çinkonun cinsel sağlık açısından en gerekli elementlerden biri olduğu belirlendi. Eksikliği kısırlığa yol açabiliyor. Alman Beslenme Cemiyeti’nin yaptığı araştırmaya göre vücuttaki çinko eksikliği sperm üretimini ve kalitesini düşürüyor çocuk sahibi olma şansını azaltıyor.
Araştırmacı Daniela Rösler’in verdiği bilgiler durumu açıkça ortaya koyuyor: Kısırlık sorunu olan erkeklerin kanındaki çinko seviyesi kısırlık sorunu olmayan erkeklere oranla çok daha düşük. Ayrıca çinko eksikliği erkeklik hormonu testosteronun salgılanmasını da engelliyor.
Doç. Dr. Cem Fıçıcıoğlu da çinko ile üreme sağlığı arasındaki ilişkiye vurgu yapıyor: “Çinko büyüme cinsel gelişme ve üremede gerekli bir element. Serum ve semen değerleri kısır erkeklerde kısır olmayanlara göre çok daha düşük. Çinko sperm yapımında pozitif etkiye sahip. Dolayısıyla üretkenlik üzerinde etkili. Çinkonun ağızdan kullanıldığı tedavilerde seminal sıvı çinko değerleriyle beraber sperm hareketliliğinin de arttığını gösteren çalışmalar var.”

Umarım yardımcı kızlarr. eşimde varikosel başlangıcı vardı dr ameliyat dedi ama biz yaptırmadık sayı ve hareketlilik için çinko derim ben İnşallah faydası olur..

benim eşim 7 aydır bu ilaçları ve başka ilaçlarda kullanıyo ama hiç faydası olmadı.

sizde başka sorun varmı varikosel felan???
belki onunla alakalıdır ama benim eşimde de varikosel var, bu haplar bizde işe yaradı canım belki bünyeden bünyeye değişiyordur..

sizde başka sorun varmı varikosel felan???
belki onunla alakalıdır ama benim eşimde de varikosel var, bu haplar bizde işe yaradı canım belki bünyeden bünyeye değişiyordur..

benim eşimdede varikosel vardı hemde ileri dereceydi, sprem sayısı 300 bin di.
7 ay önce ameliyat oldu, ameliyattan sonra 1 milyon 400 bin oldu ama ileri hareketli sperm sayısı artmadı bi türlü. biz de tüp bebek tedavisine başladık.
15 gün önce sprem verdi eşim sayı 100 bin e düşmüştü ileri hareketli yine 0 dı.
ama mikroenjeksiyon yapıldığı için döllenme gerçekleşti çok şükür.
yarın transferin 10. günü gebelik testi yaptırıcaz. inşallah emeklerimizin karşılığını alırız.
dediğin gibi bünyeden bünyeye değişiyo inşallah sizin bebeğiniz doğal yoldan olur canım. bizim gibi uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Ameliyattan sonra 6 yada 8 ay sonra normale dönermiş yani öyle duymuştm. herkes keçi boynuzunu faydalı diyor bende güveniyorm bizim daha bir ay oldu başlayalı. inşallah faydası olur. bizde varikosel yok.. SıZEDE GEÇMŞ OLSUN...

kızlar ben durumumuzdan bahsedeyim size .bizim 1 başarısız tüp bebek denememiz var.eşimin sperm sayısı 1 cc de 3 milyon.normal hareketli% 10 yavaş hareketli % 25, hareketsiz %65.yaklaşık 1 aydır keçiboynuzu kullanıyor.ben buradan okuduğum bilgilerle evikap aldım.harnup pekmezi kullanıyo.gece ballı süt içiyo.birde adapazarında bir hoca var .onun tavsiyesiyle salatalığın tohumunun un haline gelmiş şeklini pudra şekeriyle tatlandırılmış olarak kullanıyo.hoca 1 yıl kullan,bununla yükselir dedi.acaba klomen de kullansa mı*doktor tavsiye etmediği için çok sıcak bakmıyorum ama umut işte.

3 aydır keçiboynuzu kürü uyguluyoruz sayımız 1.4 milyondu şimdi 3 milyon oldu ama yetmıyor tabıkı havuc kürüne başlıycağız iki kürü bir arada kullanmayın demişti saraçoğlu hareket 0 maalesef :KK43: birde başka bir bitkisel ilaç bulduk onu almayı düşünüyoruz biraz pahalı ama bakıcaz artık 1 başarısız mikroenjeksiyon denememiz var herkes için hayırlısı

3 aydır keçiboynuzu kürü uyguluyoruz sayımız 1.4 milyondu şimdi 3 milyon oldu ama yetmıyor tabıkı havuc kürüne başlıycağız iki kürü bir arada kullanmayın demişti saraçoğlu hareket 0 maalesef :KK43: birde başka bir bitkisel ilaç bulduk onu almayı düşünüyoruz biraz pahalı ama bakıcaz artık 1 başarısız mikroenjeksiyon denememiz var herkes için hayırlısı

3 ayda 3 milyon mu oldu. hareket hep sıfırmıydı? geçmiş olsun inş. isteğimize hepimiz kavuşuruz..

Eşimin sperm sayısı 50 milyon, morfolojik olarak normal de %4 'tü. Yani sayı değil morfoloji problemimiz vardı. Doktorumuzun önerisiyle eşim 3 ay boyunca "Kırmızı Kore Ginsengi" (günde 3 tane ve mutlaka Kore Ginsengi olacak) "Evicap" ve "Coraspin" kullandı. Ayrıca yine üç ay boyunca Saraçoğlu'nun "keçiboynuzu" kürünü hiç aksatmadan sabah akşam içti. Üçüncü ayın sonunda sperm sayısı 100 milyona, normal morfoloji oranı da %9'a çıktı. Testler Krugger Kriterlerine göre yapıldı. Ancak iki test ayrı labaratuvarlarda yapıldı. Her ikisi de gayet iyiler ama farkın bir kısmı buradan kaynaklanıyor olsa bile yine de işe yaradığını düşünüyorum. Çünkü tam tüp bebek tedavisine başlayacakken 3. ayın sonunda doğal yoldan hamile kaldığımı öğrendim :) süprizzzzz

Umarım Allah dileyen herkese bu sürprizi yaşatır arkadaşlar. Hamile olduğumu bugün öğrendim ve bu bitkisel tedavilerin yararına gönülden inandığım için hemen paylaşmak istedim sizlerle...

X