Doğuma Hazırlık doğum cantasına neler koymalıyım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

hanxixmeller

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
23
0
merhaba hanımlar doğum yapanlardan tecrübeli olmaları dolayısıyla fikir vermelerini bekliyorum. 36cı haftanın içindeyim henüz doğum çantam hazır deyil neler almalıyım.pijama al diyenler gecelik daha iyi oluyor diyenler emzirme sütyeni atleti çok işe yaradı diyenler şu markanın gögüs petleri daha iyi oluyor derken kafam karıştı .bu konuda yardımlarını bekliyorum teşekkürler:1no2:

bence doğum anı için gecelik sonrası içinde rahat bi pijama takımı almanı tavsiye ederim her ikisinede ihtiyaç oluyo loğusa odasındayken gecelişk olur üzerinde doğumdan sonrada rahat bi şekilde yatıp hareket etmen içinde pijama takımı uygundur ayrıca ben öyle özel südyen falan almamıştım yanıma normal bi çamaşır giymiştim içinde göğüs pedi koymuştum steril olsun diye yedek iç çamaşırı koy terlik koy tarak koy saç tokası koy belki başındaki kaybolabilir sabahlık al bitanede yataktan çıkarsan koridora falan üzerine alırsın kolonya al gelenlerin eline dökersin hem temiz kokar hemde mikrobu kırar bir kaç tane küçük poşet alyanına lazım olabilir cep telefonunu ve jarjınıda al nolur nolmaz bütün üzerin için aldıkların temiz ve ütülü olsun ki bebek göğsüne geldiği zaman rahat etsin ve ped almayı unutma bunlar senin için bebek içinde yardım istersen yazarım kolay doğumlar allah bir nefeste kurtarsın senide bebişide

Canım selam. Ben kendim için hazırladığım hastane çantamın içeriğini ekleyeyim. Belki fikir olur sana a.s.

Kızım için iki tam takım hastane çıkışı ve battaniyesi , ağız silme ve omuz mendilleri , 10 adet bebek bezi, ıslak mendil , pişik önleyici krem , pudra , alt değiştirme bezi ve ana kucağı...

img0538q.jpg

img0533s.jpg

Kendim için gecelik, pijama takımı, 4 çift çorap, 3 alt çamaşır, 1 atlet, 2 emzirme sütyeni, havlu , lif , 15 adet göğüs pedi , 2 paket hijyenik ped , lohusa kurdelem , göğüs ucu için mustela krem ve iki terlik. Terliklerin hangisini koysam karar veremedim ya :uhm:

img0571ska.jpg

img0572vzb.jpg

Eşim için eşofman takımı, tişört , 2 çift çorap , iç çamaşırı takımı...

img0569lyy.jpg

img0576l.jpg

Haftasonu hastane çıkışında giymek için bi eşofman takımı ve bebişi çekmek için kamera alacağız. Birde eşimle ikimiz için diş fırçası, diş macunu , makyaj malzemelerimi , deodorantımı ve fotoğraf makinasını koyacağım... Sanırım tamamdır artık :uhm: Zaten bu götürdüklerimin bile çoğunu hastane veriyor ama yine de yanımda bulunsun hihoyyyt

merhaba canlarım hepinize teşekkürler böle resimli görmek daha iyi oldu fikir sahibi oldum yarın inş doruuuuuuuu çarşıya birkaç şey almıştım ama gecelikmi pijamamı gögüs pedi lohusa kilodu derken kafam karıştı böle düzenli görünce telaşım gitti .inş kolaylıkla doğumları yapar bebişleri kucaklarımıza alırız saolunnnna.s

merhaba canlarım hepinize teşekkürler böle resimli görmek daha iyi oldu fikir sahibi oldum yarın inş doruuuuuuuu çarşıya birkaç şey almıştım ama gecelikmi pijamamı gögüs pedi lohusa kilodu derken kafam karıştı böle düzenli görünce telaşım gitti .inş kolaylıkla doğumları yapar bebişleri kucaklarımıza alırız saolunnnna.s

Fikir verebildiysem ne mutlu canım a.s. Hayırlı doğumlar diliyorum a.s.

bebişe bol bol kıyafet koyun çok lazım oluyor alt değiştiriken kazalar oluyor kusuyor filan kendiniz içinse bir gecelik rahat bir terlik tarak toka filan gecelik daha iyi oluyor kontrole gelince doktor geceliği yukarı çekmeniz yeterli oluyor bende hasta bezi bebek bezi götürmüştüm ama hepsini hastane verdi çıkış için eşofman ama büyük olsun hemen küçülmüyor karnınız çamaşır çorap emzirme sütyeni göğüs pedi olarakta cihiccoyu öneririm

süper,aydınlatıcı bir sayfa olmuş pnrhlt canım çok teşekkürler..
Allah yavrunu size bağışlasıınn

Yedek geceliği ve şık bir sabahlığı unutmayın. Makyaj çantası olmazsa olmaz.
eşiniz için de çorap-çamaşır-gömlek ve pijama ekleyin... o anda hiçbir erkek bunu hatırlamaz, ve babalar da o gün iyi görünmeli.

ben ıslak mendil de derim, malum duş alamazsanız teri silmek lazım.

