Bebek Beslenmesi 1yaş çocuklarda gece beslenmesi ve hala gaz sancısı yardımmmmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
oğlum 1yaşında ve mamayı bıraktık geceleri süt veriyorum vermelisin diyen de çok vermemelisin diyende şaştım kaldım siz ne yapıyorsunuz bizim uyanmamız arada açlıktan ama genelde gaz sancısı uyutmuyor hala sancı çeken var mı bebeği bizimki çok fena deli gibi dönüyo çocuk kıvranıyo

oğlum 1yaşında ve mamayı bıraktık geceleri süt veriyorum vermelisin diyen de çok vermemelisin diyende şaştım kaldım siz ne yapıyorsunuz bizim uyanmamız arada açlıktan ama genelde gaz sancısı uyutmuyor hala sancı çeken var mı bebeği bizimki çok fena deli gibi dönüyo çocuk kıvranıyo

nediyosunnn 1 yaşında gaz mı aman Allahımm
benim oğluşumda gazlı bebekti ama ben 6 aya kadar rahatlarım diyorumm.sen se 1 yaşında gazdan bahsetmişsinn.Allah yardımcın olsun canımmm:nazar:

selam bende süt veriyorum uyanınca sabaha karşı 6 gibi uyanıo. mamayı bıraktım. o satte biberonla 150 lik süt veriorum yatırıorum . pınar çocuk veya nestle çocuk veriorum

bende arada süt veriyorum bazende mama.2 gündür gaz sancısı bizdede var.heralde üşütüyorlar.

canım ben mama kullanıyorumm ve aptamil 3 yaşına kadar inek sütü yasakk hem inek sütüde gaz yaparrr birdee artık ben gece beslemiyorumm çünkü akşamlarrı yemek yiyorr ya bir somon balığı ya büyük bir kase etli sebze püresi ya da levrek tavuk pilav falann karnı doyuyuorr gecede uyuturken 90cc aptamil içiyorr uyuyoorr zaten doktorda artık gece beslemene gerek ok yok dedi mama falann verme dedi zaten vermiyordum.şu an 12 kiloya yakın 11.850çok iyi kilosu dedi niyye gece brsliyorsun ki canım eger gaz sancısı inek sütünü kestikten sonrada devam ederse sana bie ilaç tavsiyasi colinox çok süper bir ilaç ama pahalı

• Beğen
Reactions: Tzk
benim oğluş 15 aylık ama hala gazına uyanıyo. ben çözüm bulamadım. şu ana kadar deliksiz uyuduğunu bilmem. mafoldumben hani süt gaz yapıyo desem değil çünkü mama ve süt içmiyor, alıştıramadık bir türlü. kokusunu alır almaz kaçıyo. neden hala gazı var anlayamadım. :1no2: bu konuda yalnız değilmişiz.

benim kızımda 16 aylık uykuları büyük oranda düzene girdi gece çoğu kez kalkmıyor ama hala arada gaz yokluyo zaten çok çok gazlı bi bebekti 1 yaşından sonra daha iyi oldu ama tamamen geçmedi maalesef.mama,süt v.s. gıdalarla hiç bi alakası yok ben binbir çeşit deneme yanılma yöntemiyle anladımki bu bünye ile alakalı ancak zamanla geçiyor.kimi çocukta hiç gaz sorunu olmazken kimiside bizim gibi 15-16 aylara kadar azalarak devam ediyor.
bu arada colinox,nurse harveys,zinco gibi ilaçlarıda denedim hiç bi işe yaramadı para harcamaktan başka.

inek sütünede başlayabilirsin artık yaşını doldurmuş.1 yaşından sonra günde ort.500 cc süt içmeli.ben inek sütü-mama dönüşümlü olarak veriyorum şimdilik ama yakında mamayı tamamen kesicem onlarında çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum açıkcası.zaten gdo'lu gıdaların mamalardada mevcut olduğu açıklandı maalesef.

benim bebegim gazlı bir bebk degildi fakat ınek sütü vermeye başladıgımda gazı lmaya başladı.onun için ınek sütü gündüz kullanırım akşam ise devam sütten veriyorum.

gaz sorunu bizdede var 16 aylık kızım var bebekken bile bukadar gazı yokdu sımdı nolduysa anlamadım bazı geceler kıvranıyor pek yemek yıyen bı cocukda deıl emiyor hala ama bende napcamı sasırdım gece cıglık cıglıga bagırıyor ya gazı oluyor ya kabız off off oyle sutü de sevmıyor içmiyor zaten

