Ky okulunda retmen olmak

matematikci

Guru
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
375
90
evet arkadaşlar ben erzurumda küçük bi köyde matematik öğretmeniyim okulumuz çevre köylerde ki tek ilköğretim okulu. köy çocuğu gerçekten bambaşka oluyor terbiyeli saygılı tertemiz yürekleri var.ben burda tek kalıyorum.işin zor tarafı bu işte. tek yaşamak gerçekten zor.hele burda kış şartları ağırdır. eee var mı benim gibi köy öğretmeni olaann????

seni tebrik ediyorum canım, ne mutlu o çocuklara valla öğretmenleri var bazı köylerde o bile yok tvde izlemiştim küçük bi okul öğrencisi öğretmenlik yapıyodu köy insanı bi başka olur tek bırakmazlar seni ama bizlerde burdayız kolay gelsin sana canım

canım sıkıntıları çoktur elbet ama merkezde bir okula gitsen emin ol daha çok bunalırsın.Köydekiler,küçük yerdeki öğrenciler daha saygılı olur,veliler de seni önemser.Kolay gelsin,hele oranın kışı,amaan çok soğuk olur.

merhabalar canım ben de bir köy okulunda görev yapıyorum. Bu sene 8. yılımı çalışıyorum. Dediğin gibi köy çocukları daha temiz, terbiyeli, saygılı. Ancak yalnız başına köyde çalışmak çok zor olur, ben evli olduğum için biraz daha rahatım.

Bu yıl zorunlu hizmetimiz doluyor, seneye allah nasip ederse uygun bir yere tayin istemeyi düşünüyoruz, senin kaçıncı yılın

bende köy okulunda çalıştım biri diyarbakır biri de adapazarı nda.sonrakiler merkezdi..
köyde kalmıyorsan bir nebze daha rahatsındır..
köy okulunun da avantajı dezavantajı var tabi...ben ısınma problemini çok yaşamıştım bir kışı sobasız kalorifersiz geçirdik..yollarda kaldık çok kez...bacaklarım ağrıyor bazen acaba diyorum romatizma mı oldum o günlerden....böyle birşey...öğretmenlik işte....
ama yine de en tatlı yıllarımdı en güzel anılarımda o zamanlardan..
ileride değişecek okulun mutlaka sen iyi taraflarıyla tadını çıkar...

merhabalar canım ben de bir köy okulunda görev yapıyorum. Bu sene 8. yılımı çalışıyorum. Dediğin gibi köy çocukları daha temiz, terbiyeli, saygılı. Ancak yalnız başına köyde çalışmak çok zor olur, ben evli olduğum için biraz daha rahatım.

Bu yıl zorunlu hizmetimiz doluyor, seneye allah nasip ederse uygun bir yere tayin istemeyi düşünüyoruz, senin kaçıncı yılın

canım daha yılım yani ilk görev yerim. dedim ya tek kalıyorum en büyük arkadaşlarım sizlersiniz birde sanırım cep telefonuma.s

bende köy okulunda çalıştım biri diyarbakır biri de adapazarı nda.sonrakiler merkezdi..
köyde kalmıyorsan bir nebze daha rahatsındır..
köy okulunun da avantajı dezavantajı var tabi...ben ısınma problemini çok yaşamıştım bir kışı sobasız kalorifersiz geçirdik..yollarda kaldık çok kez...bacaklarım ağrıyor bazen acaba diyorum romatizma mı oldum o günlerden....böyle birşey...öğretmenlik işte....
ama yine de en tatlı yıllarımdı en güzel anılarımda o zamanlardan..
ileride değişecek okulun mutlaka sen iyi taraflarıyla tadını çıkar...

canım burda soğuk başka oluyor. hayatım da ilk defa soba yaktım. mutfakta -15 dereceyi gördüm. sular donmasın diye kasımdan beri muslukları açık tutuyordum daha geçen hafta kapadım. sıvı yağıma bulaşık detarjanıma varana kadar herşeyim dondu:sm_confused: ama inanırmısınız yinede çok seviyorum burayı özelliklede öğrencilerimi. burda görev yapan diğer öğretmen arkadaşlar her gün burdan gitme hayali ile yaşıyor ama ben ya ilk yılım ondan yada gerçekten sevd istemiyorumiğim için burdan ayrılmak

Ne kutlu ne kadar özelbir görev..
ınanın bu tür mevzularda çok duygulanıyorum ve gurur duyuyorum öğretmenlerimizle...
Allah yar ve yardımcınız olsun ebeden ve daima..
Hz ALinin bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demesi gibi,bütün öğretmenlerimizi başımız üzerinde taşımamız gerekiyor..
Kimi bir köyde kimi gurbette dünyanın öteki ucunda..
Ama hep sıcak hep samimi hep öğretmekaşkı ile dolu..
ınsan yetiştirme,arzusu ile..
Layıkıyla bu görevi yapan arkadaşlara kucak dolusu sevgiler..
Allah muvaffak etsin

canım burda soğuk başka oluyor. hayatım da ilk defa soba yaktım. mutfakta -15 dereceyi gördüm. sular donmasın diye kasımdan beri muslukları açık tutuyordum daha geçen hafta kapadım. sıvı yağıma bulaşık detarjanıma varana kadar herşeyim dondu:sm_confused: ama inanırmısınız yinede çok seviyorum burayı özelliklede öğrencilerimi. burda görev yapan diğer öğretmen arkadaşlar her gün burdan gitme hayali ile yaşıyor ama ben ya ilk yılım ondan yada gerçekten sevd istemiyorumiğim için burdan ayrılmak

hakikaten soğukmuş...dikkat et kendine...ne güzel ne şanslı öğrenciler o zaman onlar.... ileride o günlerin tadı başka olacak kalacak damağında....a.s.

canım maraşlı mısın?Ben de senin ilinde görev yapıyorum demek,Allah kolaylık versin.