Bir de antibakteryel mendil, malum olmaması gerekli ama bebekleri mıncıklamaya meraklı bir toplumuz.

Kızlar ilk sayfada okudum.Ağız silme ve omuz mendilleri ne? Ayrıcamı satılıyo oda? Selpak gibi bişiy değil heralde . Evde kendinizmi yaptınız.Anlamadım.Kusura bakmayın Ben çok acemiyim bu konuda.

merhaba hanımlar doğum yapanlardan tecrübeli olmaları dolayısıyla fikir vermelerini bekliyorum. 36cı haftanın içindeyim henüz doğum çantam hazır deyil neler almalıyım.pijama al diyenler gecelik daha iyi oluyor diyenler emzirme sütyeni atleti çok işe yaradı diyenler şu markanın gögüs petleri daha iyi oluyor derken kafam karıştı .bu konuda yardımlarını bekliyorum teşekkürler:1no2:

Canım öncelikle kolay ve sağlıklı bir doğum diliyorum sana ve bebeğine. Çanta işine gelinceee... Doğumu yapacağın hastane çantanın içeriğini tamamen etkiliyor. Ben Medical Park B. evler de doğum yaptım. Doğumdan önce hastane ile konuşmamıştım ve full bir çantayla doğuma gittim yok yoktu ama ne oldu neredeyse hiç biri kullanılmadan geri geldi. Bebek bezi, pişik kremi,ıslak mendil vb. hiç kullanılmadı çünkü bebek bakım hemşireleri bebek bakım odasında yaptılar herşeyi. Bebek kıyafetini bizden istediler. (Bazı hastaneler kendi amblemlerinin oldugu kıyafetleri giydiriyorlar).2 gün kaldık, kıyafet değiştirmeye hiç gerek olmadı. Ben bir tek çıkışta farklı olsun diye baska kıyafet verdim değiştirdiler. Ağız mendiline de hiç gerek yok çünkü yenidoğan bebekler salya falan akıtmıyorlar. Ben omuz için küçük havlular koymuştum 4-5 tane. Kucağına alacak olan olursa bebeğin hijyeni için. Kolonya koy mutlaka. Kapıdan girene hoşgeldiniz der dökerler.Hem hijyen sağlanmış olur, hem de ellerinizi yıkayın diye insanlara diretmemiş olursun. Zaten kimseye elletme mümkünse, Dr.u izin vermedi de çık işin içinden. Ben sezeryan olmak zorunda kaldım. Gecelikle çok rahat ettim bu yüzden. Çünkü ayağa kalkıp tuvalete gidip oturmak zaten çok zor.İki kişi yardım etti. Gecelik daha kolay sıyrılıyor. Bir de ben spinal anestezi ile oldum, ayaklarım uyuşuktu 7 saat kadar. O süre zarfında ameliyathaneden geldiğim önlükle yattım ama kumaş bir gecelik gibiydi o yüzden değiştirmedim. Bu arada hemşireler gelip pedimi falan değiştirdiler, yine geceliğin artısı var burada. Ertesi gün de kendi geceliğimi giydim. Önü mutlaka düğmeli olsun. İçime sütyen giymedim. Emzirme sütyenine de gerek kalmadı.Emzirme fanilası hiç almadım. Zaten normalde giymem, bir de hastanenin içi çok sıcak oluyor ve zaten terliyorsun çok. O yüzden giyilmez diyorum.Göğüs pedini de hiç kullanmadım(bebedor tavsiye ederim) çünkü sütüm öyle taşacak kadar gelmedi hiç geceliğim ıslanmadı, eve gelince 4. gündü sanırım kullanmaya basladım göğüs pedi. Terlik lazım oluyor koridorda yürüyüşler için, rahat bir şey olsun. Çorap, hırka hiç giymedim. Dediğim gibi çok sıcaktı ve terliyordum. İç çamaşırı 1-2 tane lazım oldu. Hijyenik pedi hastaneden verdiler yine. (Kendin götüreceksen kalın olanlardan al mutlaka, ikisini birbirine yapıştırıp takıyorsun,önden arkaya ancak yetiyor, ilk gün özellikle kanama fazla oluyor,inceler tutmaz kesinlikle) Bir paket ıslak mendil, bir rulo havlu koy kendin için lazım oluyor silinmeye falan. Diş fırçası,diş macunu,tarak ve koltuk altı stick koy. Deodorant veya parfüm tavsiye etmem, bebeğin annenin kokusunu algılamasını zorlaştırıyormuş. Makyaj malzemesi koydum ama hiç kullanmadım. Anneliğin yüzüne verdiği ışıltı bambaşka :)) Eşine kıyafet,terlik koy, cep telefonu şarjı, kamera, fotoğraf makinası şarjları pilleri vb. koy. Aklıma gelenler bunlar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

arkadaşlar yazmışlar zaten neler gerektiğini ama göğüs pedi için sana bebedoru öneririm gerçekten harika 34. haftamın içindeyim şimdiden kullanıyorum wee'ninki daha pahalı olmasına ragmen hemen dağolıyor içi bebedorunki daha dayanıklı

X