Bebeğinizi yatarak emzirdiniz mi?

leyla_ak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
40
1
40
Merhaba arkadaşlar,
Bebeğimi biraz önce yatarak emzirdim.Önce sırtüstü yattım ve üzerime kızımı yatırarak emzirdim.Bu pozisyonda uzun uzun emdi ve hiç ses çıkarmadan da uyudu kaldı.Benim için çok rahat bir pozisyondu.Sanırım kızım da sevdi.Tavsiye edebilirim.
Bu şekilde emziren var mı?
Bu duruma acaba kızım alışır mı?
Ya da bu pozisyonun herhangi bir olumsuz etkisi olabilir mi?

bende geceleri yan yatarak emziriyodum, karin karina yani. cok rahatti , öyle uyudugum bile cok olmustu.

ben doğum yaptıgım ılk gunler sırt ustu yatarak emzırdım dedığın gibi. ama o zaman bebeğin burnu tıkanıyo. ben geceleri yan yatarak emziriyorum. o zaman da bazen burnu tıkanıyo korkuyorum. artık her gece yanımda uyuyo oğlum. uyanınca veriyorum ağzına ben de uyuyorum o da ama doğru mu yanlışmı ben de bilemiyorum

bebeğin ne kadar bilmiyorum ama benim de kızım üstümde yaşardı sanki, hala da öyle kaydirigubbakcemile2
yüzüstü yatmayı çok seviyo, beşikte sallarken bile yüzünü gömer, burnu o yüzden minicik kaldı sanıyorum :roflol: hatta çok hatalı biliyorum ama üstümde emzirirken uyukaldığım da olurdu, şimdi daha büyüdü ve tırmanarak totosunu kaldırarak oyunlar oynuyo..

Ben kızım doğalı 3,5 ay oldu ama bir kere bile yatrak emzirmedim.. Bir kez deniyeyeim dedim beceremedim.Sonrada birdaha denemdim.. Birde ne olur ne olmaz diye korkuyorum doğrusu...

biz genelde öyle emiyoruz
geceleride yanımda yatıyo 14 aylık oldu hala bırakamıyorum
hem bana hem ona kolaylık ama yanımdan ayırana kadar epey zorlancam
bunnu doğru bir hareket olmadığını biliyorum ama
iş yorgunluğu ev işi derken birde gece uykusuz kalmak bu çok zor
benim için
hala emiyoruz gecenin bir vakti uyanınca yanıma alıp yatırıyorum napim

ama yatarak emzirmek benim için bir dinlenme gibi oluyo oda emince uyuyo hemen
çok şeker ya
bir ömür onu emzirebilirim yani
o denli zevkli benim için

Yok ben hiç yatarak emzirmedim şimdide emer emmez yatağına bırakıyorum sonra benimle uyumaya alışır ayrıca ne biliyim yatarken uyuya kalırsa diye korkarım bebeğim uyumadan uyumak istemem.

Benim bebegim su an alti aylik. Ilk dogdugunda hemsireler hastanede göstermislerdi yatarak nasil emzirilecegini. Hastane yataklari hareketli oldugu icin, yatagin basini hafif yukari kaldiriyorduk, böylece süt bebegin bogazina, burnuna kacmiyordu. Eger süt kacarsa sonradan kulak iltihabina neden oluyormus. Ben hastaneden ciktiktan sonra evde de bir ay kadar geceleri yatarak emzirmeyi denedim. Bazen bebegim cok agliyordu bu sekilde emzirirken. Ben nedenini anlamiyordum, sanirim burnuna süt kaciyordu, icemiyordu. Bir de uyur kalirim korkusuyla bu sekilde emzirmeyi biraktim. Zaten normalde kucakta bile emzirirken bebegi kirkbes derecelik aciyla tutmak gerekiyor, süt kacmasin diye. Bir de geceleri uyku arasinda yatakta emzirmeyle ilgili cok kötü hikayeler duydum cevremde, buraya yazmak bile istemiyorum. Bu yöntem daha cok eger anne rahatsizsa, bebegini kucagina alamiyorsa kullanilabilecek bir yöntem, dikkat etmek gerekiyor. Hem sonra cocuk annenin yaninda yatmaya alisirsa kendi yatagina alisamiyor. Hem cocuga zarar hem anneye.