Son düzenleme:
bende elazığda köy öğretmeniyim ama ilçede kalıyorum.burdada inanılmaz kar yağar ama şükürki okadar soğuk olmuyor.senden şanslıyım.2 senedir çalışıyordum burda ama 2 aydır doğum iznindeyim.çok özledim çocuklarımı.yaza tayin isteyecem ama bi yandanda gitmeyi hiç istemiyorum,onlarsız olmak çok zor olacak senağlama

ben de 4 yıl köyde çalıştım. benim çalıştığım köyler hep merkeze bağlı büyük köylerdi ama yine de köyde öğretmen olduğunu daha çok anlıyor insan. öğrenciler daha saygılı. öğretmene daha çok ihtiyaçları varmış gibi davranıyorlar.
ama şimdiki öğrencilerimi de çok seviyorum.

Ahhhh ah! benim de ilk görev yerim bir köy okuluydu. sanırım meslek hayatımın en güzel günleriydi. şimdi merkezin göbeğinde bir okuldayım ne köylü olabilmiş ne şehirli olabilmiş öğrencilerimle uğraşıyorum. görmediğim saygısızlık terbiyesizlik kalmadı. köydeki öğrencilerim hala ağlayarak arıyorlar öğretmenim diye... canlarım benim sizleri çook ama çook özledim senağlama

Bende Erzurum da köy öğretmeniyim. 3 seneyi devirdik 4. yılımıza başladıkk ... Gerçekten köyde öğretmenlik yapmak insana çok şey katıyor ama aynı zamanda yıpratıyor da, ama meslek aşkı işte tüm zorluklara rağmen katlanıyorsun turkbayragi kızlar hepinize hayırlı bir eğitim - öğretim yılı diliyorum, hepimize kolay gelsin a.s

evet arkadaşlar ben erzurumda küçük bi köyde matematik öğretmeniyim okulumuz çevre köylerde ki tek ilköğretim okulu. köy çocuğu gerçekten bambaşka oluyor terbiyeli saygılı tertemiz yürekleri var.ben burda tek kalıyorum.işin zor tarafı bu işte. tek yaşamak gerçekten zor.hele burda kış şartları ağırdır. eee var mı benim gibi köy öğretmeni olaann????

ben beş yıl çalıştım oralarda köyde sınıf öğtretmenliği yaptım zevkli olur çocuklar ayrı bir severler öğretmeni sıkıntısı yanında macera doludur orada çalışmak zemuszemus

bende köy öğretmeniyim hem de şırnak'ta 4 yıldır beldediydim ama bu yıl köye geçtim hem puan hem ortam değişikliği için bu hafta başında başıma gelen olaylarla birlikte gerçekten köy öğretmeni olduğumu anladım.Pazartesi yağan yağmurla birlikte geldiğimiz tek yol çöktü ilçeye gidişimize izin verilmedi.Bizde akşama kadar köyde oturan müdürümüzde misafir olduk.Akşam 6 gibi yol açılmıştır diye yola cıktık ama ne mümkün 1saat askeriye tarafından yol kapatıldığı için bekledik.Ve sonunda yolun bu gece açılmayacağı söylendi.ben evliyim eşim evde bekliyor çocuğu olan arkadaşımız var tam bir kabus yani bizde arabaları bıraktık tam tamına 6km yol yürüdük akşam eve geldiğimizde 8.30 du.tam bi köy öğretmeni oldum yani:)alkisalkisalkis

[
Tayini çıkan arkadaşlar köy okulunu arıyor bizlerde acaba merkezde öğretmen olmak nasıl birşey diye merak ediyoruz, hayatın cilveleri işte...
Ama koşullar 4 seneden sonra yoruyor hemde çokkk bide ailene memleketine uzaksan:gitme:

benimde ilk görev yerim kastamonuda, dağların tepesinde bir yerde, birleştirilmiş sınıfın tek öğretmeni olarak... 1600 metre yüksekte, kar yağınca haftalarca mahsur kaldığım, rüzgar esince elektriğin, hayvanlar otlatılırken su hortumlarımın açılıp suyumun kesildiği, mayıs ayında yorganın altında titrediğim, soba yakabilmek için 2 yıl boyunca kendimi düzenli olarak yaktığım, evimin camlarındaki tek manzaranın karadenizin ormanları oldğu bi köydeydim... bir yıl oldu oradan ayrılalı, yine köydeyim aslında ama orası gibi değil... ne veliler ne çocuklar oradaki kadar saf... off of çok özldim kuzucuklarımı....

X