B-Fit e gidip zayıflayan var mı?

ç i d o

M U C İ Z E M...
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2008
1.969
95
40
slm arkadaşlar. türkiye çapında bazı şehirlerde b-fit kadınlara yönelik spor salonu var.
hürgün yarım saat. aletlerle çalışıyormuşun. ama haftanın 5 günü yarım saat.
bende yazılsam mı diye düşünüyorum.
acaba aranızda giden ve vücudu şekillenen varmı merka ediyorummm.

B-fit Amerika’da geliştirilmiş, kendi gücünüz kadar itme ve çekme kuvvetiyle hareket eden fitness makinalarıyla toplu halde yapılan özel bir spor programıdır.
Tüm dünyada uygulanan ve istasyon sistemi (circuit training) adı verilen bu spor programının amacı belli aralıklarla aerobik ve aletli çalışmaları birleştirmektir.

30 DAKİKALIK bu egzersiz programına katıldığınız andan itibaren b-fit sisteminin etkinliğini daha kolaylıkla fark edecek ancak vaktin nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz.
ben 21 kilomu kendi cabalarimla verdim ama,,,eger vaktim olsaydi,spora gitmek cok isterdim,,,,,bence bu yontem cok iyi senin icin,,,,umarim istedigin kilona gelirsin canima.s.

merhaba tatlım. ben de biliyorum b-fit merkezini. benim de arkdaşım yazıldı oraya daha yeni. dün de gitti mesela spora. bakalım o şimdilik memnun. gerçi daha yeni başladı oraya ama ilk izlenim de önemlidir değil mi :)

ben de merak ediyorum bu b-fit'i izmir Karşıyaka taraflarında giden var mı acaba??

B-fit Amerika’da geliştirilmiş, kendi gücünüz kadar itme ve çekme kuvvetiyle hareket eden fitness makinalarıyla toplu halde yapılan özel bir spor programıdır.
Tüm dünyada uygulanan ve istasyon sistemi (circuit training) adı verilen bu spor programının amacı belli aralıklarla aerobik ve aletli çalışmaları birleştirmektir.

30 DAKİKALIK bu egzersiz programına katıldığınız andan itibaren b-fit sisteminin etkinliğini daha kolaylıkla fark edecek ancak vaktin nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz.
ben 21 kilomu kendi cabalarimla verdim ama,,,eger vaktim olsaydi,spora gitmek cok isterdim,,,,,bence bu yontem cok iyi senin icin,,,,umarim istedigin kilona gelirsin canima.s.

sağol canım bilgilendirdiğin için. geçen ay step aerobige gitmiştim. bu ay da b-fite gideyim diyordum ama buğün tekrar step aerobiğe devam etcem 1 ay daha. 4 kilo verdim zaten. sıkılaşmam gerek. bölgesel kilolarım zaten. sen nasıl verdin 21 kiloyu cidden çok iyi

Selam kızlar, ben de b-fit'e dün başladım.Giden, yorum yapan var mı diye de bi bakayım dedim. Ama gördüğüm kadarıyla pek yorum yok henüz. Geçmişte birkaç spor dalını denemiş ve fitness salonlarına gitmiş biri olarak ben de ilk gün deneyimlerimi yazayım o zaman dedim.

Öncelkle ben, fitnes salonunda yaklaşık 2 saat kalan biri olarak, yarım saatlik bir seansın yeterli olup olmayacağı konusunda tereddüt ettim. Ancak dün ilk seansımda geçirdiğim yarım saatin (seans sonundaki esneme ve germe hareketleri bu sürenin üstüne ekleniyor tabi) fitnes salonunda geçirdiğim 2 saatten daha verimli olduğunu söylemeliyim.

30 saniyelik aralarla, bir alet - bir aerobik döngüsünde hop-zıp otura kalka 3 tur şeklinde yapılıyor. Bu sürede tek mola, her turun sonundaki nabız ölçümü. O da her turun sonunda 1 dk kadar sürüyor. Dolayısıyla, 30 dk sürekli hareket halindesin. (3. turun sonundaki nabzım 138 çıktı.sırnaşık şey)

Daha salondan çıkmadan, alt karın kaslarım sızlamaya başlamıştı. Eve geldiğimde ise, başta çepeçevre karın bölgem (can simidim) olmak üzere, tüm vücumdaki kasların hepsindeki gerginliği hissediyordum. Hiç farkına varmadığım kaslarım varmış meğer:roflol:.
En güzeli de, belimdeki rahatsızlıktan dolayı zorlayacak hareketler yapamadığım için bir türlü çalıştıramadığım karın kaslarımın çalışmış olduğunu görmek oldu benim için, hem de belimi hiç zorlamadan.

Tabi bu uzun süredir hiç spor yapmayan birinin ilk gün deneyimleri. Sürekli spor yapanlar bu kadar etki hissetmeyebilir ilk başta. İlerleyen dönemlerde, sonuçları da yazarım. Ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim, eminim çok etkili olacaksengözlerimebaksanab.

