Premature Bebekler 36.haftada gebelik. bilgi istiyorum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

banuefe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
52
0
41
arkadaşlar kendim için degil.arkadaşım için bılgi istıyorum.dun aksam saat 18;30da sezeryanla dogum yaptı.36 haftalık bebegi 2.5 kilo dogdu .bebeği kuveze kodular ve hiç gostermiyolar .çok az da bilgi veriyorlar.arkadasımın daha oncede sorunlu gebelıkleri oldu ve kız cocuckları yaşamıyor.dogsada 2 veya 3gun yaşayıp çlüyorlar.2oglu var .sımdı doğanda kız.cok üzgün.biliyorum yaşamıcak diyo.bu konuda bilgi verirmisdiniz.drlar solunum yetmezliği var dediler.sizce yaşarmı bu kiloyla.gerçi allahın taktiri ama ......................

öncelikle geçmiş olsun ,,allah yardımcısı olsun arkadaşının ,,, çok ii bir hafta 36. hafta kilosuda çok ta düşük değill,,,eğer ömrü varsa hiçbişey olmaz Allahın izniyle,, genelde kız bebekleri daha dirençli diyolar ,, inş. sağlıcakla alır kucağına..:Saruboceq:

arkadaşlar kendim için degil.arkadaşım için bılgi istıyorum.dun aksam saat 18;30da sezeryanla dogum yaptı.36 haftalık bebegi 2.5 kilo dogdu .bebeği kuveze kodular ve hiç gostermiyolar .çok az da bilgi veriyorlar.arkadasımın daha oncede sorunlu gebelıkleri oldu ve kız cocuckları yaşamıyor.dogsada 2 veya 3gun yaşayıp çlüyorlar.2oglu var .sımdı doğanda kız.cok üzgün.biliyorum yaşamıcak diyo.bu konuda bilgi verirmisdiniz.drlar solunum yetmezliği var dediler.sizce yaşarmı bu kiloyla.gerçi allahın taktiri ama ......................

Öncelikle anneye çok geçmiş olsun dilerim. her şey tabiki allahtan ama ben 34 haftalık iki bebek dünyaya getirdim birini doğum sırasında kaybettim diğerinde solunum yetmezliğinden gebelik zehirlenmseiyle ilgili her tür soruna kadar vardı ve doğum kilosu 2300gr dı ve hayatta şükürler olsun şimdi 5 aylık ve 6.5 kg oldu. allahım nazarlardan korusun. o yüzden allahtan ümit kesilmez sabırla dua ederek bebeğini beklesin.

:CüvCüv:
Öncelikle anneye çok geçmiş olsun dilerim. her şey tabiki allahtan ama ben 34 haftalık iki bebek dünyaya getirdim birini doğum sırasında kaybettim diğerinde solunum yetmezliğinden gebelik zehirlenmseiyle ilgili her tür soruna kadar vardı ve doğum kilosu 2300gr dı ve hayatta şükürler olsun şimdi 5 aylık ve 6.5 kg oldu. allahım nazarlardan korusun. o yüzden allahtan ümit kesilmez sabırla dua ederek bebeğini beklesin.

canım,bebişin nasıl.minik sabırsızı çoook öptüm :CüvCüv::nazar:

arkadaşının bebeğinin kilosu ve haftası çok iyi canım.prematüre bebeklerde sınır 37 hafta sayılıyor zaten.ben 26 haftalık doğurarak rekor kırdım galiba...bence yapacakları tek şey dua.slm ve sevgilerimle..a.s.:nazar::CüvCüv:

ayrıca neslihanın dediğine katılıyorum kız çocukları çok daha dirençli benim kızım 48 gün kuvözde kaldı ve sürekli savaştı. dr lar kızlar için daha savaşçı diyorlar hep.

