Hamile kalmamak için napmalıyım?yardım

canım öncelikle hoşgeldin ve Allah bir yastıkta kocatsın.

bir de burada o kadar çok hamile kalmak isteyen var ki, aralarda hamile kalmamak için ne yapmam gerek diyen birini görünce çok şaşırdım :)

bence henüz görüşmediysen bir doktorla görüş. o senin vücuduna en uygun korunma şeklini belirleyecektir. çünkü kullanacağın her ilaç diane da dahil hormonlarla ilgilidir ve kendi kendine hormonlarınla oynaman ileride çok büyük sorunlara yol açabilir. bence sen doktorla görüşene kadar o hapı kullanma ve bu süre içinde eşin korunsun. bir de eğer adetlerin düzenliyse yumurtlama zamanlarına dikkat et, o günlerde eşinle birlikte olma. (adetin 14. gününden itibaren 5-6 günlük bir süredir yumurtlama günleri) ama bu kesinlikle korunuyorsun anlamına gelmez, hamile de kalabilirsin.

en iyisi sen doktora gidene kadar eşin korunsun, doktor zaten sana ne şekilde korunman gerektiğini ve uygun yöntemi anlatılır.

sevgiler...

ooff offf bende ilk zamanlar öle derdimm nasıl kornsam da çocuk olmasa ama şimdi mumla arıyorumm öle isteyince hemen olmuyomuş:)

al bendende okadar güya hemen hamile kalıcam ya 2ay önceden hap içmeye başlamıştım:) ben mironova doğum kontrol hapı kullanmaya başlamıştım 6ay kullandım doktorumda zaten 6ay kullan sonra bırak demişti yumurtalıklar tembelleşmesin demişti.. en iyisi erkeğin korunması..
şimdi isee ahhh ahhhh gelsin diye amuda kalkıyorum:)))))

bence dogum kontrol haplarindan kullanabilirsin.ayrica birsuru hap cesidi var yan etisi en az olanini yazarsa dr un birsey olmaz.ben de kullaniyorum.

cnm hoşgeldin. Bir an önce dr.gitmen en doğrusu bir sürü korunma yöntemi var ....ama arkadaşlara katılıyorum,bende 5 yıllık evliyim ilk zamanlar bizde bebek istemedik,sonrada olsun diye .....fakat bende ilk bebeğini kaybedenlerdenim kalp atışını alamadık...sana tavsiyem bebek isteyene kadar korun ama bebek yapmadan en az 3 ay önce korunmayı bırak ki vücudun normale dönsün.Ben hapı bıraktıktan 1 ay sonra hamile kaldım acele ettim yani sonrada 9 haftalıkken aldılar.

ay valla canım sen kalmak için bana napmam gerektiğini söyle bende kalamaman için
ben aylardır uğraşıyom kız hamile olayım diye bence koyver gitsin :)

merhaba bende 1 yıllık evliyim eşim ve bende istemiyoruz benim adet düzensizliğim ve polikistik over kistim var bu yüzden doktorum bana diane 35 verdi geçen ay kullandım şimdilik bir problemim yok bu ayda farklı bir hap kullanıyorum elimde vardı önceden kalmış ziyan olmasın diye ama bundan sonra diane 35 kullanıcam doktorumun tavsiye ettiği o idi çünkü. sanma ki korunuyorum hap kullananlarda hamile kalınabiliyor çok tanıyorum böyle.10 günde bir gebelik testi yapıyorum nolur nolmaz diye. fakat gene bir doktora gitcem ay sonunda kontrol için bakalım sonuçlarım nolcek

X