(Not: Benim pek fazla vaktim olmadığı için, büyük ihtimalle çok ender girebileceğim. Sanırım 1 ay sonra yapılacak ölçüm sonuçlarından sonra girip size haber verebilirim.)

ben b-fite yaklaşık 2 aydır gidiorum arkadaşlar.ıstanbul'da balmumcu şubesine gidiyorum ve açıkçası baştan tereddüt etsem de şimdi iyi ki başlamışım diyorum. b-fit her ne kadar yarım saatlik bir istasyon sistemi olsa da, benim spor salonundan çıkmam en az 2 saati buluyor. çünkü yarım saatlik istasyonda kondisyonunuz artıyor ve yarım saat hiç durmuyorsunuz ama aletlerin çok etkin olduğunu düşünmüyorum. kondisyon açısındansa inanılmaz etkili, ben ilk başladığımda 3. turu bitirememiştim başım önmüştü, şimdi 4 tur bile devam edebilirim :) ama asıl istasyondan sonra hocaların bölgesel fazlalıklara yönelik öğrettikleri hareketleri ben baya yoğun çalıştım, sonucunu da epeyce gördüm. haftada 3 gün gidiyorum ben, toplamda 2 kilo falan verdim yediklerime de dikkat ederek ama çok daha fazla verdiğimi iddia ediyor insanlar çünkü çok sıkılaştım gerçekten, 2 aydır beni görmeyen annem 6-7 kilo vermişsin sen dedi ilk gördüğünde :) ilk ay sonunda kalçam 6 cm incelmişti örneğin.. bu ayki durumu bilmiyorum, şimdi memleketteyim, biraz ara verdi., döndüğümde tekrar tartılıp ölçülüp yazarım sizlere..
yalnız bi konuda uyarmak istiyorum, ben 6 aylık üyelik yapmıştım ama daha avantajlı diye 1 yıılık mı yapsam diye de düşünmüştüm, iyi ki yapmamışım.. b-fit her ne kadar toplu yapılan bir spor olduğu için diğer salonlara göre eğlenceli olsa da bir süre sonra istasyon olayı da bayıyor, canınız istemiyor. o nedenle çook uzun üyelik yapmamanızı öneririm.. bir de başlamadan önce 1 kez ücretsiz deneme şansı var, düşünenler deneyip de karar versin derim ben..
sorularınız olursa seve seve yanıtlarım, şimdilik hoşçakalın :)

selam arkadaşlar.ben yaklaşık 2 sene önce sadece 1 ay b-fit'e gidebildim.bu sistemin amacı kilo verdirmek değil,yağ yakılmasını ve daha ince görünmeni sağlamak.nitekim ben 1 ayın sonunda bel-basen-kalça vs. ölçümlerinde toplamda 17 cm.incelmiştim.bunun yanında 100 gr.verebilmiştim ancak kimi görsem inanılmaz zayıflamışsın demişlerdi.herkese tavsiye ederim.gerçekten çok faydalı bir sistem.

sporu bırakır ve kasları hiç çalıştırmazsanız o kaslar hızla yağa dönüşüyor.tecrübe ile sabittir:)

ee neden kimse birşey yazmıyo ?!?!?!?!?! giden arkadaş bizide aydınlatabilir misin en azından başladığın günden bu güne değişikliklerini, sitelerinde yazdıkları ne kadar doğru şimdiden paylaşımlar için teşekkürler

ben bugün ölçülüp tartıldım arkadaşlar, tek tek toplamadım ama toplamda 17 18 cm civarı incelip, 1kg daha vermişim ben. ama aynı zamanda sirke bal su karışımı da içiorum ve diyet yapmasam da yediklerime dikkat ediyorum.

ya bende bütün yolları denedim kilo vermek için artık birtek b-fit kaldı gerçekten öneren varmı benimde sorunum bölgesel ama ne yaptıysam olmuyor motivasyonum 0 oldu b-fıt gereçekten insanı motive edip inceltiyormu mesela göbek problemi olanlar için ideal bir spormu sizce? efsanurun da dediği gibi bu saporu bıraktığında çok hızlı kilo alırmıyım kaslarımı çalıştıramıycam için:KK43:

arkadşım sen nezamandır gidiosun bu spora?
ya benim tereddütlerim var buda bir tuzak değil dami

3 ay gittim hiç bir faydasını görmedim çoçuk oyuncakları gibi
daha sonra fitness a yazıldım daha kısa zamanda ıstedıgım kıloyu verdım
tabi bende boyle bı etkı yaratmıs olabılr :)

Bende gidiyorum b-fit e ama faydasını görüyorum diyemem 3 ayı geçti kilo kaybı hiç olmadı.sadece bütün vücuttan toplamda bikaç cm incelme oldu.oda kayda değer bir rakam diil.ayrıca simaymine arkadaşıma katılıyorum.aletler çocuk oyuncakları gibi.

merhaba bende b-fite gittim ama sağlık problemin nedeniyle bırakmak zorunda kaldım ne paramı iade ettiler ne de dondurdular hesabımı o kadar para verip gidemedm oysa belimi incittiğim için gidemedim o da orda oldu bidaha da gitmedim aletler kas yapmaya yönelik olmadığı için ağırılık yok bu yüzden hafif görünebilir ama yarım saat hiç durmadan spor yapıosunuz ilk başta mana mantıklı gelmişti ama evde de aynı şeyleri yapabilirsiniz bir sürü video var herşey açık boşuna paranızı harcamayın bence
ben şuan evde callanetics yapıyorum çok etkili bir incelme sağlıyormuş bence biraz araştırın :)

Aynı sorun bendede var.Bende bırakmak istiyorum ama para iadesi yapmıyolar.başkası gelsin diyorum onuda kabul etmiyolar.

ben evimin yakınında izmirde köprü duragının orda mithatpasa caddesinde portakalspor var aynı sistem ona gidiyorum hem fiyatları daha iyi ve cok basarılı zayıfladım.yakınsa eviniz tavsiye ederim.sistem basarılı cunku.

X