Patates diyeti ile 1 hafta 3 -5 kilo verme deneyimim

ALINTIR 2 günlük pirinç lapası diyetini pek çoğunuz duymuşsunuzdur.bu diyet detoks diyeti.yani vücudumuzu arındırmak ve diyete başlamak için bu diyeti uyguluyoruz.

biz hanımların zaman zaman dönemsel şişkinleri olabiliyor o dönemlerde de bu diyet işe yarıyor.ama hep dediğimiz gibi öncelikle doktorunuza başvurunuz ve ondan sonra uygulamaya karar veriniz !

pirinç seçiminde esmer pirinç tavsiye ediliyor.ama beyaz pirinçle de olabilir.öncelikle pirincin yararlarından bahsedelim biraz.

“E ve B vitamininin yanı sıra önemli elementler ve mineralleri de bünyesinde bulunduruyor. Yüksek potasyum içeriği sayesinde vücudun kendi toksin temizleme sistemi için faydalı olan diüretik özelliklere sahip. Lifli bir besin maddesi olan pirinç bu özelliği nedeniyle oldukça sağlıklı ve bağırsaklar için faydalı. Bu da pirinci, mide ve bağırsak şikayetleri veya hastalıkları bulunanlar ve ayrıca yüksek tansiyonlular için özellikle uygun bir besin haline getiriyor. ıçerdiği kalsiyum kemiklerin gelişimini, cildin ve tırnakların parlaklaşmasını sağlıyor. Zengin bir karbonhidrat deposu olduğundan enerji veriyor. Karmaşık karbonhidrat yapısı ve düşük yağ içeriği, düşük kolesterol diyeti için pirinci vazgeçilmez kılıyor. 100 g pişmiş pirinçte yaklaşık 100 kcal var ve bu da onu mükemmel bir düşük kalorili yiyecek haline getiriyor. Tabii ki bu değerler pirincin sade haliyle geçerli”

işte 2 gün uygulayacağınız pirinç lapası diyeti :

1 çay bardağı pirinç
3 çay bardağı su “haşlamak için”
Üzeri için

- kırmızı pul biber
- nane
- sumak
- kara biber
Üzerine 2 tepeleme yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
pirinci suda altı yapışmayacak şekilde haşlayın.azcık suyu kalacak zaten.soğutun ve dilediğiniz gibi baharatlandırarak 2 gün tüketin.yanı sıra meyve ve salata da tüketebilirsiniz.su ve şekersi içecekler serbest.

lütfen sağlık kontroluünüzden sonra ve doktorunuza danışarak uygulayın.kolay gelsin.

Son düzenleme:
Evet sodada olan mıneraller sayesınde daha taze hıssedıyormussun kendını buda dıyet sürecınde cok sıkılmamana neden oluyor.Pirinç lapasının tarifini bana yazmanız mümkünmüdür acaba? Aslında bugün 5. günüm yedıgıme ıctıgıme dıkkat edıyorum ayrıca sporda yapıyorum.Ama tartıda cok bır oynama yok onun ıcın cetvelı degıstırmıyorum.Regl dönemının etkısıde olabılır çünkü ben rahatlıgımın farkındayım. Neyse bide bir hafta sonra bakacaz sonuclara.Ayrıca bende yarın baslayacagım bekleyemeyegım bıtmesını :eek:

Valla çocukken normal pilava yogurt katar öyle yerdım onun gıbı bısey kaydirigubbakcemile2 yenilmeyecek bısey degıl gercekten rahatlatıyorsa seve seve yaparım ıkı gün bunu yapıyım sonra patates dıyetıne baslayayım degılmı kızlar ???yerimseniben

Valla çocukken normal pilava yogurt katar öyle yerdım onun gıbı bısey kaydirigubbakcemile2 yenilmeyecek bısey degıl gercekten rahatlatıyorsa seve seve yaparım ıkı gün bunu yapıyım sonra patates dıyetıne baslayayım degılmı kızlar ???yerimseniben

ewt kesinlikle öyle yap derim ben tamamen tuzsuz yedim tuzla aramyok

Çok soru sordum farkındayım ama bısey daha sormak ıstıyorum bu tek ögünlük menü degılmı? yanı 1 çay bardagı pırınc bunu günde kac kere yemelıyız nasıl yapacagız ? Sana zahmet daisy cim a.s.

