Pratik Hızlı Cankurtaran Misafir Menüsü

Gxuxldemir

İnci küpeli kız
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2008
184
71
Merhaba Arkadaşlar,
aradım ama böyle bir konu bulamadım. ondan açmak istedim. özellikle çalışan bayanlar için çatkapı misafir kabustur.
diyelim iştesiniz bir telefon "akşama yemeğe geliyoruz". aksi gibi evde de bir gram yemek yok. bazılarına hayranım bir saatte mükemmel misafir sofrası hazırlıyorlar. ama ben yeteneksizim. akşama yemeğe misafir gelcekse elim ayağıma dolanıyor.
Şöyle çarçabuk hazırlanacak menüleri paylaşalım burda. buzlukta neleriniz var onları da paylaşalım. hızlı çorbalar, pratik et yemekleri...
çalışan dediğime bakmayın sevgili ev hanımları, ne kadar becerikli olduğunuzu okuyorum. sizler de yardım edin. misafir geliyorsa ve zamanımız yoksa bu başlığa bakıp azaptan kurtulalım ne dersiniz? :sm_cool:

Dondurucumda genelde hazir pisirilmeyi bekleyen sarma olur ;
baslangic mercimek corbasi ;yada yogurt corbasi
tavuklu ;yada etli bir yemek yaninda pilav
borek de olabilir hazir yufkam varsa partik bir borek
tatli olarak sekerpare ;sutlac yada revani en pratik tatlilardir :içelim:

gunduz menusude acil ve bir kac kisiden olusan misafirlerim icinde
sarma
sigara boregi
mercimekli kofte
patataes salatasi
revani
bazende ;krep ici cukulatali yada peynirli
eklerim ayrica pratik biskuvili pasta cokacimcoook
haberli misafirimede yaparim bunlardan ama daha degisik pastaalr tatlilar eklerim

vallahi bu başlık banada çok yardımcı olucak ama kimse bişey yazmamışkii :1no2: benim dolabımdada bişey durmuyoki ani gelen misafirime pişireyim işden çıkıp eve gidince kolay geliyor sarmayı düdüklüye koyup pişiriveriyorum :nazar: hadi kk nın becerikli hatunları bi el atın şu işe

ben çalışıyorum kızlar çat kapı da gelseler haberde verseler panik yaparım günlerce düşünürüm ne yapsam diyesırnaşık şey

öyle cat kapi gelicekler icin puzlugumda daima hazir kesilmis milföy hamurlarim vardir peynirli,sosisli yada zeytinli yaparim hemen
kek atarim firina tatli olarak yada irmik tatlisida olabilir ve hemen bir kilo undan poca yaparim oda cabuk oluyo
napalim öyle ani gelen misafir umdugunu diil buldugunu yermiskaydirigubbakcemile5cokacimcoook

kızlar ben ev hanımıyım ama buzluğum ağzına kadar dolu olur elime geçen herşeyi buzluğa atarım desem yalan olmaz

ilk önce haşlanmış nohut ve haşlanmış buğdayım olur yoğurt çorbası için değişik ve kolay oluyor

hazır yufkam olur börek için

imam bayıldı için kızarmış patlıcanım olur

eti kuşbaşı doğrayarak dondururum buda herzaman bana vakit kazandırır

mantım ve yaprak sarmam olur

gündüz misafirim için kurabiye ve ketem olur

kızlar ben ev hanımıyım ama buzluğum ağzına kadar dolu olur elime geçen herşeyi buzluğa atarım desem yalan olmaz

ilk önce haşlanmış nohut ve haşlanmış buğdayım olur yoğurt çorbası için değişik ve kolay oluyor

hazır yufkam olur börek için

imam bayıldı için kızarmış patlıcanım olur

eti kuşbaşı doğrayarak dondururum buda herzaman bana vakit kazandırır

mantım ve yaprak sarmam olur

gündüz misafirim için kurabiye ve ketem olur

masallah canim imrendim valla:nazar:
sana cat kapi gelsem ne dersinyerimsenibena.s.

buyur gel şekerim elimden geldiğince ağırlarım

aslında o kadar zor değil tatlım sadece şu sıkıldığımız vakitlerde yapılacak şeyler

tabiki eğer boş vaktiniz varsa

buyur gel şekerim elimden geldiğince ağırlarım

aslında o kadar zor değil tatlım sadece şu sıkıldığımız vakitlerde yapılacak şeyler

tabiki eğer boş vaktiniz varsa

bos vakit cokda tatlisim sabir yok birtek kizimin dogumuna yakin annemle oturup sarma sardik,sigaraböregi sardik 3cesit peynirli kiymali ve patatezli bide bir iki cesit daha yaptim buzluga atdim dogum sonrasi gelenlere yapmasi kolay olsun diye bebisle ugrasmiim diye isimede yaramadi diil cünkü ben dogumumdan sonra büyük ameliyat gecirdim ve 10gün kaldim hastanede bi geldim gelen giden eksik olmadi ameliyatli halimlede iyi geldi bana ama sabir yok öyle ince isler :eek:

canım iyi günlerde büyüt bebişini gerçekten küçük çocukla zor işler

annesi büyüyünce kuzuşun yardım eder sanaa.s.

kızlar tatlı olarakta un helvası yapabilirsiniz ben herzaman kavrulmuş un bulunduruyorum çok pratik oluyor

normalde 125 gr margarin yada tereyağını eritip unu kavuruyoruz ya ben unu önceden yağsız olarak kavurup bir kavanozda saklıyorum
aslında benim pek ölçüm olmaz canım genelde göz kararı yaparım ama bugün yapıcam ne kadar koyduğumu ölçücem buraya yazarım tamam canım yanlız ben şekerini çok koyarım tatlıyı çok severim de

125 gr teryağı yada margarini eritiyosun içine 1.5 su bardaği un koyuyosun kavrulunca (tabi benimki önceden kavrulmuş oluyor]1.5 su bardaği şeker 2 subardağı su karıştırıyosun (bunu su yerine süt koyanlarda var yada yarı yarıya karıştırarak yapılabilir ama ben suyla seviyorum)(yine bunu bazıları şerbet gibi önceden kaynatarakta yapıyolar ben sadece karıştırıyorum) döküyosun bi taraftan hızlıca karıştırıyorsun kıvam alana kadar sonra bi tabağa kaşıkla koyuyosun az önce yaptım güzel olmuş kızlar annemlerde geldi beraber yedik

ayy kızlar harikasınız. çok teşkkürler hepsini not alıyorum. hadi yazmayanlar da yazsın :)

acil misafir geldiğinde milföy ve kek yaparım yarım saatlik iş yerimseniben
yada ekmeğin üzerine peynirli domatesli yapar fırına veririm yerimseniben

Azad daha önceden kavrulmuş undan helva yaparken unu önceısıtıyor muyuz ve şerbeti soğuk oluyor değl mi.

yağı eritiyoruz içine kavrulmuş unu atıyoruz

evet şerbeti soğuk oluyor canım

X