ikizlerin beşik sorununu nasıl çözdünüz

incisu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2007
1.283
5
merhaba ikiz annelerı,
allah kısmet ederse 7 ay sonra benımde ıkız bebeklerım olacak
evım cok ufak bebeklere beşik olayını napsam dıye kara kara dusunuyorum
sızler ıkızler ıcın ayrı ayrı yatak mı aldınız yoksa
bellı bı sure aynı yatakta ıkısını bırden mı yatırdınız
bu olayı nasıl cozdunuz kızlarr
evıme mumkun degıl 2 beşik koyamam yer yok
evım 2+1 salonum,oturma odam (çok ufak) birde yatak odam var
daha yenı evlı sayılırım(2.5 yıllık)
kımısı dıyor oturma odanı bosalt 2 beşiği oraya kur
ama esyalarım yepyenıı cok ozenerek aldım kıyamıyorum
baskasına vermeyee.hadı cocuklarım ıcın deger dedım verdım bırıne
bu seferde salonum asla 7-8 kişiden fazla ınsan agırlamaz
ben dıyorum bı park yatak alayım ıkısını 5-6 beraber yatırırım
zaten oturdugum evi 1-2 seneye satıp
baska daıre almaya nıyetımız var.biraz ıdare edeyım bari
offfffffffffffffff napıcam ben yaaa
fıkır verın bana

ilk 3 ay ikiside park yatakta yattı, sonra sığmaz oldular, ayrı ayrı karyola aldık mecburen.

5-6 ay boyunca aynı yatakta yatmaları pek mümkün olmaz sanırım. çünkü hareketlendikleri için birbirlerini rahatsız etmeye başlıyorlar. yerim yok dersen büyükce bir karyola alırsan ikisini uzun süre yatırabilirsin. park yataklar küçük oluyor :KK43:

benımde evım ufak ve anneme uzak biraz süreklı bırarada olcakmış gibi değiliz bakım için biraz orda kalıcam sanrım görümcemınde ıkzleri var 6 ayları bıttı kayımvalıdemde kalıyolar hala oda tek bakamıyor da çekyatı actılar cocuklar hep orda yatıyo aralarına yastık koymuşlar ama bende oyun parkı düşünüyorum kullanımı kolay kurulumu rahay ve ufak annemde oldugum sürecde ikisini birparka yatırcam 3 ay kadar ama sonra diğer parkıda kurtarım taşıncam diyosun bence de tek park al odanı bozma boşuna evı degştirince eşya az gelır busefer oturma odanda oturma grubu değilde çekyat tarzı bişey varsa acılan orda idare edebilirsin bir müddet bence

küçük beşikler var onlardan alsanız iki tane benim oğlum 4 aylık olana kadar onlarda yattı.katlanabiliyor istediğin zaman kaldırırsın nete bakayım foto varsa eklerim..

buldum ...sallanabiliyor bu beşikler fazla yerde kaplamıyor..kılıfı yıkanabiliyor..fiyatı 70 ytl yazıyor resmi aldığım sitede..

53049874.png

buldum ...sallanabiliyor bu beşikler fazla yerde kaplamıyor..kılıfı yıkanabiliyor..fiyatı 70 ytl yazıyor resmi aldığım sitede..

53049874.png

bu besıklerde cok uzun sure yatmaları mumkun degıl
ben annemın evı ıcın aldım ama artık 6 aydan sonra donmeler falan baslayınca kucuk gelıyor cocuga
ayrıca agırlık tasıma kapasıtesı var bunların cocuk toparlanıp bellı bır kıloya ulasınca tasımada zorlanıyor

ama ılk 6 ay ıcın ıdeal

zaten arkadaşta 5-6 ay yazmış ondan sonra başka yol bulacak..ikisi aynı yatakta yatıncada en fazla 6 aya kadar yatar ondan sonra birbirlerini rahatsız ederler ..

benimde evim 2+1 ..
iki tane park yatak aldık 2,5 aylık olana kadar biri içeri salonda diğeri yatak odasındaydı bir yatakta 2,5 ay birlikte yattıolar gündüz salonda yanımızda gecede yatk odasındaki park yataklarında yattılar sonra yatak odamın küçük çekmecwli dolaplarını ve kravatlık dolabını çıkardım iki yatağı sığdırdım dolabımın tek gözü açılmıyor ama zatem hafif oldukları için çekip işimi görüyorum..
park yataklar çok rahat ekonomik ve kullanışlı..

