Tuvalet Eğitimi Oğlum 6 yaşında altını ıslatıyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

berkayeray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
12
0
44
arkadaşlar 6 yaşında oğlum hala geceleri 1 yada 2 defa altını ıslatıyor .ben gece kaldırabilirsem yapmıyor. uykusu çok derin. nasıl bir yol izlesem acaba. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler

kardeşimden tecrübeliyim cnm . akşam mümkün olduğunca az sulu gıdalar yiyecek meyve yok sıvı yok . çok zaruri ise az miktarda yani. yatmadan mutlaka tuv ihhtiyacını giderecek birde yorgana pikeye minik bir zil dik o uykusunda çişi gelince huzursuzlanıp oraya buraya dönecek zil sesi onu yada seni uyaracak. şimdilik bu kadar hepsi dr tavsiyesi olan şeylerdi belirteyim. geçmiş olsun

doktora götür..eminim faydası olacaktır.genetik değilse ilaçla kısa zamanda keser altını ıslatmayı.. geçmiş olsun..benim oğlumda altını ıslatıyor.doktora götürmüştüm tofranil diye bir ilaç verdi.bir süre yapmadı altına..her gece 12 de çiş yapmaya kaldırıyorum.o zaman yapmıyor.kaldırmadığım zaman yapıyor.ilacın bize pek bir faydası olmadı.ben 16 yaşıma kadar işemiştim galiba anasına çekti benimki...

ooyy ben 12 yaşına kadar altıma yaptım. çok utanıyordum ama gece sırılsıklam uyanıyordum. ailem psikologa göturduler, her yöntemı denedıler, benı kuçuk duşurmedıler, dövmedıler, kızmadılar ama olmuyordu işte. yıne de yapıyordum. 13 yaşında kendılıgınden kesıldı. nasıl oldu bılmıyorum. sabırlı olmannızı ve kesınlıkle cezalandırmamanızı önerırım. cunku ınadına yapmadıgına emnım. ınşallah gecer.

5 yaşında kızım var önceleri ne gece yata ıslatırdı nede gündüz altına kaçırırdı son 1 aydır sürekli hem gece hem gündüz bir kaçkez altına kaçırıyor.ne yapmam gerekiyor bilmiyorum

benim büyük kızımda 6 yaşını bitirdi hala geceleri bez bağlıyorum ona
bazı geceler bezi dolduruyo bazende kuru kalkıyo hiç belli olmuyo.ortanca kızımıda bağlıyordum ama 10 gündür altını ıslatmıyo gece tuvalete kalkmadığı halde.bende bez bağlamıyorum artık
kızlarımı gece konusunda sıkmıyorum çünkü bende 13 yaşıma kadar altımı ıslatırdım bunun genetik olabileceğini söylüyorlar.nitekim benim annemde 16 yaşına kadar altına kaçırırmış:eek:dolayısıyla bizde genetik olduğunu düşündüğüm için kızıma baskı yapmıyorum:1no2:

ben de tam bu konuyla ilgili yeni bi başlık açacaktım.
Kızlar sitede bi uzman yok mu acaba bizi bu konuda bilgilendirecek?
Kızım 7 yaşını doldurmak üzere, neredeyse 8 oluyor yani
Ama hala geceleri ara ara altına kaçırıyor,
ılk önce genetik olduğunu düşündük,
Hiç üstüne varmadık, kızmadık, bağırmadık,
Yatmadan önce sıvı tüketmesine engel olmaya çalıştık, gece kalkıp biz tuttuk vs.
Bi ara hemen hemen kesilmişti, oh be derken yeniden başladı:KK43:(
Şimdi de çok sık değil ama yine de altına kaçırıyor.
Yukarıda bi arkadaş zil tavsiyesinde bulunmuş,
Aslında ıslandığında zili öten özel alezler varmış (altına kaçıran çocukların tedavisinde kullanılan)
Çocuk altını her ıslattığında zil öttüğü için çocuk uyanıyormuş
Bu her defasında tekrarlanınca, şartlanma oluyormuş ve çocuk altına kaçıracağı anda uyanmaya başlıyormuş
ben bunu duydum ama bulamadım
Eğer gören, bilen varsa lütfen bilgilendirsin.

X