Patates diyeti ile 1 hafta 3 -5 kilo verme deneyimim

daisybaby

D£RY@
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
1.258
0
39
arkadaslar ben bu diyeti uygulamayı düsünüyorum persembe günü deneyen arkadslar varmı:)

Patatesin Faydaları: Vücuda enerji verir, halsizliği ve yorgunluğu giderir. Kandaki şeker oranını düşüren patates şeker hastaları için faydalıdır. Damar sertliğini giderir. Sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Kanı temizler. Kansere karşı koruyucudur. Bağırsak şişliğini ve basur ağrılarını azaltır. El ve ayak çatlaklarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Böbreklere faydalıdır. Normal ve kuru ciltler için yararlıdır.
Bol miktarda C ve B vitaminleri ile potasyum ve kalsiyum içeren patates, protein, bakır, demir ve fosfor da içerir.
Patates diyeti ile zayıflama
Patates diyetiyle bir haftada 3 kilo verin. Patatesin hep şişmanlattığı söylenir. Kalorisinin yüksek olduğu düşünülür ve diyet listelerinden uzak tutulur. Oysa patates vücut için gerekli birçok mineral içerir. Bu nedenle beslenme programından çıkartılmaması gerekir. Hazırladığımız patates diyeti ile 1 haftada rahatlıkla 3-5 kilo verebilirsiniz.

Patates diyeti, 1. Gün
Patates diyeti, Sabah:Kahve ya da çay,2 dilim kepekli ekmek,
Diyet margarin,Domates, yeşil biber
Patates diyeti, Öğle:220 gr. patates ile salata,Çok az sıvı yağ
Patates diyeti, ıkindi:1 elma
Patates diyeti, Akşam:120 gr. kuzu incik,150 gr patates ile yapılmış yemek,Bol salata

Patates diyeti, 2. Gün
Patates diyeti, Sabah: Kahve ya da çay, 50 gr kepekli ekmek, 2 ince dilim salam, salatalık, domates
Patates diyeti, Öğle: 200 gr patates ile hazırlanmış mevsim türlü, bol salata
Patates diyeti, ıkindi: 200 gr havuç
Patates diyeti, Akşam: 200 gr balık,120gr haşlanmış patates, bol salat
a

Patates diyeti, 3. Gün
Patates diyeti, Sabah:Kahve yada çay,50 gr kepekli ekmek,1 sosis,salatalık, domates
Patates diyeti, Öğle:160 gr haşlanmış patates,Çeyrek bardak süt ile yapılmış püre,5 adet taze kayısı, bol salata
Patates diyeti, ıkindi:1 bardak ayran
Patates diyeti, Akşam:2 adet yumurta,160 gr patates (kuşbaşı doğranmış)ile omlet,Bol salata

Patates diyeti, 4. Gün
Patates diyeti, Sabah:Kahve ya da çay,50gr kepekli ekmek,5gr.yağ,5 gr.bal.
Patates diyeti, Öğle:100 gr. dana eti,160 gr. haşlanmış patates ile sebze türlü,Bol salata.
Patates diyeti, ıkindi:175 gr. greyfurt
Patates diyeti, Akşam:80 gr patates tava,200 gr ızgara köfte,Bol salata

Patates diyeti, 5. Gün
Patates diyeti, Sabah:Kahve ya da çay,25 gr kepekli ekmek,200 gr yağsız yoğurt içine salatalık ve dereotu karıştırın.
Patates diyeti, Öğle:160 gr patates,100 gr patates,100 gr havuç ile püre,300 gr ekstra light yoğurt
Patates diyeti, ıkindi:150 gr mevsim meyvesi
Patates diyeti, Akşam:8 kibrit kutusu patatesli tepsi böreği,Bol sebze ve salata

Patates diyeti, 6. Gün
Patates diyeti, Sabah:Kahve ya da çay,25 gr kepekli ekmek,30 gr peynir,
100 gr mevsim meyvesi.
Patates diyeti, Öğle:160 gr patates,100 gr patates,100 gr havuç ile püre,300 gr ekstra light yoğurt
Patates diyeti, ıkindi:4 adet salatalık turşusu
Patates diyeti, Akşam:2 adet kabak,150 gr haşlanmış patates,110 gr danaeti,Bol salata

