gebelikte (kalpte) ritim bozukluğu yaşayan varmı?

sibi

aŞkBöCeğimm
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2007
400
1
merhaba arkadaşlar. sizlere bi sorum olucaktı. ablamda hamile kalmadan önce kalpte ritim bozukluğu tanısı konmuştu ve düzenli olarak ilaçlarını alıyordu fakat hamile kaldıktan sonra ilaçları bırakmak zorunda kaldı. şimdi 4 aylık hamile ve yorgunluğa hiç gelemiyor hemen kalbi çok düzensiz atmaya başlıyor ve bazen bayılıyorda. burdaki doktorlar pek bir şey yapamıyorlar hamile olduğu için. bugün doktorda görüşmesi vardı ve bebeğinde kalbi ritimsizmiş. doktor kesin tanı koyamam dedi fakat olabilirmiş. :çok üzgünüm:
acaba sizin aranizda da bu tür sorun yaşayan veya yaşamış yakını olan varmı?

.....................................................

Son düzenleme:
konu çok eski ama belki yorum yapan olur dedim. ben de şuan gebeliğimin 13. haftasındayım ve kalp çarpıntım için doktora gittim. düzensizlik ve taşikardi atakları varmış. ilaç vercekti hamileyim diye vermedi hamileliğin bitsin öyle gel tekrar dedi. inşallah bebeğe bi olumsuz etkisi olmaz. daha önceki bebeğimi sağlıkla dünyaya getirdim ama tedirgin oldum özellikle bebeğin etkilenmesi konusunda. Allahım korusun ..

konu hakkında bir bilgim yok maalesef, çok geçmiş olsun, inşallah bebeğine de olumsuz bir etkisi olmaz canım.

konu hakkında bir bilgim yok maalesef, çok geçmiş olsun, inşallah bebeğine de olumsuz bir etkisi olmaz canım.

çok teşekkür ederim. inşallah ben de öyle umuyorum. doktorum gayet sağlıklı dedi gerçi daha dün gittiğimde ama bende böyle bi sorun çıkınca endişelendim. inşallah sorunsuz doğar. amin

benim de kalbim bazen çok hızlı atıyor ani halsizlik bazen ortamına göre baygınlık geçirebiliyorum. Bugün doktorum EKG istedi önemli olabilir dedi, pazartesi öğreneceğim inş.:KK43:

benim de kalbim bazen çok hızlı atıyor ani halsizlik bazen ortamına göre baygınlık geçirebiliyorum. Bugün doktorum EKG istedi önemli olabilir dedi, pazartesi öğreneceğim inş.:KK43:
​canım hamilelikte zaten kalp hızlı çarpıyor bu normal ama baygınlık konusu ciddi bencede ihmal etme bendede var çarpıntı bazen 110 bile geçiyor ben kansulandırıcı kullanıyorum sanırım ondan rabbim yardımcımız olsun

X