kızlar demeyi unuttum pirinç lapası 3 ögün yiylecek ben kahvaltı yaptım ögle aksam lapa yemistim .... Birde 2 günlük kullanılıyor veee 2kilo ucuyor haberiniz olsun kızlar kolay gelsin

önemli degl tatlım ben cogalttım günlük yaptım ama sende cogalt öglen ayrı aksam ayrı yapmakta zor olur ya KOLAY GELSİN TATLIM

neyse bu aksam yemegım olsun pirinc lapası yarın tamamen başlarım sonrakı günde yaparım.Ondan sonra ver elını patateessllerr kaydirigubbakcemile3 Yardımların ıcın teşekkürlerrrr

kızlar bende başlamak istiyorum bu patates diyetine yalnız lapadan başlayıp yapmalıymışım gibi bi his var içimde:)o yüzden pazartesi tam anlamıyla başlicam.o güne kadar dikkatli davranıcam.yalnız bende kilo çizelgesi hazırlamak istiyorum ama bi türlü bulamadım.bana yardım edermisiniz?

patates diyetini yaptim ben yillar önce. 1 haftada tam 5 kilo gitti. sonra tekrar aldim o kiloyu.
böyle rejimler saglikli degil. ama haftada 2 gün patates, 2 gün lapa rejimi yapip, 3 gün de normal yersek bence süper olur. olurmu acaba

Peki diyet bittikten sonra yani bir haftadan sonra dıkkat ettınmı yedıgınıe ıctıgıne yoksa nasıl olsa verdım deyıp yemekleremı saldırdın kaydirigubbakcemile3 Yani bilelimde ona göre hareket edelım tatlım

bencede ebruli arkadasa katılıyorum diyetten sonra dikkat ettinmi yoksa zayıfladım diye yemek yemeymi basladın

ben bıraz önce pırınc lapasını yedım,ama benım canım annecım tatsız tuzsuz bısey yapamaz pılavımsı yapmıs bayagı lapa gıbı olmamıstı sonracıma 1 cay bardagı yerıne aman kızım oda nekı deyıp bı su bardagı yapmıs yagsız yogurda nane eklemıs tombık kardesımle bana yollamıs.Çocukken denedıgımız bır formül yogurdu kattım pırınce bı güzel yedım bı tabak olmustu ama yanı.Bayagı doyurucu bı besın :eek: Bilgilerinize arz ederim:teytey:

ben bıraz önce pırınc lapasını yedım,ama benım canım annecım tatsız tuzsuz bısey yapamaz pılavımsı yapmıs bayagı lapa gıbı olmamıstı sonracıma 1 cay bardagı yerıne aman kızım oda nekı deyıp bı su bardagı yapmıs yagsız yogurda nane eklemıs tombık kardesımle bana yollamıs.Çocukken denedıgımız bır formül yogurdu kattım pırınce bı güzel yedım bı tabak olmustu ama yanı.Bayagı doyurucu bı besın :eek: Bilgilerinize arz ederim:teytey:

ewet qercekten doyurucu yalnız 2 günlük ten baska yapılmazmıs bildigim kadarıyla bende regl günlerimde diyorum diyetim biter regl günüm yaklasır lapaya baslarım

Uzun vadelı yapmayı düşünmüyorum hanı bıde regl dönemınde ıyı geldıgını söyledıgınız ıcın denedım yoksa patatess canavarlıgından terfi etmeyi düşünmüyordum...kaydirigubbakcemile5 Allahım bı zayıflayayım söz veriyorum yedıgım her lokmanın tadını tek te k cıkaracagım bana verılen bu mıdeyı abur cubur sacma sapan yıyeceklerle orantısız doldurmayacagım.Bu yaşta bu kıloo Çok üzgünüm çoook sositososito :sm_cool:

bu arada bende şimdi patates salatası yaptım bu şekildede tüketilebilir bence.

Son düzenleme:
arkadaşlar meraba patates diyetine bende yarın
başlamak istiyorum sonuç alabilirmiyim acaba
spor destekli inşallah.
uygulayanlar bizi bilgilendirsin
a.s.

X