Patates diyeti, 7. Gün
Patates diyeti, Sabah: Kahve ya da çay,1 kase mısır gevreği, 250 gr yoğurt
Patates diyeti, Öğle: 320 gr patates,5 gr. tereyağı, 30 gr. kaşar peyniri,
Yemek kaşığı sosis ve hardal ile kumpir, Bol salata.
Patates diyeti, ıkindi:1 bardak ekstra light süt

Patates diyeti, Akşam:180 gr biftek, Yarım su bardağı mantar,80 gr patates ile yapılmış salçalı biftek, Bol salata

Son düzenleme:
bu çok karısık olmus canım benım kardesım sabah 3,öglen 3,aksam 3 haslanmıs patates ve aralarda bol bol su ucerek 1 haftada 4 kılo werdı

ya gerçekten bu sabah öğlen akşam patates yiyerek zayıflanabilir mi? karbonhidratı çok fazla diye biliyorum, zararı olmaz mı? iyice kilo aldırmasın sonra...

ya gerçekten bu sabah öğlen akşam patates yiyerek zayıflanabilir mi? karbonhidratı çok fazla diye biliyorum, zararı olmaz mı? iyice kilo aldırmasın sonra...

bilmiyorum sanmam zararı olacagını bende persembe yapacagm bildirim kilo verip vermedigimi ben inaniyorum kilo verdirecegini

bende baslayım bari yarından ıtıbaren buna kıslarrr 1 haftada bunu uygulayalım bakalım kaydirigubbakcemile5

kızlar arastırdımda eger sabah aksam sadece haslanmıs patates yenilirse daha etkili oluyomus bılgınıze.
ben öyle yapacam bakalım ne olacak

güzel görünüyor
bencede sabah öğle akşam sadece patates yemek saglıklı degil
tabii yapanlara sözüm yok
başarılar

20günde verdim 3 kiloyu ama gayet saglıklı bir diyetle
sabah domates çok az peynır yedim.
öğlen salata veya yoğurt
akşam bir kaç kaşık sebze yemegi.
aslında hzıla verirdim ama spor yapamıyorum maalesef ben.3 günde bir 40-50 mekik çekiyorum.
birde akşamları lahana yagı sürüp strecle sarıyorum.
günde 2 büyük kupa yeşil çay birde

incelmende güzel ama insan tartıya yansısın istiyor degilmi :))
arada bir günlük şok diyetler yapabilirsin metabolizmayı hızlandrmak için.ama uzun süreli degil şok diyet hem insanı yoruyor hem hemen geri alıyorsun verdiğin kiloları :KK43:((

cnm süper ve güzel zayıflamıssın tebrikler tekrardan ewt incelmemde güzel yani kilo vermek isityoruz. :) ben spor düzenli yapıyorum 2 gündürde bir sabh bir aksam yapmaya basladım kilo vermme yok ya duraklladım ama bu ara veriyorum gibi geldiyor yanılmıyorsam yarın da bu diyete baslıyorum sonucları yazacagım cnm

kızlar bu patates ınsanı acaıp doyuruyo valla
sabah ıkı tane patates hasladım birini yedıkten sonra ıkıncıyı yarım yedım üstüne pulbıber nane karabıber felanda attım. hala tokum. sızınkı nası gıdıyo canlarım

ben yarın baslıyacagım bildirim bu diyeti yapacgm yarın cnm ne güzel tok tutman sen bu diyeti degil sanırım sabah ögle aksm 2 tane olan diyetimi yapıyorsun

daisybaby inşallah verirsin kilolarını canım
şaziye19 bende deneyeyim yarın.bende cacık içtim öğlen 1 kase çok doydum

Ama reglım ben acaba etkılı olurmu regl olunca zaten balom gıbı oluyorum tatlı krızlerımde oluyo acayıp dayanabılırmıyım acaba ???

bir arkadaşım diyet esnasında tatlı krizlerinde az şekerli yoğurt yedigini söylemişti.aşılmazmı bu krizler acab bu yolla :))
bu arada tatlı krizlerinde activia öneririm :))

Ama reglİm ben acaba etkİlİ olurmu regl olunca zaten balom gİbİ oluyorum tatlı krİzlerİmde oluyo acayİp dayanabİlİrmİyİm acaba ???

h.g. cnm yarın ben baslıyorum regl dönemin içinse belkide biliyorsundur regl döneminde yapılan pirinç lapası yapıyorlar sisilk için sadece 2 gün vede 2 kilo veriliyormus deneyen öyle dedi bende denedim ama bittikten sonra tartılmadım arastır bunu dene derim bunu dene istiyorsan kafana göre takıl

X