ayrıntılıı ultrason ve fl değerinin 2 hafta geri olması

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
arkadaşlar herkese merhaba 25 haftalık gebeyim dün yaptırdığım ayrıntılı ultrasonda fl değeri 23 haftalık gebe olduğumu gösreriyoo yani 2 hafta bebeğin femur kemikleri geride böyle problem yaşayan oldumu bilgisi olan varsa cvp yazsın lütfen acil cevaplarınızı bekliyorum

arkadaşlar herkese merhaba 25 haftalık gebeyim dün yaptırdığım ayrıntılı ultrasonda fl değeri 23 haftalık gebe olduğumu gösreriyoo yani 2 hafta bebeğin femur kemikleri geride böyle problem yaşayan oldumu bilgisi olan varsa cvp yazsın lütfen acil cevaplarınızı bekliyorum

2'li ve 3'lü test yapılmış mıydı? Bir de daha önceki ultrasonlarda da gerilik var mıydı yoksa yeni bir şey mi bu? Benim başıma geldi de ona göre cevap vereceğim.

Son düzenleme:
2li 3lü tarama testi yapıldı hiçbirşey çıkmamıştı herşey normaldi yani şimdiye kadar. dün ayrıntılı ultrasonda radyoloji uzmanı 2 hafta bi gerilik olduğunu ama 11 güne kadar yanılma payı olduğunu söyledi. ben henüz kendi özel doktoruma sonucu gösteremedim çünkü araya 23 nisan girdi benimde kafama takıldı tabi.

2'li 3'lüde bir şey çıkmadıysa endişe etme, Internette aratırsan down sendromu riskini arttırdığına yönelik şeyler okuyabilirsin o açıdan söylüyorum, kafana takılmasın diye. 25. haftada söylendiği gibi +- 1.5-2 hafta oynayabilir, Doktor yanlış ölçmüş de olabilir, aynı şeyin ölçümü bile arka arkaya iki ölçümde 4-5 gün fark edebiliyor. Bundan sonraki randevunda kendi doktorun da ölçer zaten, takip altında tutarsınız. ıçini ferah tut.

ewet dünden beri araştırıyorum içimde bi sızı nasıl doğacak diye özeline gittiğim bi doktor var zaten şimdiye kadar hiçbi problem çıkmadı kendisi bu ay ultrasonda baktı normal dedi geçen hafta ayrıntılı ultrason için dışarı gönderdi radyoloji uzmanı baktı işte bakalım yarın ne olacak teşekkür ederim cevapların için çok sağol.

X