bilen varmı?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
kızlar bişeyi çok merak ediyorum..bazı çocuklar görüyorum annelerinin peşinden hiç ayrılmıyolar anne mutfağa çocuk oraya anne odaya çocuk peşinde çok hoşuma gidiyo benim kızım haftaya 2 aylık olucak daha çok küçük ama ben böyle olmasını heran yanımda olmak istemesini istiyorum..
ama bazı çocuklarda annelerine bu kadar düşkün değiller başkalrının mama yedirmesine uyutmasına tepki göstermiyolar anneyi aramıyolar acaba bu yetiştirmeyle mi alakalı?

canım bence herşeyin faslası zarar,sanada düşkün olsun ama çok gördüğü insanlada dursun yanii,zamanı gelince yalnız bakkala bile gidemessin.bizim tanıdık var anne anne hiç ayrılmıydu peişnden zor valla

aman aman diyim böyle birşeyi isterken 2 kere düşünün. elbetteki her çocuk annesine bağlıdır ama bir ara (özellikle dışardaysak) oğlumu babanesinin yanına bırakıp lavaboya bile giremezdim benimle lavaboya geliyordu. insan en azından haftada 15 dakikayı kişisel işleri için kendine zaman ayırmak istiyor, ama siz yokken uyumayan, yemeyen bir çocuğunuz olduğunu bilince eliniz kolunuz bağlanıyor. anneye bağlı bir çocuk mükemmel birşey, özellikle her an yanınızda olmak istemesi. ama en azından yemek ve uyuma olayını başklarıyla paylaşın derim. siz yokken annanesi/babanesi tarafından uyutulmaya-yemeye alışsın.

kızlar bişeyi çok merak ediyorum..bazı çocuklar görüyorum annelerinin peşinden hiç ayrılmıyolar anne mutfağa çocuk oraya anne odaya çocuk peşinde çok hoşuma gidiyo benim kızım haftaya 2 aylık olucak daha çok küçük ama ben böyle olmasını heran yanımda olmak istemesini istiyorum..
ama bazı çocuklarda annelerine bu kadar düşkün değiller başkalrının mama yedirmesine uyutmasına tepki göstermiyolar anneyi aramıyolar acaba bu yetiştirmeyle mi alakalı?

Canim bence bu yeti$tirmekten ziyade cocugun yapisiyla alakali..Ba$larda bende senin gibi oglum bana dü$kün olsa, hep beni arasa, kimseye gitmese ne güzel olur diye dü$ünüyordum..Ama öyle degilmi$..
Ben ogluma kimseden destek almadan yalniz bakiyorum..Bütün ihtiyaclarini cogunlukla ben kar$iliyorum..Evde yalniz oldugumuz zamanlarda pe$imden ayrilmiyor, ben nerdeysem orda..Bazen cok sikiliyorum evde ilgisini cekebilecek bir sürü $ey varken neden ilgilenmiyor diye..Allahtan bir yere gittigimizde beni aramiyor da biraz rahat ediyorum, kafami dinliyorum..Ilk gördügü ki$iye bile cok uzun zamandir taniyormu$ gibi yakla$iyor, oyunlar oynuyor..Böyle giri$ken ve sicak kanli olmasi da beni mutlu ediyor..

acaba zamanla bendemi senin gibi düşünücem...
ama nebilim kimseye gitmesin kimse onunla ilgilenmesin ilgilense bile kızım hep bana gelsin her dk peşimde olsun istiyorum..
peki sürekli başkalarıyla içiçe olmak çocuğun anneden bağımsız olmasına neden olurmu?
hani herkes ilgileniyo ya obakımdan...

acaba zamanla bendemi senin gibi düşünücem...
ama nebilim kimseye gitmesin kimse onunla ilgilenmesin ilgilense bile kızım hep bana gelsin her dk peşimde olsun istiyorum..
peki sürekli başkalarıyla içiçe olmak çocuğun anneden bağımsız olmasına neden olurmu?
hani herkes ilgileniyo ya obakımdan...

sen bebeğine sevgini verdikten sonra öyle olmaz korkma.. herkesin yeri ayrı.. ama bebeğin yapısıyla da ilgili tabi.. benim kızım babası ile çok vakit geçiremiyor ama babası kızımla ilgilenirken zamanı iyi kulanıyor yani çok vakit geçiremeseler bile babasını gördüğünde deli oluyo neler yapıyo görsen ayaklarını çırpıyo kollarını açıyo sarılmak istiyo :asigim: yani sürekli yapışık yaşamanın bi önemi yokk.. önemli olan birlikte geçirdiğn zamanı iyi değerlendirmek..

canım soylediğin bana da çok cazip geliyor. şu an bebeklerimizi kimseyle paylaşamıyoruz. ve de ben sevmeye sevilmeye doymayan bir insanım. ben de çok istiyorum oğlum en çok beni sevsin yanımdan ayrılmasın. sarılsın bana hep sımsıkı...

ama çocuğumun özgüveni çok yüksek olsun istiyorum. pısırık olup hep birilerinin arkasına sığınmasın. bilmiyorum bunların biirbiriyle alakası var mı ama sanırım dengeyi iyi kurmak lazım. çocuk yetiştirmek zor iş azizim :nazar:

canım soylediğin bana da çok cazip geliyor. şu an bebeklerimizi kimseyle paylaşamıyoruz. ve de ben sevmeye sevilmeye doymayan bir insanım. ben de çok istiyorum oğlum en çok beni sevsin yanımdan ayrılmasın. sarılsın bana hep sımsıkı...

