Mutfak Püf Noktaları Kat Kek Kalb Kullanan Varm?

deniz_elif

papatya
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
6
0
:çok üzgünüm:arkadaşlar şu kağıt kek kalıpları varya onları direk içine hamuru döküpte mi kullanıyoruz?
yoksa hani birde onların büyüklüğünde metel kalıplar var onların içine koymak gerekiyor mu? dağılır mı sadece kağıtlara koyarsak??? pazara misafirlerim var denemek istiyorum:KK43:((

bende metallerinden kullanıyordum ama yıkaması ve birde keki çıkarması zor oluyor diye yapmıyorum .içine kağıt koyup denemek istiyorum bir türlü kısmet olmadı.

ayy bunu bende merak ediyorum yaa..metal kalıplar olmadan kağıt kalıplara koyup tepsiye dizsem pişer mi?böyle deneyen var mıı?

sadece kağıt kalıba dökersen yayılır canım.. benim metal muffin kalıbım var . onun içine kağıtları yerleştiyorum. keki öyle döküyorum. harika kabarıyor.....

ben kaağıtta kek yaptığımda hiç metal kap kullanmadım direk kaşık kaşık
kağıt kalıplara döküyorum tabii ki normal kekten birazcık koyu kıvamda oluyor
hepte yumuşacık çok güzel kabaran keklerim olur

kağıt kalıpları mutlaka biraz yağlayın kızlar yoksa çıkmaz yapışır kağıda....

slm arkadaşlar,metal kalıp içerisine kağıt kalıpları koyarak içerisine kek hamurunu koyun,çok güzel kabarıyo ve yapışmıyo hemde metal kaplar sayesinde yayılmıyo,sade metal kabın içerisinden kağıtları çıkarmak kafi aFıYET OLSUN...

kagit kek kaliplarinda cok kekler yaptim
ve hic ne yayilma nede cikmamazlik olmadi
zaten kasikla koyuyorum harci icine ve yarisina kadar dolduruyorum

kağıdı yağlamıyorum çünkü yapışma olmuyor.
Metal kek kalıbınada koymuyorum kaşıkla kağıt kalıba koyduğum için yayılmada yapmıyor çok güzel oluyor

X