valla cnm benim evimde çok ufak ikioda bir salon oturma odamı boşalttım solonda olan koltuklarımı başkasına verdim iki çekyat bir yemek masası ve bir tv.sehpası var gelse misafir bende ağırlayamam ama biz iki çocuklu bir aile olduk artık öle hurraaa millet gelmez benim çevrem öle diyor 6-7 kişi ancak bebek görmeye gelirler şuan o kadar....çocuklara iki büyüyen beşik aldık odalarına birde çekyat koydum
şuan eşimle ayrı yatıyoruz....annem ve ben çocukların odasındayız daha yeni anne oldum inana çok yorucu geçiyor.....tek yatakta yatıracaksın ama belli süre yatak odanda kocanda rahatsız olacak gece yetişebilecekmisin ikisine ben birini besler doyururken öteki başlıyor ağlaqmaya annem yetişiyor şuan çok ufaklar ama kendine serbest bakım alanı yaratmanı öneririm
gece üsütüne batırmış hemen giydiriyorum bir kenara koyuyorum bezleride kapı ağzına yığıyorum
sabah oldumu topluyorum gece çok zor oluyor.....
hem ev alacaz demişsin ha dedinmi olacak bi iş değil ona güvenip bekleme derim
eşyalarına kıyamıyorsan güzelce paketlet bir depoya koydurt evini alınca serersin ama şimdi çocuklara yap odasını ............bende anneme gideceğim oraya bişey alayım diyorum ve şimdiden aynı yatakda yatacaklar birbirlerini tetiklermi uyandırırlarmı diyorum.....

allah kolaylık versin

Saolun kızlar fıkırlerınız ıcın cok tesekkur ederım.
bakalım artık 2 tane park yatak alırım heralde bakıcaz bı cagresıne

benimde doğum ağustosta oyun parkı alayım diyorum hem yatak olan 1 tane ikisi bir kaç ay idare eder. ne dersiniz.................

desene zor bir dönem bekliyor beni. şimdiden ben bol bol dinleneyim.onlar bi doğsunlar kollama hayırlısıyla başka hiçbir şey istemem. bebeklerini öp benim için.

benim ikizlerim 3 buçuk aylık ilk 1 ay çekyatı açıp orda yatırdım daha sonra iki tane büyüyen salanan beşiklerden aldık yan yana yatırmak iyi degil birbirlerini uyandırıyolar hareket edince.:1hug:

benim de ikizlerim olduğunda görev gereği çok kötü şartlarda çok küçük bir lojmanda oturuyorduk ikizlerime bir yatak aldık onları baş aşağı ayakları yan yana olacak şekilde yatırdım 8 aylık olunca sığmadılar üçlü ransa aldım aybeleri üste ikizlerin biri alta biride yavru yatakta yattı ev küçük olunca çok zor şimdi evim müsait her birinin yatağı var şimdide her biri ayrı oda istiyor belki o da bir gün olur

merhabalar benim ikizlerim de 4,5 yaşında ilk 4 ay bir beşikte yatak odamda yattılar 2 beşik sığmıyordu odama çünkü.sonra ayırdım kendi beşiklerinde ve odalarında yattılar tabi bu da 3-4 ay sürdü ayaklanıp da beşikten atlamaya yeltenince korkup beşiklerde de yatırmadım..odalarına bir çift kişilik yatak yere..oh rahat rahat yattılar ta ki 2 yaşına kadar şimdi ev değiştirdim tek kişilik yatakları var yanına bariyer yaptırdım ahşaptan hiç bi sorun olmadan bugüne dek geldik..söyleyeceğim o ki önemli olan onların sağlığı keyfi..onları eve adapte edeceğim diye kederlenme olmuyorsa uygun bir şey evi onları uyarla ..bu benim fikrim sevgiyle kalın

saolun arkadaslar cok yardımcı oluyorsunuz gercekten.bende sanırım ılk3-4ay aynı yatakta yatıracagım
sonrasına allah kerımm

bebislerin kendi odalarini hazirladik ama ilk 5 ay en azindan yanimda bizim odamizda uyumalarini istiyorum , ikisinede besik aldik, 1,5 yaslarina kadar yatabilecekleri bir besik/yatak..ama ilk zamanlar ayni yataktada uyuyabilirler biraz buyuyene kadar yeri olmayan arkadaslar bu sekilde cözebilirler,beni diger yandan endiselendiren ikiz arabam cok buyuk 15 kg, yan yana duranlardan ama simdiden dusunuyorum ben bu arabayla dukkanlara nasil girerim asansör olmayan apartmanlar var ne yapcagim diye:)))))))))))

selam benimde 3 aylık ikizlerim var.. ilk 2.5 boyunca ikisinide bir park yatakta yatırdım sonradan bir tane daha aldım.. benim evim 3 oda 1 salon .. oturma odam buyuk olduğundan orayı çocuk odası yaptım...
tavsiyem kesinlikle park yatak alman .. birtane al sonra ihtiyacın olduğunda benim gibi birtane daha alırsın... kolay gelsin..

X