Metabolic Balance

ozgeeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2007
42
1
Bir arkadasim metabolic ile 4 ayda 15 kilo verdi, ve cok memnun oldugunu söylüyor, kendini daha dinc hissediyormus. Bende denemek istedim ama almanyada testler, kisiye özel beslenme plani vs hepsi yaklasik 400 Euro tutuyor, benim 3 kilo fazlaligim oldugu icin acikcasi bu kadar para ödemek istemedim....Belki baska ilgilenenler vardir, türkiye icin bi site buldum "metabolic-balance.com.tr" orda fiyatlar ne kadar bilmiyorum, belki bilgisi olan vardir?

metabolic balance® nedir?
metabolic balance® kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.
Bu program yardımıyla yeme – içme alışkanlıklarınız sağlıklı, dengeli ve sizin için düzenlenmiş bir beslenme şekline dönüşecektir. Bu programın temeli ise sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Bu plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuzun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanmaktadır.
Program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir.

metabolic balance® ile kilo nasıl dengeleniyor?
Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyor.
Bu şekilde metabolizma sağlıklı çalışıyor ve doğal bir ensülin salgılaması teşvik ediliyor. Kişi besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığı için kilosu kontrol altında oluyor. Bu sayede hormonların dengesi güçleniyor.
Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığınızı koruyarak kilonuzu düzenleyebiliyorsunuz.

metabolic balance® sağlığın düzelmesini nasıl sağlıyor?
Doğal beslenme dengesinin sağlanması ile vücut doğal kilosuna kavuşabilir. Bu durum, verimlilik ve konsantrasyonu da beraberinde getirir. Bundan dolayı tüm enerji seviyesi artar. Daha kaliteli uyku uyumak fiziksel kuvveti arttırır. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif ve daha zinde olunur ki buda kişiye yansır. Böylece vücuttaki yağlar azalır, azalırken metabolic balance® sayesinde kas ve bağ dokusu güçlenir, cilt gergin ve pürüzsüz kalır.

metabolic balance® programına koçluk desteği almadan katılabilir miyim?
Bu programda başarılı olmanızın en önemli noktası koçunuzun yönlendirmesidir. Koçunuz, tüm program boyunca size yardımcı olacak kişidir. Program konusunda çok bilgilidir.
Aynı zamanda size moral desteği de verecektir.

Program ne kadar sürüyor?
Aşama 1: Hazırlık dönemidir;
2 gün sürer.

Aşama 2: Sıkı dönemdir;
en az 14 gün sürer.
Aşama 3: Rahat dönemdir;
Beslenmenize ek yiyecekler ilave edilir.
Aşama 4: Koruma dönemidir;
Pek çok kişi bu dönemi hayat boyu sürdürmeyi tercih eder.

Program da nasıl bir süreç izleniyor?
metabolic balance® enstitüsündeki sertifikalı koçlarımız (doktor, diyetisyen) sizi 4 aşamalı programımıza başlatacaklardır.
Birinci görüşmenizde, koçunuz kişisel sağlık ve beslenme geçmişinizi kayıt ederek size bir kan testi listesi verecektir.
Kan testlerinizin sonuçları bize ulaştıktan sonra, tüm bilgileriniz metabolic balance® enstitüsünde değerlendirilerek “Kişisel Beslenme Planınız” oluşturulacaktır.
metabolic balance® koçunuz planınıza başlarken ve tüm plan uygulama sürecinde size rehberlik edecektir.

Öğünler arası 5 saatlik yemek yememe molası neden bu kadar önemli?
Vücudunuzun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Her ara öğün metabolizmanın dengesini bozarak size yabancı olmayan acıkma ataklarını tetikler. Bu nedenle 5 saatlik mola süresine sadık kalmanız çok önemlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadasim metabolic ile 4 ayda 15 kilo verdi, ve cok memnun oldugunu söylüyor, kendini daha dinc hissediyormus. Bende denemek istedim ama almanyada testler, kisiye özel beslenme plani vs hepsi yaklasik 400 Euro tutuyor, benim 3 kilo fazlaligim oldugu icin acikcasi bu kadar para ödemek istemedim....Belki baska ilgilenenler vardir, türkiye icin bi site buldum "metabolic-balance.com.tr" orda fiyatlar ne kadar bilmiyorum, belki bilgisi olan vardir?

metabolic balance® nedir?
metabolic balance® kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.
Bu program yardımıyla yeme – içme alışkanlıklarınız sağlıklı, dengeli ve sizin için düzenlenmiş bir beslenme şekline dönüşecektir. Bu programın temeli ise sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Bu plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuzun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanmaktadır.
Program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir.

