En İyi Sonuç ve Övgü Aldığımız Tarifleri Püf Noktaları ile Paylaşalım mı? (Resimli)

kızlar benim kireçte kabak tatlısı denemem tam bi hüsranla sonuçlandı..dışı sert kabuk gibi bi şey,içi ise yumuşak tadı çok işlememiş bi tuhaf bişi oldu bu yaf..emeklerimemi,kabağamı yaniim şaşırdım..yarın o pişmiş iç kısımlarını kaşıkla sıyırıp balkabaklı bi tatlı yapıcam..napiim ya..ziyan olup atılmasından iyidir..
tüh canım yaaa onun bir püf noktasımı var ne???? neyse dediğin gibi tamamen atmaktansa, değerlenebilecekleri değerlendir canım yaaa hem ziyan olmuş hem vaktin boşa gitmiş canımm :gitme:

tüh canım yaaa onun bir püf noktasımı var ne???? neyse dediğin gibi tamamen atmaktansa, değerlenebilecekleri değerlendir canım yaaa hem ziyan olmuş hem vaktin boşa gitmiş canımm :gitme:

evet canım,bu akşamım da balkabaklı pasta yapmakla geçti maalesef..:sinifsinif::sinifsinif::sinifsinif:

eline sağlık arkadaşım evek pek bir güzel olur bu tarif bilirim ve bende yaparım hatta daha önce ece arkadaşımızda eklemişdi bu tarifi sanırım.[/QUOTE]

ayy eklenmişmiydi olsun hatırlatmış olduk kaydirigubbakcemile3 mutfak inanılmaz bi kültür vge insan değişiklik arıyor ben aynı yemeği çok sevsemde sıklıkla yemem mesela o yüzden burayı farkettiğimden beri farklı şeyler deniyorum .paylaşım güzel şey opuyorumnanaktan

evet canım çok çeşidi var ama ben hamur açma ,mantı konusunda pek tecrübeli değilim :gitme: arada bir mantı yaparım eşim : ''çok lezzetli olmuş'' der ama ki işte daha çokkkk çalışmam lazımmmmmm çokkkkkk kaydirigubbakcemile2
olsun canım sonuçta ışık var mı var yerimseniben bak sana kolay bi mantı tarifi vereyim belki biliyosundur yufkadan. 1 tane yufkayı ortadan ikiye katla düz ve uzun bölümüne kıymalı mantı harcını adana şiş gibi hiç ara vermeden 1 cm kalınlığında oklava gibi yani yerleştir sonra yufkayı rulo gibi sar.2 cm kalınlığında kes.borcama yada teflon tepsiye (tepsimizi yağlayarak)dipdibe diz.her yukka için aynı işlemi yap.fırına sür.pişince de sarımsaklı yoğurt döküp üzerine tereyağında toz biberli cız yap ve dök. bu hem pratik hemde lezzetlidir.

günaydın hatunlar,nasılsınız bugün? ezineciğim tatlın için üzüldüm ama sen israf etmezsin onu yinede değerlendirecek olmana sevindim.

ayy eklenmişmiydi olsun hatırlatmış olduk kaydirigubbakcemile3 mutfak inanılmaz bi kültür vge insan değişiklik arıyor ben aynı yemeği çok sevsemde sıklıkla yemem mesela o yüzden burayı farkettiğimden beri farklı şeyler deniyorum .paylaşım güzel şey opuyorumnanaktan[/QUOTE]

haklısın arkadaşım aynı malzemelerle farklı birsürü lezzet olabiliyor ve en önemli şansımız hüzel memleketimizin farklı yörelerinden olmamız.çünkü her yörenin damak tadı farklı,dolayısıyla farklı tadları öğrenmiş oluyoruz sayemizde.paylaşmak çok güzel hele denemek ve denendiğinde beğenildiğini görmek müthiş güzel bir mutluluk.ezineciğime bu topik i düşündüğü için bir kez daha teşekkür ederim opuyorumnanaktan

