sizin de bebeğiniz yeşil kaka yapıyor mu???

minnosum09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2009
84
0
iki aylık oglum var bazen yeşil kaka yapıyor acaba sütümden mi oluyor yoksa baska bi sorun mu var yardımcı olursanız sevinirim

canim hiç endise etme tabiki oluyor senin yediklerinle alakali.benimde kızım yapiyordu ara sıra dert edecek bişey yok merak etme

cnm benim oğlumda ara sıra yeşil kaka yapıyo.önemli olan pis kokup kokmadığı.çünkü oğlun emdiği için bi sorun yoksa kakası pis kokmuyodur.ama kokuyosa bi tahlil yaptırın bence.bizim olmuştu bi defa ilaç kullandık geçti.inşallah bişey yoktur.

Bebeğin yeşil kaka yapması doymadıgını gösterir...

bence doymamasıyla alakası yok benim oğlum 4.5 aylık ferro sanola başladığımdan beri yeşil kaka yapıyor ve kokuyor aynı ilacın kokusu ve her istediğinde emiyor ama ayaklarını üşütmekle alakalıda olabilir diyorlar ben pek tedirgin olmadım bu yüzden

Bebeğin yeşil kaka yapması doymadıgını gösterir...

benım bebegımde 2 gundur dogru durust emmıyor kakası yeşil oldu su an.gercekten olabilir çünkü benım ki doymuyoo emmiyoçok çaresizim nazar mı degdı bılmıyorum kuzuma.cork cork saatlerce emıyoduuu:KK43: çok üzgünüm inşallah yenıden düzene sokarız.senağlamasenağlamasenağlama:çok üzgünüm:

bebeğin yeşil kaka yapması doydugunu gösteriyormus..anne üsütünce bide bebekte yeşil kaka oluyormus...birde cok yeşillik yemişsen olurmus...

yeşil kaka ishalin göstergesidir .aynı zamanda kusma ve ateş yoksa korkma ,emzir bol bol ,sıvı alması ishali geçirir ,birde ayaklarını sıcak tut ..

Cnm ben salata yediğimde kızım kakası yeşil oluyor... Yeiklerimizden kaynaklanıyormuş...

bende yediklerimizden ve üşütmekten diye biliyorum..bence doymayla alakası yoktur yoksa yırtar ortalığı doymasa

Ben doktorun yalancısıyım..Yeşil yapıosa doymuodur demişti..Benim bebişim şimdiye kadar hiç yeşil yapmadı ve süreklide emio yani hiç aç kalmadı..

benim bebeğimde kakasııını yeşil yaptı yaa çok endişelendimm.. hatta bezini atmadımm doktora gösteririm diye ama sanırımm korkulacak bişey yok.. rahatladımm biraz..

benim bebeğimde bu gün yeşil kaka yaptı ama daha önce uzman tv de izlemiştim (çocuk doktoru ) bebek aşırı besleniyorsa yeşil kaka yapar demişti ve bu yeşil kaka bebekte sancıya neden olur,normal beslenen bebek ise hardal sarısı kaka yapar demişti...

bence doymamasıyla alakası yok benim oğlum 4.5 aylık ferro sanola başladığımdan beri yeşil kaka yapıyor ve kokuyor aynı ilacın kokusu ve her istediğinde emiyor ama ayaklarını üşütmekle alakalıda olabilir diyorlar ben pek tedirgin olmadım bu yüzden

evet evet ilaçla alakalı olabilir.bende yeni başladım ilaca ondan beri yeşil yapıyor haklısın.....

bizim de kızın başlangıçta kakası çoğunlukla yeşildi, çok araştırdım bu konuyu. ilk ay sürekli emziriyordum ve çok yediği zaman yeşil kaka yapıyormuş bunu fark ettim. ne zaman emzirme süresi azaldı, kakamız da hardala döndü. yalnız iki gün hakiki maraş dondurması yedim keçi sütünden yapılan anında yine yeşile döndü ve gaz sancıları başladı. yani yediğin şey gaz yapıyorsa bebekte o da kakanın rengini yeşile döndürebiliyor. keçi sütünden yapılmış dondurma yemeyi kestiğimde normale döndü.

ferro sanol da yapıyor olabilir çünkü ben de ilk ay kullanmıştım ama ilacın kokusunu almamıştım kakasında.

Merhaba Kızlar,
Bebeğimde yeşil kaka gördüğüm için konu ile ilgili kadinlar kulübü sayfalarını okudum. Sonra bu durumu çocuk doktorumuzada sordum. O da uzun uzun açıkladı. Ondan öğrendiklerimi sizede iletmek istedim.
Bebeklerimizdeki yeşil kakanın ciddi enfeksiyon gibi bir nedeni de olabilirmiş, o ayrı ve ciddi bir durum, kesin incelenmesi lazım.
Ama diğer bir en yaygın nedeni bizim yanlış emzirmemizmiş. Göğüste iki tip süt bulunurmuş. Biri bebek hemen ilk emdiğinde gelen ön süt, daha az yağlı, hafif bir süt. Diğeri de biraz emdikten sonra göğsün boşalmasına yakın çıkan, daha derinlerden, göğüsün gerisinden gelen çok daha zengin ve yağlı bir süt. Onun ismi galiba son süt. Eğer bebeğimizi az az ve sık sık emzirirsek hep bu ilk yağsız, hafif süt ile emzirip. O gerideki zengin sütü bebeğimize vermemiş oluyormuşuz. Tabii o hafif süt bebeğimizi doyurmuyor; hemen acıkıyor ve yine emmek istiyor. Yani bu bir yanlış döngü olarak devam ediyor. Hemen acıkan bebek tekrar tekrar emiyor. Bu seferde çok fazla laktoz alıyor ve sindiremiyor. Kakası yeşil oluyor, doymadığı için uzun süre uyumuyor. Bu hafif süt daha fazla kusmaya, gaza ve kakası daha asitli olduğu için pişiğe de neden olurmuş. Ben bunları hiç bilmiyordum!
Hani bazende göğüslerde şişlik hissedip ikisindende biraz biraz emziriyoruz ya. O da çok yanlışmış. Bir göğsü tamamen boşalana kadar emzirmemiz gerekiyormuş. Yoksa o zengin sütü bebişlerimize vermemiş oluyormuşuz. Sadece o ön sütten vermiş oluyormuşuz. Doktorum zaten eğer kontrolü bebeğine bırakırsan o ne yapacağını bilir, sonuna kadar emer, yeterki sen göğsünü artık emmiyor zannetip çekme dedi. Ben de evde pompa ile denedim ilk pompalanan süt çok açık beyaz, en son göğüs neredeyse boşaldığında çekilen süt ise sarımtırak renkte ve daha yoğun. Yani bırakalım bebişlerimiz o yoğun sütüde içsin ve doysun. Ben denedim işe yarıyor kızlar. Artık bırakıyorum bebişim bir göğsü tamamen boşaltsın. Birçoğumuz zaten bunları bilyorduk belki ama benim gibi bilmeyenlere belki faydası olur diye paylaşmak istedim

X