Benim doktorum kesinlikle gece beslemeye karşı. Akşam yemeğini yedikten sonra 1-1,5 saat içinde yatıyorsa eğer kesinlikle sabaha kadar bir şey verdirtmiyor. Hele süt kesinikle istemiyor. Gaz yapabildiği ve bazı çocuklarda öksürük yapabildiği için.Ayrıca diş sağlığı için. Uyurken acıkılmaz diyor. (Hatta bana kızmıştı, gece acıkıpda uykundan uyanıyormusun die, bence haklıydı)Ben ikiçocuğumu da gece beslemiyorum. Zaten alıştılar da versem de yemezler heralde.Gece uyanması 3-4 yaşına kadar düzene girmeyebilirmiş, onun için uyanmalar normalmiş. Gaz için gece yatmadan gaz damlaları denediniz mi?

kızlar merhaba benimde 15 aylık bir oğlum var benimde oğlum bebekken kolikti çok çektik gaz sancısından nerdeyse 1 yaşına kadar gece gündüz bağırdı çok huzursuz bir bebekti ama şimdilerde maaşallahı var bırt bırt :nazar: yalnız ben henüz inek sütü vermedim hala emziriyorum ve aptamil junior içiyo geceleride yatmadan önce hazır pirinç unlu muhallebi yapıyorum üstüne de emziriyorum ve emerken uyuyo diş sancısıda yoksa artık sabaha kadar uyuyo.(tabii bu durum 1 aydır bööle)

canim valla senin bu açtügün konuyu bende açtım yakin zamanda..benimde kizim 14.ayının içinde bizdede gaz problemi oluyor..hiç gazli bir bebek degildi küçükken..ama şimdi sabaha kadar karnı agrıyor sonra bırt bırt bi rahatlıyor..ama birde sunu izledim ben..dişleriçıkacagizamanda bagirsaklari bozuluyor vede buda gaz sancisi yapabiliyor..çünkü kızım dişini çıkardıgı zaman gaz sorunumuz kalmiyor ama bir dişçıkarsa gene başlıyor..bu arada inek sütüde her bebege göre degişiyo gaz sancisi..bizimkinde inek sütü hiç gaz yapmadi..birde dr bana söylmeişti..genetik olabilir gaz sancilari diye eger ana baba gazliysa bebektede bu yaşlarda görülebilirmiş

benim kızım 9 aylık 6 aya kadar gazlıydık ama şimdilerde bu sorun var ne yapsam gece uyanıyor ağlıyor ayakalrını kaldırıyor pırtlamaya çalışıyor ama olmuyor ne yappacagımı bilşemiyorum herşeyi denedim

genelde bebeklerde 1 yaşında bu gaz sancılar tekrar başlıyor benim kızımda da öyle olmuştu ben yatmadan önceki mamasını demlenmiş bebek çayıyla yapıyordum faydası oluyordu ama buda bir süreç zamanla kendiliğinden geçiyor... birde ayaklarını sıcak tutmakta fayda var uyurken ayaklarının yanına sıcak su torbası koyabilirsiniz...

gece olan gaz sancılarında temiz bi havluyu ütüleyip,sıcak sıcak karnına koymanın ve ayaklarının altına sıcak su torbası koymanın büyük faydası var.denemenizi tavsiye ederim.:)

arkadaşım kesinlikle gece beslenmesini bırakın artık.süt vermene hiç gerek yok.süt gaz yapar.yazık çocuga boşuna agrı çekmesin.yatmadan 1 saat önce güzel bir çorba içir,yatarken de su içsin ve uyusun.bu ona yeter.süt yerine yogurt yedirmeye çalış ,daha faydalı ..süt agrılı gaz yapar haberin olsun.süt içirme,çorbalarına da birazcık kimyon at.1 hafta dene farkı göreceksin..

merhaba arkadaslar benımde ıkızlerım var ayaz ve nazım var hep okudumda ınek sutunden bahsetmısınız kecı sutunun anne sutune yakın oldugunu duydunuzmu ben ıkızlerıme kecı sutu verıyorum zaten doktorumuz ınek nsutunu onaylamıyor yada nestlenın devam cocuk sutunu verıyorum ve gece yatmadan 1saat once bebeklerınızı besleyın dıyor doktorlar benım oglumda gece cok huysuz sureklı aglıyor susuyor nedenı dıslerı olabılırmı

Benim oğlum doğdu doğalı gazlı ne yaptıysam fayda göremedim...kullanmadığım gaz damlası kalmadı.. 1 yasına girdi halen devam ediyor geceleri her saat başı kalkıyor gündüzleri en fazla 30 dk uyuyor.. Ben uykusuzluga alıştım...ne zaman bitecek bu gaz bilmiyorum..

X