bulaşık makinası deterjanı tuz parlatıcı hangi marka almalı?

serpilce

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
439
2
kızlar yeni bulaşık makinası aldım bosh marka ve nette okuduğum bazı yazılar beni çok düşündürdü hangi marka deterjan kullanmalıyım bilemedim siz neler kullanıyorsunuz ve acaba bosh marka almakla iyimi ettim?

Bizim makine bosch değil ama kullananlar çok memnun.En iyi firmalardan biri bence.ılerde kendi evime alacak olsam bosch seçerim sanırım.
Detrjan,tuz parlatıcı içinse,bilinen markalardan birini seçmeni öneririm.Çünkü bazı ucuz markalar gerçekten tüm yıkananları çiziyor.Bir de düşük ısıda yıkarsan istediğin kadar iyi marka deterjan kullan ,düşük ısıda deterjan tam eriyemediği için bulaşıklarını çizebiliyor.
Calgonit ve pril çok iyi,diğerlerini de kullanmışlığımız var hiç memnun kalmadık.

teşekkürler canım cevabın için bende calgonit düşünüyorum ama çevremdekiler çok pahalı ama ucuzlarıda aynı görevi görüyor diyor makinayı aldıktan sonra bosch hakkında çok şikayet okudum daha eve gelmedi ama inş. iyi çıkar makinam a.s.

ben calgonit kullanıyorum, serviste calgonit önerdi, makinenin içindende numune calgonit çıktı

Serpilcim sen kimseye kulak asma.Benim yakınlarımın içinde kullanan bir kaç kişi var çok memnunlar.Bizim fırın ve çamaşır makinesi bosch çok memnunuz.Ama deterjan için seçici ol.Aynı görevi üstlenmiyor malesef hepsi.Çok güzel kampanyalar oluyor onları takip et.Özellikle tabletler çok ekonomik oluyor.

kampanyaların takibindeyim zaten bişey daha var aklıma takılan tuz ve parlatıcı meselesi tablet kullandığımda yinede tuz ve parlatıcıyı koymak zorundamıyım hepsi bir arada olan tabletlerden kullanmak istiyorum çünkü:uhm:

Canım o bulunduğun yerin suyunun kireç oranına bağlı.Mesela akdeniz bölgesi çok sert suya sahip .Tabletler tuz ve parlatıcı içeriyor da olsa suyu kireçli bir yerde yine de tuz +parlatıcı ek olarak kullanmak gerekebiliyor.Ama tabletler daha pratik,ucuz ve parlak yapıyor.ıstanbuldaymışsın dur bir araştırayım internetten istanbulun suyunun kireçliliğini.

teşekkür ederim canım acaba montaj için gelecek olan servis bu kireç oranına bakmazmı ona göre ayar düğmesi varmış

Onlar daha iyi bilirler canım haklısın,işin uzmanı onlar çünkü.Deterjanın arkasına baktım harita var renklendirmişler kireç oranına göre istanbul az ve orta kireçli sınıfına giriyormuş.Servis sana gereken talimatları verir canım.Güle güle kullan canım.

ay canım senide yordum araştırdın benim için teşekkür ederim unutmasamda sorsam bari a.s.

Yok ya ne yorması canım.Ne için burdayız paylaşım yapalım diye.Bir yere not al istersen soracaklarını çünkü o anda unutabilirsin ,ne zaman servisin geleceği hiç belli olmuyor.

doğru valla haklısın şimdi yazdığını okuyunca hemen not aldım soracaklarımı evet salı dediler ama bakalım sabah sabah gelmeseler bari :1hug:

ben uzun zaman calgonit kullandım ama bardaklarım çok çizildi şimdi pril kullanıyorum şimdilik sorun yok bence pril daha iyi ama tabi herkezin makinasına ve suyun kireç oranına göre değişir canım güle güle kullan makinanı

Bir kere makinenmizin tuzu bitmişti.Alışverişe çıkmıştık bizimkilere dedim ki,amaaan sanki deterjan mı hangi marka alsak olur.Sonra calgonit ve prilin dışında epey ucuz bir marka aldırdım.Tuz bile olsa fark ediyormuş.Deterjanı kaliteli kullanmamıza rağmen ucuz tuz kullanınca bir çizildi ki bulaşıklarımız.Tuzun kalitesini de geçmemek lazım.

benim makinem arçelik içinde numune olarak pril vardı ama pril bulaşığın üstünde iz bıraktı toz gibi
sonra ben üçü birarada olan calgonit tabletten aldım kullandım ve memnunum
sadece tablet kullanıyorum ayrıyeten bişey kullanmıyorum ve bulaşıklarım tertemiz oluyo tavsiye ederim

kızlar makinem dün geldi ama şanssızlik buya makina çalışıyo ama dijital ekran göstergesi çalışmıyo servis geldiğinde çalışıyodu onlar gittikten sonra bir çalışıyo bi çalışmıyo ben hemen aradım servisi ama bu gün için geleceklerini söylediler çok moralim bozuldu ya bir kere bile kullanmadım inş. problem çözülür yada makinayı değiştirirler napıcam ben yaaa:çok üzgünüm:

kızlar makinem dün geldi ama şanssızlik buya makina çalışıyo ama dijital ekran göstergesi çalışmıyo servis geldiğinde çalışıyodu onlar gittikten sonra bir çalışıyo bi çalışmıyo ben hemen aradım servisi ama bu gün için geleceklerini söylediler çok moralim bozuldu ya bir kere bile kullanmadım inş. problem çözülür yada makinayı değiştirirler napıcam ben yaaa:çok üzgünüm:

Böyle talihsizlikler yaşanıyor canım malesef bir yakınım vestel aldı aldığı gün sorun çıktı neyse sorun çözüldü şimdi memmun bende profilo aldım şu anda bende memmunum ama deterjan konusuna gelince calgonit kullanıyorum ama çok pahalı çevremde çoğu iinsan bim marketin ürününü kullanıyor ve memmunlar bu gidişle bende kullanacağım galiba ayrıca ben PARLATICI VE TUZ KULLANMIYORUM SERVİS MAKİNANIN SU GİRİŞİNE BİR PARÇA TKTI KİREÇ ÖNLEYİCİ 5 YIL BOYUNCA TUZ VE PARLATICI KULLANMAMA GEREK YOKMUŞ ŞİMDİLİK MEMMUNUM BAKALIM.

kızlar makinemin dijital ekran kartı bozukmuş şimdi öylece mutfakta bekliyor haftaya gelip alacaklar yenisini istedim bir kere bile kullanmadım tamir istemem yenisini getirin dedim inş. yenisi sağlam çıkarda bende tekrar uğraşmam yıllarca kullanırım :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Olur böyle şeyler canım,üzme kendini.Yenisini de vereceklermiş.Gelince tadını çıkarırsın.Hayırlı olsun.

inşallah canım gelsin çalışsında bende rahat olayım dimi alakan için teşekkür ederim:1hug:

X