anne sütünü artıracak yiyecekler

asperger

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
30
1
kızlarcım merhabalar 12 gün oldu doğum yapalı sütüm yeni randımana bindi ama bebğimiz hala mamaya ihtiyaç duyuyor...şimdi sizleden ricam söyleyebilir misiniz bana sizlerin sütünü ne arttırdı? :ecrin_bebek:

öncelikle tebrik ederim canim güle güle büyüt bebegini:emir_bebek:
ayva,kayisi,kuru incir iyi süt yapiyodu bende
birde süt yapan iceceklerde var mesela alkolsüz bira ve malt icecegi acaip sisiriyodu gögüslerimi bende ise yaradi yani tavsiye ederim

Cnm gözün aydın... Allah hayırlı, sağlıklı ömürler versin bebeğine...

Öncelikle bol su iç ve dinlenebildiğin kadar dinlen.. Sonra dut, hoşaf(kayısı, üzüm), humana, rezene, yeşil yapraklı bitkiler süt yapan gıdalardan bazıları.. Duyduğum kadarıyla helvada çok süt yapıyormuş deneyeceğim yarın...

Kuru soğanda yapar derler ama tadı ve kokusu süte geçer bebek emmez diye pek önermiyorlar...

mama vermek anne sutunu azaltır bitanem. emzirmek artırır.

vücut en çok uyku halinde süt üretir,o yüzden düzenli uyku şart tabiki bebeklerle nasıl olacaksa
bol su ,tahin helvası,hurma,ayva,bulgur( sütün kalitesini arttırımış)kuru börülce ( 2 gündür denedım memnun kaldım),birde komposto hoşaf ve birde en önemlısı tabıkı huzur....

canım internetten ben bir formül buldum 600 ml kaynamış suya 7-8 tane kuru incir atıyosun 5 dk kaynatıyosun iri bir havucu doğruyosun içine 4 dk kısık ateşte kalıyor sonra süzüyosun 2 ye bölüyosun bu formülü sabah akşam olmak üzere içiyosun ben denedim işe yaradı umarım yarar tadı kötü ama süt için her şeye değer bol bol su,kompostu iç ve sütlaç yap canım bol bol ye emin ol arttır inşallah artar sütün

:emir_bebek:benim kendim yaptıklarımı soyleyim:bol-bol-bol su içiyorum,ayrıca yeşillik yiyorumcokacimcoook,ve varsa balık,yeşillikler vitamin deposudura.s,doğumdan sonra su ve vitamin kaybı oluyor:CüvCüv:,hele emzirirken,yeşiliklerde kalsyum vitaminler A,D;E hepsi var:dance:,
şekerli çok canım isterse yiyorum:icecream:,fakat diş çürümesinden başka bir faydası yok:1shok:,ayrıca tatlı yerken bol su tüketyorsuna.s,o yüzden direk su iç,talıyı boş ver,:sm_cool:
bebişide analı babalı büyüsün inşla.s.:nazar:

Arpa sütü fazlasıyla arttırdığından , boza içebilir ve hemen hergün bol soğanlı bulgur plavı yiyebilirsin birde ben hergün bulabildiğim tüm meyvelerden hoşaf yapıp yarım litrelik pet şişelerde tüketiyordum , pet şişede tüketmemin amacı dışarı çıkıldığında (doktora veya aşıya) praktik oluyor. Ayrıca ne kadar tükettiğimi sayabiliyordum birde evde bile olsan yanımda heran taşıyabildiğimden aklımdan çıkmıyordu
Güle güle büyüt bebeğini

kızlarcım merhabalar 12 gün oldu doğum yapalı sütüm yeni randımana bindi ama bebğimiz hala mamaya ihtiyaç duyuyor...şimdi sizleden ricam söyleyebilir misiniz bana sizlerin sütünü ne arttırdı? :ecrin_bebek:
Arkadaşlar doğumdan önce yani gebelikte hangi besinler süt yapar acaba biliyor musunuz?

X