Premature Bebekler Golden goat mama kullanan varmı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ebrizm

Prenses Beril in annesi
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
2.133
13
Siteden hatırlıyorsunuzdur 34 haftalık bebeğim dünyaya geldi şimdi 5 aylık. 6.5 kilo reflü olduğunu söylüyor. gelişiminin hızlı olması için golden goat diye keçi sütünden yapılan bir mama önerdi henüz almadım var olan mamayı bitiricez ama kullanımı konusunda endişelerim var. aranızda kullanan varmı memnunmusunuz yada allerjik bi durum yaratırmı. dr umuz allerjik değil dedi ama artık her şeyden huylanıyorum ve kadın doğumcumdan sonra hiç bir dr ada tam inanamıyorum.Bu mama hakkında fikri olan varsa lütfen bilgi verirmisiniz bana.

bu mamayı hiç duymadım ama keçi sütünün faydası olduğunu duymuştum hazmı kolay ve alarji yapmıyo diye biliyorum genelde inek sütüne alerjisi olan bebeklere veriyolar keçi sütünü canımcokacimcoook

Benim kızımda inek sütü allerjisi yok fakat çok iştahsız

Adı: Golden Goat Devam Maması
Markası: Golden Goat
Markanın Ait Olduğu Ülke: Yeni Zelanda
Üretim Yeri: Yeni Zelanda

Hitap Ettiği Yaş Aralığı:8 ay üzeri bebekler

Özellikleri:
6 ay üzerindeki bebekler için geliştirilmiş devam sütüdür.
Bebeklerin büyüme ve beyin gelişimi için yeterli demir alımı önemlidir. Demir ve demir emilimini kolaylaştırması açısından C vitamini ile takviye edilmiştir.
Güçlü ve sağlıklı kemik ve diş gelişimi için sütün içeriğinde bulunan kalsiyuma ilaveten ekstra kalsiyum ve D vitamini ile formülü güçlendirilmiştir.
Bebeklerin sağlıklı gelişme büyüme ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli diğer vitamin, mineral ve mikrobesinlerle güçlendirilmiştir.
Karbonhidrat içeriği sadece sütte doğal olarak bulunan laktozdur. İlave şeker içermez.
Keçi sütünün protein yapısı sayesinde daha düşük alerjik yüke sahiptir.
İçeriğinde doğal olarak yüksek seviyelerde mevcut nükleotidler bebeklerin bağışıklık ve sindirim sistemlerinin gelişmesinde önemli rol oynar.

Bebeğe Sağladığı Fayda: Gelişme Döneminde İhtiyaç Duyulan Besinlerin Alınması
Ürünün Ağırlığı: 400gr.

bunu buldum umarım yardımcı olmuşumdur canım

eğer bu ürüne güvenmiyosan bilinen markalarında aynı formül içeren ürünleri var canım bu mama yeni çıkmış sen istersen bilinen markalardan al misal mılupa iletişime girip sana önerilen mamanın adını ver ve o formüldeki mamalarını sor ca:içelim:nım

Ebrizm ben kullanıyorum uzun zamandır.SMA goldu fazla kullanamadık,golden goatla çok rahat ettik.Anne sütüne en yakın çok çok özel bir mama.Üstelik protein değeri anne sütünden fazla bu mamanın keçi sütü özelliğinden dolayı.Sindirimi kolay.Golden goat 2 ye geçeceğiz biz de.

Ebrizm ben kullanıyorum uzun zamandır.SMA goldu fazla kullanamadık,golden goatla çok rahat ettik.Anne sütüne en yakın çok çok özel bir mama.Üstelik protein değeri anne sütünden fazla bu mamanın keçi sütü özelliğinden dolayı.Sindirimi kolay.Golden goat 2 ye geçeceğiz biz de.

Sadece Mete bey öneriyor bu mamayı hiç kimseden duymuyorum açıkçası nazlı bebekler oldukları için bizimkiler çok endişeleniyorum

bende bu mama hakkında bilgim yok ama
keçi sütünün faydalı olduğu sanırım kanıtlanmış durumda..
bence hiç düşünmeden kullan derimmmkaydirigubbakcemile5

Mete Bey'e her konuda güvenebilirsin.ben eczanelere soruyorum kimsenin haberi yok çok az eczanede bulunuyor.Bu da diğer mamaların iki katı fiyatta olmasından kaynaklanıyor.Kokusu bile farklı diğer mamalar biraz kalınca berbat kokuyor.Tadına baktım ben bile beğendim valla.

dün akşam aldım bende bu gün anneannesi deniycek bakalım benim prensesim beğenicekmi

dediğin doğru pazartesiden beri arıyoruz bir çok eczaneye gittik enson eşim karşıyakada bulmuş

Tatlım nokta eczanesi sana daha yakın oraya sipariş veriyorsun getiriyorlar bazen ellerinde de bulunuyor.

mrb bende yeni üyeyim.17 eylülde bi prameture bir oğlum oldu.2.450gr.7.ayımız bitti ama halen 3 4 aylık gibi duruyor.çok üzülüyorum.dr iyi diyo şuanki kilosu 7kg 200 bebekler için keçi sütünün iyi olduğunu bende duymuştum.

2. kutuyu kullanmaya başladık golden goat u ve berilde itiraz etmedi hala iştahsız ama bu mamayı red etmedi yavaş yavaşta ek gıdalara geçiyoruz inşallah rahat rahat yer artıkta beni üzmez bu konuda

Bozo58 dr na danışarak bir sor istersen oda bu mamayı dene derse kullan. mete bey bu mamanın gelişime çok daha faydalı olacağını söyledi bize daha çok yeni kullanıyoruz ama ya psikolojik ben fark görüyorum kızımda

keçi sütü maması çok harika gerçekten benim bebğim kalpte delik olduğu için çok sıkıntı çekiyoruz beslerken ama ilk defakeçi mamasını yerken problem yaşamadım gayet nazlı bebekler için üretilmiş. sindirimiçok kolay gaz yapmıyo düzenli kaka yapıyo ve diğer mamalara göre içeriği daha özel ben bütün annelere tavsiye edrim çünkü denemediğim mamakalmamaıştı .. allahtan tavsiye üzerine başlamışım.:KK9:

Ya hanimlar keci sutu mamas I vereceginize keci sutu versenize keci sutu veren Yokmu Ben bebegime vermek istiyorum daha 1.5 aylik sutum AZ geliyor

kesınlıkle cok ıyı bır mama. ne gaz ne de dıger sorunlara sebep olmuyor. ozellıkle dr lar promosyon aldıkları markaların urunlerını tavsıye edıyorlar ama oğlum ıcın kullandım ve cok memnun kaldım. butun bebeklere ve bebek annelerine selamlar.:KK49:

X