hamilelikte su çiçeği geçiren oldumu ya da konu hakkında bilgisi olan lütfen yardım

nurrr34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
1.220
0
42
merhabalar. 28 haftalık hamileyim dün bi çocuğu öptüm çocuk meğer su çiçeğiymiş , bende çocuklukta geçirmemişim konu ile ilgili bilgisi olan lütfen yardım etsin

hemen doktorunuzla görüşün bence. aşı yapılmıyor diye biliyorum ama belki koruyucu başka birşey önerir. inşallah geçirmezsiniz.

Google'da "gebelikte su çiçeği" diye aratırsan çok ayrıntılı bilgiler çıkıyor, eğer küçükken aşı olduysan bir problem yokmuş. Aşı olup olmadığını hatırlamıyorsan doktor takibinde olmanda fayda varmış, inşallah bir şey olmaz, sağlıcakla tamamlarsın hamileliğini.

teşekkür ederim kızlar of çokkk kötü günler geçiriyorum günleri sayıyorum artık geçsede riskim bitse olmassam diye çok sağolun kızlar dua edin bana

yaa ben biraz tehlikeli olduğunu biliyorum canım allah korusun bebekte sakatlık bırakıyormuş

çocukken geçirmediğinize emin misiniz? mesela ben kızamıkçık geçirmemişim diye biliyordum, 4 kere kızıl geçirmişim. sonra hamile kaldığımda tahlil yaptırdım doktorum sen geçirmişsin dedi. demek ki o 4 kızıldan biri kızamıkçık mış :1rolleyes:

belki sende geçirmişsindir veya aşı yaptırmışsındır. mutlaka tatlil iste doktorundan. daha 10 haftadan fazla zamanın var bu sıkıntıyla geçmez zaman. ama sanmıyorum, mutlaka bağışıklığın vardır.

canım aşı olmadıysan bağışıklığın yoksa riskli diye biliyorum bende
hemen tahlillerini yaptır bence

dün test yaptırdım kızlar bağışıklığımın olup olmadığına dair bakalım perşembe günü çıkıcak daha çok var:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

canım inş temiz çıkar tahliller cunku bende sakıncalı oldugunu biliyorum

dün test yaptırdım kızlar bağışıklığımın olup olmadığına dair bakalım perşembe günü çıkıcak daha çok var:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Çok iyi yaptırmışsın test yaptırmakla, inşallah iyi çıkar sonuçların. Bu testler çoğunlukla söylenenden erken çıkıyor, pazartesiden itibaren çıktı mı diye sor bence.

Çok iyi yaptırmışsın test yaptırmakla, inşallah iyi çıkar sonuçların. Bu testler çoğunlukla söylenenden erken çıkıyor, pazartesiden itibaren çıktı mı diye sor bence.

teşekkür ederim cnm . tamam bi açar sorarım hastaneye çıkmışmı diye Şeniz

canım şu anda su çiçeği olan bir çocuğu öpmekle, ondan bu mikrobu alman imkansız. çünkü bu hastalığın kuluçka dönemi 12 ile 21 gündür. yani o çoçuk bu mikrobu vücuduna aldıktan 12 ile 21 gün sonra döküntü olmaya başlar. vücudunda döküntüler başladıktan sonrada, artık kimseye bulaştıramaz. sadece o, 12 ile 21. günler arasında bulaşma olur. hiç merak etme. bebeğine ve sana hiçbişeycik olmaz. boşu boşuna kafana takıp kendini harab etme.anaokulu öğretmeniyim. 13 senedir çocuklarla haşır neşirim. az çok bilgim var bu konularda :) öptüm

merhabalar. 28 haftalık hamileyim dün bi çocuğu öptüm çocuk meğer su çiçeğiymiş , bende çocuklukta geçirmemişim konu ile ilgili bilgisi olan lütfen yardım etsin

Ben de şu anda sizinle aynı durumdayım. O dönemde su çiçeği geçirdiniz mi?

X