Ankara'da Sosyete Pazari

HanimAga

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
551
15
Arkadasimdan duydum Ankara'da Sosyete Pazarindan bahsetti ama oralari tanimadigi icin semtini, yerini bilemedi. Anlattigina göre güzel ve kaliteli ürünler varmis.
Bilenlerden rica etsem, yerini söyler misiniz?

gec kaldım brz amaa sıhhiye de o dedigin yada bnm bildigim yer..kolejin arka tarafında

Canım sosyete pazarı artık eryamanda Okyanus Alışveriş Merkezinin altında..Pazar günleri kuruluyor..
Etap içide servisi var
Sanırım Ulustanda servis kalkıyor.

canim ben ankaraliyim suan fransada oturuyorum ama heryaz tatile gittigimde mutlaka sosyete pazarina giderim .kurtulusta vedat dolakay nikah salonu var onun karsisina kuruluyo hemen ve her persembeleri

ben eskişehir yolu üstü ümitköy diye biliyom ama orayı pek beğenmedim sanırım biçol sosyete pazarı var okuduğum kadarıyla

eveet Sıhhıyede yıllardır aynı yerde sosyete pazarı perşembe günleri kuruluyor..
hatta uzun bir aradan sonra bu perş.gittim çok güzel ürünler var..

orda bir pazarcıdan duydum,nişantaşı pazarı diye Çankayada Çetinkaya mağazası var onun yanındaki alanda Salı-Cuma günleri kuruluyormuş..evime çok yakın olmasına rağmen ben de bilmiyordum..kaydirigubbakcemile2

ama ufak bir dipnot; bunu yine aynı kişi söyledi orada semt farkı koyularmış fiyatlara..
yani 30 tl lik ürüne 45 tl diyoruz dedi:eek:klava:

sıhhıyeye devam yani:eek:

bende sosyete pazarını hacettepenin hemen aşşagasında yani sıhhıyede biliyorum.giyim almama ordan ama tabak çanak vs aldığım olmuşturr..

ayrancı pazarını bilenler varsa, çarşambaları orada kuruluyor.kızılaydan dikmen yönüne giden her dolmuş önünden geçer.

ümitköyde,istenbul yolunun üzerinde var,çağdaş marketin yanında cumartesi kuruluyor,ve çarşamba günleri istikbal maazanın yanında,o da ümitkötdeyerimseniben

canım nişantaşı sosyete pazarı p.tesi perşembe günleri 100.yıl odc center da kurulmaya başlandı. diğer günlerde de etlik ve batıkent'e kuruluyor ancak oraların gün ve yerlerini bilmiyorum.

dikmei bilmeyen yoktur ankarada cumartesi pazar günleri dikmen keklikpınarındada kuruluyor.tansaş marketin yanında.ne alaka sen ta manavgattan ne biliyosun demeyin aslen ankaralıyım.

kızlar asıl sosyete pazarları:
çarşamba-ayrancı da
perşembe-sıhhıye de
cumartesi- ümitköy de kuruluyor

ama bunun dışında bir çok semtte daha küçük olarak ya da bir bina şeklinde de pazarlar kuruluyor..mesela ben çankayadayım.burda çetinkaya mağazasının yanında nişantaşı pazarı salı ve cuma günleri kuruluyor bir binada....

umarım yardımcı olabilmişimdir.a.s.

X