Pilav Tarifleri Irak Usul Biryani Pilav Resimli

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
harika bir iç pilav

öncelikle tavuk haşlanır.

3 adet kemiksiz tavuk göğsü
500 gr pirinç
3 yemek kaşığı biryani baharatı
1 kutu konserve bezelye
100 gram çekirdeksiz kuru üzüm
3 orta boy patates
200 gram çiğ badem
tuz
sıcak su

önce pilav normal usulde pişirilir, tek fark, su koydugumuz esnada baharat biryaniyide koyar onunla birlikte haşlarız ve pişme sırasında tencerenin altına bir sac koyarsak pilav daha iyi pişer.daha sonra haşlayıp kızarttığımız tavukları minik minik parçalayarak bir kaba koyarız.üzümleride yıkayıp süzdükten sonra yağda azıcık şişene kadar kavururuz.bezelyelerıde hafıfce kavurup aynı kaba ılave ederız.patateslerı minik küpler halinde doğrayıp kavururuz.bademleri once kaynatıp kabuklarını soyarız sonra ortalarından ıkıye ayırıp yagda kavururuz.pilavı geniş bir tepsiye döker tüm malzemelerle karıştırıp istediğimiz şekilde servis ederiz.afiyetler olsun.yapımı zor ancak beğenisi yüksek bir yemek.

Son düzenleme:
sany0343.jpg

sany0336h.jpg

Eline sağlık canım.Ne kadar değişik bir pilav bu.
alışmışız prinçli pilava.

gerçekten tavsiye ederm barzeyim muhteşem ötesi bir tadı var.ırakta öğrendm ben bunu..burada kime yaptıysam bayıldı.biraz uğraştırıcı ama sonuç mükemmel..opuyorumnanaktan

burda biryani baharatı çok fazla kullanılan bir baharat olmadığı için satın aldığınız yerde bayatlamış olabilir eğer kokusu azalmışsa içerisine 1 çay kaşığı tarçın ilave ederseniz çok güzel olacaktır..

Of zaten acuhtum.. Kepekli ekmek ve sebzelere talim ediyorum şu aralar:nazar:
nasıl severim biryaniyi..
:gitme:
Ama bu benim bildiğimden daha farklı adı üzerinde değil mi Irak usulu ee Irak gelini olunca böyle oluyor demek opuyorumnanaktan
Kuş üzümü pek sevmiyorum:kedi: ama eminim tadı enfestir iç pilav gibi..
Ellerine emeğine sağlık PınarcıkŞeniz

Of zaten acuhtum.. Kepekli ekmek ve sebzelere talim ediyorum şu aralar:nazar:
nasıl severim biryaniyi..
:gitme:
Ama bu benim bildiğimden daha farklı adı üzerinde değil mi Irak usulu ee Irak gelini olunca böyle oluyor demek opuyorumnanaktan
Kuş üzümü pek sevmiyorum:kedi: ama eminim tadı enfestir iç pilav gibi..
Ellerine emeğine sağlık PınarcıkŞeniz

balım güzel yorumun için çok teşekkürler ederm.ben kuş üzümü koymadım normal çekirdeksiz kuru üzüm var bunda.ama bazıları yemekte tatlı birşey fikrine sıcak bakmıyor.örneğin kaynım sevmezdi bende üzümü kavururdm ayrıca ısteyen alırdı bilavının üstüne ama pilav gerçekten muhteşem oluyor.sen orada biryani baharatını taze taze bulabilirsn sanırım.kulanıyorlardır diye düşünüyorum.kültürler yakın neticede araplar..kıyamam sana kepekli ekmek ha .bende işyerinde diyet yemek evde allah ne verdiyse götürrrrrrr modunda..opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

uğraştırıcı ama sonuç süper. briyani baharatı nasıl bir şey tadı çok farkediyor mu? klasik baharat kullansak olmaz mı?

ITALY

Flags_04.jpg

NIGER

Flags_05.jpg

JAPAN

Flags_08.jpg

BRAZIL

Flags_03.jpg

SWİTZERLAND

Flags_09.jpg

AUSTRALIA

Flags_12.jpg

KOREA

Flags_02.jpg

IRAQ

14575075.png

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:​

X