çay içmek anne sütünü azaltır mı?

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
geçenlerde bir yerde bunu okudum. çay anne sütünü azaltıyormuş güya. o gunden beri çay içmiyordum ya da çooook açık içiyodum bir damla dem koyarak. ama pek bir fark olmadı. sizi nasıl etkiliyor çay içmek? :kahve:

canım valla bende çayı çok seviyordum ve içiyordum ama aynı şeyi bende duydum ve içimiyorum pek bi fark görmedim ama içmemekte fayda var sadece sabah kavaltıda içiyorum

Canım sütü azaltıp azaltmadığını bilmiyorum ama ben hamileliğimden beri az içiyorum.. Hatta doğum yaptıktan sonra nerdeyse hiç içmiyorum.. Kansızlık var bende ve çay da demir emilimini azaltıyor..

geçenlerde bir yerde bunu okudum. çay anne sütünü azaltıyormuş güya. o gunden beri çay içmiyordum ya da çooook açık içiyodum bir damla dem koyarak. ama pek bir fark olmadı. sizi nasıl etkiliyor çay içmek? :kahve:

canım benim demleme çay içeceğine süt yapıcı çay yada rezene gibi bitki çayları içsen olmazmı bende çayı demli içmeyi severim ama hamile kaldığımdan doğuma kadar şimdide emzirdiğim için içemiyorum sadece çok canım isterse oda ayda 1 kere içiyorum okadar...

rezenenin tadı berbat yaw kolay olmuyo içmek. yani çay gibi içemiyorum onu. biraz ılıklaşınca dikiyorum. humana still de içiyorum. ne biliim. bi damladan bişe olmaz dimi

yok canm öyle çok içmiyorsan bişey olmaz tabi benim emziren bi ark.hergün 3 fincan içiyo çay içmeden duramam ben diyo ama sütü gayet iyi yani bebeğide 5 aylık ve 7 kilo:nazar:
bende humana içiyorum arada kayısı vişne suyu ve su sadece bunlar...

ne cay sutu azaltiyomuuu,ama ben cayi cok severim,,,,

gerci ikinci hamileligimde,o kadar cay icin ben,nefret etmistim caydan,adini duyunca midem bulanirdi,,,,,,,,,,,,

hamıleyken ben de herseyden oldugu gıbı caydan da tıksınmıstım ama sımdı cok sevıyorum. hele yanında yicek aburcuburlar varsA daha da ck severım

azaltir cunku cay itikten sonra hemen hoooop tuvalete gidiyorum. eee.. hanai memeden sut olarak cikacak sivi tuvalette. bosubosuna o kadar ictigim suyu heba ediyorum...

hem kafein yok mu cayda o da hooop suyle bebege gunah degil mi bebeye o yasta stresli olcak

bende içiyorum günde 2 kere falan inşallah azaltmıyodur
gerçe çok sütüm olduuda sölenemez

hayır kızlar çay sütünü azaltmıyor,bu bilimsel bir gerçek,
fakat çok çay içen kişilerde kansızlık oluyor,eğer emziriyorsanız bebeğide kansızlık olabilir,daha az miktarda ve açik çay için,:kahve:

valla ben hemen doğumdan sonra gunde 10-15 fıncan arası cay içiyodum ıcte sutu azaltmadı hatta kaynanam bıle iç iç sekerlı sut yapar dıyodu halada aynı ıcıyorum

Valla ben günde 10 bardak felan içiyorum sütümde maşallah gayet iyi. Benimde yengem şekerli çay iç sütün artar diyor. Hem çay neden sütü azaltsın ki? Birde yukarıda bir arkadaş tuvalete gidiyorum demiş, suyu içincede gidiyoruz tuvalete yani mantıksız geldi bana nedense. Hamileliğimde çayı içmedimde ne oldu bebişim 2700 doğdu. Emzirirken bari kısmayayım.

walla benım sutumu arttırıyo cay ben cok fazla sewmem sadece bıyere gıttıgım zaman ıcerım gecen hafta esımın memleketıne gıttık onlar cayı cok sewerler sabah oglen aksam cay ıcılır orda bende ıctım onlarla beraber uzum zamandır suttun şişip sızlamayan göğsüm sureklı şişti sizi bilemem ama bende olumlu etki bıraktı oyuzden artık hergun cay ıcıyorum bu sıcaklarda da içilmiyo ama..kansızlık yaptıgı dogru oyuzden fazla abartmıyorum gercı zaten cok içemiyorum:)

şuan 38 haftalık hamileyim, günde 4-5 bardak çay içiyorum. kansızlık sorunum da yok şükür. ilk oğlumda da içmiştim oğlum 3300 doğdu. lohusayken de içtim süt sorunum olmamıştı bunda da olacağını sanmıyorum, neden olsun ki? en fazla kansızlık yapabilir onu da demir ilaçları tolere edebilir pekala :lepi:

Merhaba kizlar. Ben yeni anneyim bebegim 1 aylik. Ama dogdugundan beri anne sutuyle beraber ek mama da veriyorum. Yani sütum bebegime yetmiyor ve bu durum beni cok uzuyor. Bana her gun mumkun oldugunca cok cay icersen sutun artar demistiler, ben de her gun 10-20 bardak cay iciyorum ama faydasini goremedim. Ve burada da cayin sutü azalttigini okudum, belki de o yuzden azalmis sütum. Sizce ben ne yapmaliyim? :KK43:

X