ama çocuğumun özgüveni çok yüksek olsun istiyorum. pısırık olup hep birilerinin arkasına sığınmasın. bilmiyorum bunların biirbiriyle alakası var mı ama sanırım dengeyi iyi kurmak lazım. çocuk yetiştirmek zor iş azizim :nazar:

CADIARZU haklısın canım

canım sence bir çocuğun annesinin peşinden ayrılmaması nereye giderse peşinde dolanması, başka insanlara tepkili ve çekingen durması iyi ve normal bir şey mi?
bunlar sevgi göstergesi değil, çekingenlik ve güvensizlik işaretleridir, haberin olsun
eğer çocuğun böyle davranırsa ilerde buna sevinmek yerine nasıl değiştirebilirim diye düşünmelisin
bu tip çocuklar okula başlarken, arkadaş oyun gruplarına katılırken sorun yaşarlar ve yaşatırlar
ben kesinlikle benden bağımsız ve özgür bir çocuk yetiştirmek istiyorum, çalıştığım için de böyle olmak zorunda zaten
bence sen de bir daha düşün bu konuyu

yetıstırmeyle alakalı degıl bence en azından bızde oyle degıl.oglum bana cok duskun degıl mesela.herkese gıder oynar.ınan basta bende senın gıbı dusunuyordum ama buyudukce ınsan bazen kndıne vakıt ayırabılmek ıcın yalnız kalmak ıstıyor.ama cocuk sureklı senle olmak ısterse bu mumkun olamıyor.mesela benım oglum evde ıkımız oldugumuz ıcın ben nereye gıdersem pesımden gelıyor ama bana duskun oldugundan degıl cevreye olan merakından.artık wc ye bıle onunla gırıyorum malesef.

bebeğin 2,5 yaşına geldiğinde sorcam bensana.burda olursak eğer.
tabiki çocuk anneye düşkün olmalı ama fazlası hakketten zarar.
tıpki benim oğlum ben nere gitsem peşimde.murfakta hiç bişi yapamıyorum.sürekli ayağımın altında.
dolapları boşaltıyor,sandelye çekip tezgaha çıkıyor.ben mutfakta işmi yapacam?yoksa yemek mi?
yatak odasını toplamaya gidiyom peşimden geliyor yatak örtüsünü serecem fırsat vermiyor üstüne çıkıp zıplıyor.wc yw gidiyom oda başlıyor kapıda aneee çiişşş demeye.aslında çişi yok ama ben oradayım ya nasıl girecek çişini kullanarak.salona giriyom orayı toplayım diyorum o yatak osasında zıplarken paatt hemen arkamdan damlıyor.konsolun önünü,vitrindeki eşyaları boşaltoyor.ee ben gene onumu kollayım yoksa işimi mi yapayım?sonunda basıyorum çığlıyı,bırakıyorum işi gücü ev oluyor laylaylom anlayacağınız her an k..mın dibinde.ve böyle olması beni çok yoruyor ve iş yapmama çok engel.böyle olmasını mı istiyorsun?sakın haa çok zor vallah billah.

onun dışında herkezle oynar dışarı çıktık mı beni hiç gözü görmez.
böyle oluncada ooohhh be diyorum.bir işim varsa arkadaşa bırakırım beni çok aramaz bir iki anne dermiş okadar.
sonra başlar arkadaşın evini keşfetmeye....

Son düzenleme:
çok güzel özetlmişsin yaşadıklarını canım yaa..kızıcaksın ama işte ben kızımın böyle heran benimle olmasını istiyorumyerimseniben
belki yaşadıkça bende senin dediklerini söylücem ama nebilim çok hoş geliyo bana böyle annelerinin peşinde kuyruk gibi gezen çocuklar sırnaşık şey

Benim kızımda 6 aylık daha ama ben odadan çıkınca başlıyo ağlamaya aşağıda babannesi var bazen ne kadar sevsemde işim oluyo ve ona bırakıyorum sık değil ama çünkü biliyorum ki düzenini ve kuralları bilmesi öğrenmesi açısından birilerine sürekli vermek hoş değil.. biras daha büyüyünce nasıl olcak bilmiyorum ama çokta peşimden ayrılmazsa hafiften bunaltır gibime geliyo..

yanından ayrılıp tuvalete gittiğinde gelip kapının önünde ağlayınca aynı şeyi düşünecekmisin acaba.

benimki baba bağlı ama başkalarınıda yadırgamıyor sadece yanlız kalmak istemiyor ben hiç yanından ayrılmayım istiyor hiç ev işş yapamıyorum. tuvalete bile zor gidiyorum

geçen gun ılk kez ev gezmesine gittik. orda yabancı kadınlar vardı. oğlumu sevdiler. kucaklarına aldılar. oğlum her konuşana gülücük attı. ben kenarda kıskanıyorum ama kıskançlığımı bastırmaya çalıştım. oğlum sosyal olsun pısırık olmasın, herkes onu çok sevsin istiyorum. artık onu kıskanmamaya karar verdım. bu demek değıl kı onunla ilgilenmicem. kimsenin ona zarar vermesine izin vermem evelallah.

X