olsun canım sonuçta ışık var mı var yerimseniben bak sana kolay bi mantı tarifi vereyim belki biliyosundur yufkadan. 1 tane yufkayı ortadan ikiye katla düz ve uzun bölümüne kıymalı mantı harcını adana şiş gibi hiç ara vermeden 1 cm kalınlığında oklava gibi yani yerleştir sonra yufkayı rulo gibi sar.2 cm kalınlığında kes.borcama yada teflon tepsiye (tepsimizi yağlayarak)dipdibe diz.her yukka için aynı işlemi yap.fırına sür.pişince de sarımsaklı yoğurt döküp üzerine tereyağında toz biberli cız yap ve dök. bu hem pratik hemde lezzetlidir.
çokkkkk teşekkür ederim canım bilmiyordum bu tarifi sayende öğrenmiş oldum canım çok sağol hakkını helal et kendine cici bak olumunekankayizsmile

benim mecburiyetten yaptığım balkabaklı tatlıyı gösteriyim dedim size kızlar..altına bisküvi dizip sonra havuç rüyası tarifindeki gibi ama daha az su nişasta ve şeker kullanarak bi balkabaklı püre hazırladım.üst katına da balkabağı ile krem şantinin tozunu karıştırarak yaptım..kıvamı biraz yumuşak oldu ancak tadı çok güzel oldu..,
1459.jpg

ayyy ALLAH ım yaa o ne güzel bir görüntü öyle ezineciğim ellerin dert görmesin içim gitti valla opuyorumnanaktan kabaklı şeyleri çok severim nasıl yaptın azcık ayrıntıya girer misin deneyeceğim muhakkak

ezine cnm senin bu tarifi kayınvaldem yaptırır bana:) alta bisküvileri kırıp dizeriz üstüne haşlanmış kabağı tarçınla filan karıştırıp yaydırırız en üste de krem şanti veya krema koyarız bir keresinde yılbaşında yapmıştık kayınvaldem yılbaşında kabak tatlısı yapmanın sevap olduğunu söyler hep herkes de bayılmıştı cevizle de süsledin mi süper bir tat oluyor ayrıca çok da hafif ve farklı bir kabak tatlısı alternatifi oluyor afiyet olsun size de ay buzlukta kabak vardı çıkarıp yapsam mı aceppp

ayyy ALLAH ım yaa o ne güzel bir görüntü öyle ezineciğim ellerin dert görmesin içim gitti valla opuyorumnanaktan kabaklı şeyleri çok severim nasıl yaptın azcık ayrıntıya girer misin deneyeceğim muhakkak

hayatım ben de ne bereketli oldu bu kim yiycek bir tepsi tatlıyı diye üzülüyorum..hadi geliver bi koşu..

hayatım ben de ne bereketli oldu bu kim yiycek bir tepsi tatlıyı diye üzülüyorum..hadi geliver bi koşu..

tühh şansa bak yaa jetin pilotuna da izin vermişdim 2 gün ,gelemeyeceğim şimdi gördün mü sen gitti miss gibi tatlı tüühhhhh

tünaydınlar hanımlarr kimsecikler yok sayfadaaa,nerelerdesiniz,,,

tünaydınlar hanımlarr kimsecikler yok sayfadaaa,nerelerdesiniz,,,

ben fırsat buldukça topikdeyim ablacığım mendilimle beraber,ağzımın suyunu silip bakıp bakıp gidiyorum kaydirigubbakcemile3 sen nasılsın görüşmeyeli ?

ben fırsat buldukça topikdeyim ablacığım mendilimle beraber,ağzımın suyunu silip bakıp bakıp gidiyorum kaydirigubbakcemile3 sen nasılsın görüşmeyeli ?