Benim bebegim su an alti aylik. Ilk dogdugunda hemsireler hastanede göstermislerdi yatarak nasil emzirilecegini. Hastane yataklari hareketli oldugu icin, yatagin basini hafif yukari kaldiriyorduk, böylece süt bebegin bogazina, burnuna kacmiyordu. Eger süt kacarsa sonradan kulak iltihabina neden oluyormus. Ben hastaneden ciktiktan sonra evde de bir ay kadar geceleri yatarak emzirmeyi denedim. Bazen bebegim cok agliyordu bu sekilde emzirirken. Ben nedenini anlamiyordum, sanirim burnuna süt kaciyordu, icemiyordu. Bir de uyur kalirim korkusuyla bu sekilde emzirmeyi biraktim. Zaten normalde kucakta bile emzirirken bebegi kirkbes derecelik aciyla tutmak gerekiyor, süt kacmasin diye. Bir de geceleri uyku arasinda yatakta emzirmeyle ilgili cok kötü hikayeler duydum cevremde, buraya yazmak bile istemiyorum. Bu yöntem daha cok eger anne rahatsizsa, bebegini kucagina alamiyorsa kullanilabilecek bir yöntem, dikkat etmek gerekiyor. Hem sonra cocuk annenin yaninda yatmaya alisirsa kendi yatagina alisamiyor. Hem cocuga zarar hem anneye.

Evet , o hikayeleri ben de duymuştum.Bu yüzden geceleri hiç yatarak emzirmedim.
Ayrıca bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar

yatarak emzırmek rahat ama dıkkatlı olmak gerekıyor cogumuz uyuya kalıyoruz o esnada bılmeden cocugu altımıza alabılır yada nefewssız bırakabılırız boyle talıhsızlıkler cok yaşanıyor o yuzden bence normal bır sekılde emzırın başımıza ne gelecegı hıc bellı olmaz allah korusun bırde emzırdıkten sonra yatagına yatırırsanız cocuk yatagına alışır ve sız rahat edersınız en azından karnı doyduktan sonra yatagına koydugunuzda huzursuz olmadan uyur

bugün bebeğim kıküç günlük oldu. yatarak emzirmeyi denedim hatta çok kez o şekilde emzirdim de ama annam bunu duyunca kıyametleri kopardı. ben dört çocuk büyüttüm diye başladı :teytey:
şimdi yatarak emzirmiyorum :KK70: hatta yanıma bile almıyorum çocuğu zaten genelde beşiğinde yatıyordu sbaha doğru artık uykunun iyice yoğunlaştığı zamanlarda çok mızırdanırsa alıyodum yanıma artık o da yok :KK70: :KK70: bi de benim bebeğim çok tıkanıyo yatarken tıkanırsa bir anda kaldıramam diye korkuma da yatamıyorum zaten....

Yatarak emzirmek orta kulak iltihabı yapıyor...

Benim bebişim 2 ay 4 günlük oldu.
İlk başlarda çok gaz sancısı olduğu için sürekli emmek istiyordu ve bende dayanamayıp artık uykusuzluğa çareyi yatırarak emzirmekte buldum, ama çokta korktum yanıma alışır diye.Eşimde hiç hoşlanmıyordu bebekle beraber uyumamızdan.Şimdi çok şükür beşiğine alıştı.Beşiğinde uyuyor geceleri. Bazen şimdi sadece uyanıkken gündüz dinlenmek istediğimde yanıma yatırarak emziriyorum ama uyumuyorum tabiki.Sizlere tavsiyem yanınıza alıştırmayın sonra sizin için çok zor olur ayırmak.

Merhaba arkadaşlar,
Bebeğimi biraz önce yatarak emzirdim.Önce sırtüstü yattım ve üzerime kızımı yatırarak emzirdim.Bu pozisyonda uzun uzun emdi ve hiç ses çıkarmadan da uyudu kaldı.Benim için çok rahat bir pozisyondu.Sanırım kızım da sevdi.Tavsiye edebilirim.
Bu şekilde emziren var mı?
Bu duruma acaba kızım alışır mı?
Ya da bu pozisyonun herhangi bir olumsuz etkisi olabilir mi?

bu şekilde yani sırtüstü yatarak bebeğin yutkunması zor olmaz mı acaba? ben dikişlerim varken yan yatıyordun bebeğimide yan yatırıp emziriyordum. sarmaş dolaş çok hoşuma gitmişti böyle emzirmek. ara sıra geceleri yine bu şekilde emziriyorum. ve ne zaman böyle emse uykuya dalması daha kolay oluyor.:ecrin_bebek:

X