arkadaşının bebeğinin kilosu ve haftası çok iyi canım.prematüre bebeklerde sınır 37 hafta sayılıyor zaten.ben 26 haftalık doğurarak rekor kırdım galiba...bence yapacakları tek şey dua. ..a.s.:nazar::CüvCüv:
.sevgilerimle arkadaşınıza ve size

:CüvCüv:

canım,bebişin nasıl.minik sabırsızı çoook öptüm :CüvCüv::nazar:

aceleci kızım iyi çok şükür vep testi yapılacak 2 mayısta bakalım gelişimini o zaman daha iyi görücez nasılmış diye ama bana kalırsa algılamada bir problemi var.

sen nasılsın feyzacım toparlamak çok zor ama biraz daha kendine gelebildinmi

sen nasılsın feyzacım toparlamak çok zor ama biraz daha kendine gelebildinmi

tedavi oluyorum canım.bi sürü hap içiyorum.bana kalırsa hemen bebek istiyorum ama eşim beklememiz taraftarı.ruhen ve bedenen toparlanman lazım diyor.kızlarımı çooooooooooook özlüyorum canım.:çok üzgünüm:sen nasılsın bebek fikri varmı sendede:ecrin_bebek::CüvCüv:

aceleci kızım iyi çok şükür vep testi yapılacak 2 mayısta bakalım gelişimini o zaman daha iyi görücez nasılmış diye ama bana kalırsa algılamada bir problemi var.

inş test sonuçları sizi sevinirir canım.mrk etme inş kızınızla çok güzel bir hayat sizin olur

slm arkadaşlar bende 36 haftalık doğum yaptım çok şükür bebeğim iyi küveze falanda koymadılar fakat bir sorunu var erken doğduğu için kasık fıtığı olmuş pazartesi ameliyata alacaklar açıklıktan bağırsakları dışına çıkıyomuş dua edin nolur ya allah herkese yardım etsin moralini bozmasın düğüme veren allah çözer..

ben inanınki hiç anlayamıyorum.görümcem tam 5 sene önce 36 haftalık doğum yaptı.hemde evde tek başınayken suyu geliyor.apar topar tek başına hastaneye gidiyor.yanında ne kocası nede başka kimse yok.15 dakika içinde doğuruyor ve 1 saat sonra eve yoluyorlar bebekle anneyi.hiçte bir problemi olmadığı bebeğin cin gibi bir kız şimdi.gerçekten böyle sorunsuzca doğum yapan insanlar galiba çok şanslı oluyor.kimide 40.haftada doğuruyor küveze koyuyorlar.allahın işi işte.

bende 34 haftalık dogum yaptım 1.700 dogdu oglum ama kuvezde yapmadık ghastane çok soguktu kuvezde ısıttık 3.gun sabah çıktık

tedavi oluyorum canım.bi sürü hap içiyorum.bana kalırsa hemen bebek istiyorum ama eşim beklememiz taraftarı.ruhen ve bedenen toparlanman lazım diyor.kızlarımı çooooooooooook özlüyorum canım.:çok üzgünüm:sen nasılsın bebek fikri varmı sendede:ecrin_bebek::CüvCüv:

benim malesef ikinci bebek şansım yok tek mücevherim beril. zor doğum öykümden hatırlarsın rahimim alınmış ameliyatta.o yüzden bir kez daha anne olamıycam olabilmeyi çok isterdim ama imkansız :KK43: ... İnşallah sen bir an önce hamile kalırsın ve arka arkaya sağlıklı bebeklerini kucağına alırsın. 15. dk doğurdu çıktı astaneden aynı gün bunlar bana o kadar hayal gibi geliyorki bir doğum yaptım başıma gelmeyen kalmadı çünkü rahimim alındı böbreklerim ve karaciğerim fonksiyonları bozuldu bwebeğimin birini kaybettim diğeri 48 gün kuvözde kaldı hala sorunları var. ben 18 gün hastanede kadım sözde doğum bu. hazmedemiyorum bende bunları.:1no2:

X