kaydirigubbakcemile5evett yaaa baktıkça acıkıyoruz,acıktıkça bakıyoruz bu sayfalara bakıp bakıp iç geçiriyoruzzz ahh şimdi olsaydıda yeseydik diye:)))ezineeee mahvettin bizii ne olacak bu halimiz:)))) topaç gibi olacaz yaptıkça yedikçeaklinialirimsmileaklinialirimsmile

kaydirigubbakcemile5evett yaaa baktıkça acıkıyoruz,acıktıkça bakıyoruz bu sayfalara bakıp bakıp iç geçiriyoruzzz ahh şimdi olsaydıda yeseydik diye:)))ezineeee mahvettin bizii ne olacak bu halimiz:)))) topaç gibi olacaz yaptıkça yedikçeaklinialirimsmileaklinialirimsmile

yok yok ben gayet memnunum ablacığım.görüp kendimi avutuyorum,gözüm gönlüm doyuyor.birde çalıştığım için eve gidince unutuyorum yapmayı :)) siz ekleyin şekerlerim güzel güzel ekleyin opuyorumnanaktan

Ezineciğim gayet hoş-güzel olmuş yormuş seni ama ellerine sağlık afiyet olsun canımm olumunekankayizsmile

bu tarifi yaptım..
SADE MAYYALI POHAÇA

Malzemeler;
• 2 su bardağı sıcağa yakın su
• 1 su bardağı sıvıyağ
• 1 paket yaşmaya
• 1 türk kahvesi fincanı şeker
• 1 çaykaşığı tuz
• aldığı kadar un
• üzerine yumurta sarısı ve çaykaşığı ucu ile yaşmaya (üstü parlak olması için yaşmaya koyuyoruz.)

Yapılışı;
1. hamuru kulak memesi kıvamında yoğurup mayalandırıyoruz
2. hamurdan yumurta büyüklüğünde bezeler koparıyoruz.her bezeyi tezgah üzerinde avucumuzun içi ile yuvarlıyoruz.
3. sonra elimizin yan kısmı ile tam ortasından bastırıyoruz.sonra hamuru yavaşça ikiye katlıyoruz.dudak gibi oluyor şekli.
4. katlanan yerden yine elimizin yankısmı ile hafifçe basıyoruz.dudak gibi olan kenara hiç dokunmuyoruz.bu şekilde tepsi mayasının gelmesini bekliyoruz.
5. dilediğimiz şekli verip tepsiye diziyoruz. tepsi mayasını bekleyip sonrasında üzerine yaşmayalı yumurta sarısı sürüp sıcak fırına veriyoruz.
6. içine istediğiniz garnitürü koyabilirsiniz.dilerseniz açma şeklindede yapıp zeytinezme,haşhaş ezmesi,tahinli ceviz karışımı vb...

3417.jpg

bu tarifi yaptım..
SADE MAYYALI POHAÇA

Malzemeler;
• 2 su bardağı sıcağa yakın su
• 1 su bardağı sıvıyağ
• 1 paket yaşmaya
• 1 türk kahvesi fincanı şeker
• 1 çaykaşığı tuz
• aldığı kadar un
• üzerine yumurta sarısı ve çaykaşığı ucu ile yaşmaya (üstü parlak olması için yaşmaya koyuyoruz.)

Yapılışı;
1. hamuru kulak memesi kıvamında yoğurup mayalandırıyoruz
2. hamurdan yumurta büyüklüğünde bezeler koparıyoruz.her bezeyi tezgah üzerinde avucumuzun içi ile yuvarlıyoruz.
3. sonra elimizin yan kısmı ile tam ortasından bastırıyoruz.sonra hamuru yavaşça ikiye katlıyoruz.dudak gibi oluyor şekli.
4. katlanan yerden yine elimizin yankısmı ile hafifçe basıyoruz.dudak gibi olan kenara hiç dokunmuyoruz.bu şekilde tepsi mayasının gelmesini bekliyoruz.
5. dilediğimiz şekli verip tepsiye diziyoruz. tepsi mayasını bekleyip sonrasında üzerine yaşmayalı yumurta sarısı sürüp sıcak fırına veriyoruz.
6. içine istediğiniz garnitürü koyabilirsiniz.dilerseniz açma şeklindede yapıp zeytinezme,haşhaş ezmesi,tahinli ceviz karışımı vb...

3417.jpg
teşekkürler canım paylaşımın için kaydirigubbakcemile5

X