debridat?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
bugün doktora gittik kızım kaka yapamıyor diye fitille yaptırdığımızı ve bunu içinde 5 6 gün beklediğimizi söyledik doktor anne sütü alan bebeklerde 5 6 gün normal sadece katı kaka yaparsa o kötü dedi..
hergün katı yapacağına 5 6 gün sonra yardımla sıvı yapması daha iyi dedi..
ve debridat isimli ilacı verdi 1 hafta kullanın etkisini göstermezse tekrar gelin dedi aranızda bu ilacı kullanan varmı?
( kızım 4500 kilo olmuş çok mutluyum:dance: )

gözün aydın güzelim. maşallah bebişine :nazar:
o ilacı bilmiyorum bak bakalım işe yarıcak mı. bize babuline diye bişey verdi. 2 haftadır kullanıyoruz. bi halta yaramadı pek. ama oğlum 3-4 günde bir kendiliğinden yapmaya başladı :nazar: bilmem bu ilaçtan mı. ama fitile gerek kalmaması güzel. yavrucakların canı çok yanıyor.

ayy sevindim canım fitilden kurtulduğunuza...benim kızımda 3 4 günde bir kendiliğinden yapsa bu kadar zorlanmaz heralde neyse bi deneyelim bakalım bu ilacı belki işe yarar

Biz kullandık canım... Benim kızımda 4 günde bir yapıyordu kakasını.. Ama kabız değildi, kakası suluydu ama doktor yinede verdi.. Her gün sabah akşam yarım ölçek verdik.. Sonra hergün bir kez yapmaya başladı.. Ama kapağını açtıktan 4 hafta sonra kullanılmamlı yazıyordu bıraktık... Bırakınca 2 gün kaka yapmadı.. Şimdi kendiliğinden yapıyor günde bir iki kez... Fitil yazdı doktor çok uzun süre yapmazsa verirsiniz diye.. Bebeğinin kilo aldığına da sevindim..

Sağlıklı günler diliyorum...

anaaa hayırlı olsun :) ne kadar kullandınız hemen etki etmiş maşallah

bugün 2 gün kullandık etkisni gösterdi çok şükür umarım hep böyle devam ederde fitile gerek kalmaz kaka yaptıktan sonra rahatladı uyudu kızım hemen...:dance:

doktora dicem bize de o ilaçtan yazsın. çocuğum sıkıntılı hep ühühühühühüsenağlama

ben de kullandım ama bizim kız da işe yaramadı maalesef bizde bıraktık... 4-5 gün bekliyorum yapmazsa fitil mecburen.... iki gündür yapıyo bakalım çok şükür...

sadece anne sütü almıyorsa eğer bence su vermek kabızlık sorununa çok iyi geliyor...
ayrıca ben çok sıkışmadıkça kabızlık sorununu ilaç yardımı ile çözmekten yana değilim doğrusu canım....
ama çok mecbur kalınmış ise kansuk fitil kullanmıştım yıllar öncesinde oğlumda...

X