Mum yapmak iin silikon kalp

emelale

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
173
3
42
Merhaba, hobi olarak mum yapıyorum. Heykel şeklinde mum yapmak istiyorum. Ama silikon kalıp bulamıyorum. Mum için silikon kalıp yapıp satan bildiğiniz bir yer, dükkan, web adresi, şahıs var mı?

Teşekkürler
a.s.

merhaba ben hobi olarak mum yapmak istiyorum bununla ilgili kursa katılmam çok gereklimi yoksa evde sizlerin verdiği bilgilerle tek başıma yapabilirmiyim teşekkürler

merhaba ben hobi olarak mum yapmak istiyorum bununla ilgili kursa katılmam çok gereklimi yoksa evde sizlerin verdiği bilgilerle tek başıma yapabilirmiyim teşekkürler

slm :)

evde kendinde yaparsın. Öğrendikten sonra basit. Ama etraf kirlenebilir. Boya vs... nedenlerle. Sana tavsiyem Hürriyet Gazetesi' nin bi ara verdiği "Hobi Dünyası" isimli cd yi internette bulup, bilgisayarına indirmen. Eskiden İnvito Sanat Evi olarak işletilen yerin sahibi hem gösteriyor nasıl yapıldığını hem de çok iyi anlatıyor. Ben indirdim, izlyerek yaptım. Kokulu, simli vs... güzel oluyor. Ama heykel şeklinde yapmak istiyorum, bi türlü silikon kalıp bulamadım :KK43:

çok masraflı olduğunu duymuştum ,bunun için ilgi duymama rağmen araştırma içine girmedim.sorunuza yanıt veremiyeceğim ama ben size sorayım ,cidden masraflımı? :)

çok masraflı olduğunu duymuştum ,bunun için ilgi duymama rağmen araştırma içine girmedim.sorunuza yanıt veremiyeceğim ama ben size sorayım ,cidden masraflımı? :)[/QUOTE

Hayır masraflı diil o kadar. Parafin 1 kalıbı 10 tl olsa (Amerikan parafini-stearin kullanmaya gerek olmaz-), boya 3 tl (1 şişesi), sim 3 tl (1 poşeti), fitil 3 metresine 1 tl mi ne vermiştim. zımba da çok ucuz 10 tanesi 2 tl falan olsa (ben evdeki biten küçük mumların zımbalarını kullanıyorum çıkarıp). bu kadar işte. Kalıbı evinizde olan plastik bir kalıbın dibini delerek kullanabilirsiniz. (ben vidayı ısıtarak deliyorum). kalıbın içine de bi fırçayla sulandırılmış arap sabunu sürüyorsunuz o da 5 tl mi ne. Bu kadar :)

Tencerede evdeki eski veya yeni tencerelerde yapabilirsiniz. ış bitince cifledimi bişi kalmaz. Benmari usulu tabii ki. ıki tencere lazım. Bi de derece lazım ama. 7 tl, kırtasyeden aldım ben, mum derecesi hani. arap sabununu yuöurta fırçasıyla sürebilirsiniz. ya da kalın fırça alın kırtasiyecilerden, boy boy olanlardan. Orta boy 2 tl ...

bilgi için tşkler canım
ne bileyim mumla alakalı bişeyi gıramla satılıyor çok pahalı dedilerdi ama şimdi pek hatırlamıyorum :)
senin anlatığına göre pahalı deyilmiş

Bence internetten videosunu indir. Hürriyet Hobi setinin mum yapımı cdsi. Ben indirdim de öyle yaptım. Zira yazmakla ve fotosunu çekmek çok zor. Ben yapamam şahsen :sm_confused:

slm :)

evde kendinde yaparsın. Öğrendikten sonra basit. Ama etraf kirlenebilir. Boya vs... nedenlerle. Sana tavsiyem Hürriyet Gazetesi' nin bi ara verdiği "Hobi Dünyası" isimli cd yi internette bulup, bilgisayarına indirmen. Eskiden İnvito Sanat Evi olarak işletilen yerin sahibi hem gösteriyor nasıl yapıldığını hem de çok iyi anlatıyor. Ben indirdim, izlyerek yaptım. Kokulu, simli vs... güzel oluyor. Ama heykel şeklinde yapmak istiyorum, bi türlü silikon kalıp bulamadım :KK43:

bulamadım nette bir türlü bu cd.yi.bana yardımcı olursanız çok sevinirim

bulamadım nette bir türlü bu cd.yi.bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Cnm cvp geç oldu, yeni gördüm. Baktım internetten bulamadım bende. Benim bilgisayarımda da yok artık (Format atınca gitti) Ama bi web sitesi buldum. Hobi CD' leri 1 YTL diye yazınca geliyo. İstediğin CY yi alabilirsin sanırım.

tam mum yapma kursuna gitmeyi, bu kadar sevdiğim birşeyi, kendi istediğim gibi yapmayı hayal ediyordum ki, burda yazılanları okuyunca vazgeçtim. sanırım çok tembelim ama çalışınca hobiyle falan uğraşmak çok zor hele de böyle zahmetliyse... kursa gitsem daha iyi gibi :44: istanbul'da, hatta avrupa yakasında, esenler-başakşehir taraflarında bildiğiniz mum ve sabun yapım kursu var mı acaba?

Merhaba, hobi olarak mum yapıyorum. Heykel şeklinde mum yapmak istiyorum. Ama silikon kalıp bulamıyorum. Mum için silikon kalıp yapıp satan bildiğiniz bir yer, dükkan, web adresi, şahıs var mı?

Teşekkürler
a.s.

Mrblar, isterseniz mum yapımı ya da diğer biblo gibi objelerin dökümü için gerekli kalıp silikonunu tedarik etmenizde yardımcı olabilirim.

X