Pratik Hızlı Cankurtaran Misafir Menüsü

bende hiç koymadım buzluğa yaprak sarması dayanıyor demek.peki birşey sorucam saramyı aldık buzluktan direk sosunu hazırlayıp tencereyemi atıyoruz.

hayır cnm biraz bekliyosun buzu çözülüyor öyle pişiriyosun mesala ben buzluğumdan çıkarıyorum sarmalarımı tencereme diziyorum donken (dizmesi daha kolay oluyor) 1-2 saat bekledikten sonra pişiriyorum bukadar

Sarma derken zeytinyağlıdanmı bahsediyorsunuz
Birde sarmayı (etli olduğunu düşünsek) çiğmi atıyorsunuz pişmişmi ?

Ben zeytinyağlı denedim çıkınca pirinçleri hiç hoş olmadı
Etliyide piştikten sonra atıyorum

Pek çok kimsede olduğu gibi
Taze fasulye
Bamye
Közlenmiş patlıcan
Közlenmiş kırmızı biber
Kızartılmış patlıcan
Buzluk kalıplarında dondurulmuş tavuk / et suyu
barbunya
Küp doğranmış domates
Bezelye ( Hiç konserve kullannmayız)
Hazır yufkayla sarılmış çeşitli içli börekler
BAzen pişmiş poğaça ve börekler
Kek ( Çoğu zaman kek tüketimi yavaştır bizde Onun için pişince bi kısmını direkt atarız buzluğa)
Pişmiş yemeklerden fazlası
Karılmış köfte harcı
Herhalde bu kadar

kızlar paylasımlarınız cok gzl ama sıgara boregı,kurabıye poğaca gıbı hamur işlerını nasıl koyuyorsunuz dolapta neyın içinde saklıyorsunuz?sakladınız cıkarınca dırek kızartıp veya fırınamı verıyosunuz anlayamadım buzlu olmuyo??

gerçekten imrendim valla hanımlar harikasınız kızarmış patlıcanları nasıl buzlağa koyuyosunuz birde soğan meselesi çok ii hazır doğranmış.. bende çalışan olduğum için öğle tatilinde eve gelip akşam yemeği yapabiliyorum bu şekilde dondurulmuş malzemeler oldukça şipşak hazır olur valla bayıldım tebrikler kızlar...

kısır
hazır elma dilim patates
krep
sigara böreği
kürdanda yufka sosis
küçük gözleme(paçanga gibi)
ev kumpiri
milföyden börek çörek
makarna salatası

Tencere pizzası:
2,5 kahve fincanı un
1 kahve fincanı yoğurt
1 çay kaşığı kabartma tozu
yarım kahve fincanı sıvı yağ
1 yumurta
biraz tuz
hepsini yoğur. yumuşak bir hamur yap. üzerine salçalı harç yap. üzerine kaşar serp. sonra pizza malzemesi en sonunda da kaşar. kısık ateşte altı kızarana kadar pişir.

Bu tarifte pratik gibi henüz denemedim. Bizim akıllı sayacımız var akşam saatleri fırını pek açmak istemiyorum.

kızlar paylasımlarınız cok gzl ama sıgara boregı,kurabıye poğaca gıbı hamur işlerını nasıl koyuyorsunuz dolapta neyın içinde saklıyorsunuz?sakladınız cıkarınca dırek kızartıp veya fırınamı verıyosunuz anlayamadım buzlu olmuyo??

buzdolabı poşetlerine koyuyorum ben
misafirim geldiginde ise vaktim varsa biraz dışarda bekletiyorum yada fırında ısıtıyorum
hemen hazır oluyorr

benim dolabımda mutlaka
sigara böreği
içli köfte
izmir köftesi
bezelye
haslanmış nohut
taze fasulye
domates
garnitür ( kendim haslarım)
mantı
milföy
mısır (bunuda kendim haslarım )
közlenmiş kırmızı kaba biber
dolmalık patlıca
et tavuk
bunlar mutlaka olur ama ben yinede panik yaparım yetiştireceğimmi diye

ani misafirim gelirse hemen rus salatası sebze çorbası tavuğu haşlar içini ince kıyılmıs soğanla doldurur birazda salça ekleyip tavuğu dikip üzerine ssos yapıp fırına sürerim.brokoliyi haslayıp üzerine zeytin yağlı sarımsaklı limonlu sos yaparım buda çok pratik.çayın yanındada sigara böreği bide kek tamam

bende buzlukta hazır şeyleri bulundurmayı sevenlerdenimm
haşlanmış nohut
kuru fasulye
taze fasulye
barbunya
mısır
haşlanmış kırmızı ett
kavrulmuş kıyma
pişmeye hazır yuvarlanmış köfteler
içi doldurulmuş biber dolmasıı(hala pişirmesini beceremesemde)
yaprak sarma
milföy hamuru(olmazsa olmazım)
yufka(katlanmış bişekilde )
mantar
tavuk
sigara böregi
bogça
etli ekmek
ve herdaim bulundurdugum mantımmm

acil misafirim geldiginde hemen çorba
sulu köfte
pilav yada mantıı
yaprak sarma
tava böregi
evde kendi yaptıgım enaz 4çeşit turşu
fırın mantar
eeee daha ne olsunn
hazır şeyler elimizin altındayken herşeyy çook kolayykaydirigubbakcemile3

selam kızlar mısafirim gelıyor ve buzluk bom boş bugun hafta sonu dıye aksamüzerı alışverişe gidecektık şimdi acıl bişeyler yapmam lazım
misafirlerım ilk kez gelıyorlar oyuzden özeneyım bıraz dedım ama vakıt de kısıtlı ne yağsam kı aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

hepsi çok güzel de bunları nasıl koyuyosunuz mesela içinde soğan olan şeyler kokmuyor mu biber dolması gibi??

benim dolabımda mutlaka
sigara böreği
içli köfte
izmir köftesi
bezelye
haslanmış nohut
taze fasulye
domates
garnitür ( kendim haslarım)
mantı
milföy
mısır (bunuda kendim haslarım )
közlenmiş kırmızı kaba biber
dolmalık patlıca
et tavuk
bunlar mutlaka olur ama ben yinede panik yaparım yetiştireceğimmi diye

ani misafirim gelirse hemen rus salatası sebze çorbası tavuğu haşlar içini ince kıyılmıs soğanla doldurur birazda salça ekleyip tavuğu dikip üzerine ssos yapıp fırına sürerim.brokoliyi haslayıp üzerine zeytin yağlı sarımsaklı limonlu sos yaparım buda çok pratik.çayın yanındada sigara böreği bide kek tamam
merhaba mısırı nasıl haslıyorsun ve hangı mısırı kullanıyosun örnegın patlatmalık mısırmı yoksa yazın yedıgımız mısırı ayıklayıpmı (onun ayıklanması cok zorda bı ara denemıstım)haslıyosun

çalışan biri olarak tam benlik bir konu :) hemen bi un çorbası yaparım,eğer mevsim kışsa dondurcuda mutlaka biber dolmam vardır onu çıkarırım,salata,yoğurt yani ilk aklama gelen bunlar olur yada dondurucumdaki türlümü yaparım bide pilav ayran :))) ohhhhh

X