metabolic balance® ile kilo nasıl dengeleniyor?
Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyor.
Bu şekilde metabolizma sağlıklı çalışıyor ve doğal bir ensülin salgılaması teşvik ediliyor. Kişi besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığı için kilosu kontrol altında oluyor. Bu sayede hormonların dengesi güçleniyor.
Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığınızı koruyarak kilonuzu düzenleyebiliyorsunuz.

metabolic balance® sağlığın düzelmesini nasıl sağlıyor?
Doğal beslenme dengesinin sağlanması ile vücut doğal kilosuna kavuşabilir. Bu durum, verimlilik ve konsantrasyonu da beraberinde getirir. Bundan dolayı tüm enerji seviyesi artar. Daha kaliteli uyku uyumak fiziksel kuvveti arttırır. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif ve daha zinde olunur ki buda kişiye yansır. Böylece vücuttaki yağlar azalır, azalırken metabolic balance® sayesinde kas ve bağ dokusu güçlenir, cilt gergin ve pürüzsüz kalır.

metabolic balance® programına koçluk desteği almadan katılabilir miyim?
Bu programda başarılı olmanızın en önemli noktası koçunuzun yönlendirmesidir. Koçunuz, tüm program boyunca size yardımcı olacak kişidir. Program konusunda çok bilgilidir.
Aynı zamanda size moral desteği de verecektir.

Program ne kadar sürüyor?
Aşama 1: Hazırlık dönemidir;
2 gün sürer.

Aşama 2: Sıkı dönemdir;
en az 14 gün sürer.
Aşama 3: Rahat dönemdir;
Beslenmenize ek yiyecekler ilave edilir.
Aşama 4: Koruma dönemidir;
Pek çok kişi bu dönemi hayat boyu sürdürmeyi tercih eder.

Program da nasıl bir süreç izleniyor?
metabolic balance® enstitüsündeki sertifikalı koçlarımız (doktor, diyetisyen) sizi 4 aşamalı programımıza başlatacaklardır.
Birinci görüşmenizde, koçunuz kişisel sağlık ve beslenme geçmişinizi kayıt ederek size bir kan testi listesi verecektir.
Kan testlerinizin sonuçları bize ulaştıktan sonra, tüm bilgileriniz metabolic balance® enstitüsünde değerlendirilerek “Kişisel Beslenme Planınız” oluşturulacaktır.
metabolic balance® koçunuz planınıza başlarken ve tüm plan uygulama sürecinde size rehberlik edecektir.

Vücudunuzun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Her ara öğün metabolizmanın dengesini bozarak size yabancı olmayan acıkma ataklarını tetikler. Bu nedenle 5 saatlik mola süresine sadık kalmanız çok önemlidir.
ben bugün nişantaşındaki ofislerine gittim,800 euro dediler,400 euro neresi acaba bilgi verirmisin

Merhaba,
Ben de sizin gibi Nişantaşı'ndaki ofise gittim dediğiniz gibi 800 Euro. 28 Haziranda kan verdim ve testlerim yapıldı. Test sonuçlarıma göre oluşturulan bana özel beslenme programımı 1 Temmuzda ladım ve 2 temmuzda uygulamaya başladım. Umarım işe yarar. Metabolic balance hakkında yaptığım araştırmalar sonucunda bana çok güvenilir geldi. Uygulama sonuçlarımı sizlere aktaracağım.:sm_cool:

Bugün 5. günüm şimdiye kadar çok iyi gitti. İlk başlarda porsiyonlar gözüme çok ufak geliyordu ama şimdiye kadar hiç aç kalmadım. Doktor randevum 12.sinde, gelene kadar tartılma dediği için tartılmadım ama bu kadar kısa süre geçmesine rağmen zayıfladığımı hissediyorum. Tavsiye ederim.

Tekrar merhaba,
Araya ramazan girdiği için ben hala gidemedim.Siteye de uzn zamandır girememiştim.Süreyi doldurdunuz herhalde,Kaç kilo oldu? Süreci nasıl tamamladınız?Ben çok diyetisyene gittiğim için korkuyorum açıkcası bu son olsun istiyorum artık.Şimdiden teşekkürler

ben de temmuz başından bu yana metabolik balans diyeti yapıyorum. 9,5 kilo verdim. bu kiloyu yattığım yerde verdiğimi söyleyebilirim. doktorum yarım saat yürüsen yeter demişti. onu da haftada iki üç defa yapıyorum. ben eskiden nerdeyse aç durarak ve günde en az beş kilometre yürüyerek zayıfladım bir kaç defa. ama yürümeyi bıraktığım anda yeniden kilo aldım. üstelik de her seferinde artarak gitti kilolar. üç aya yakın sürede 9,5 kilo az gibi görünebilir ama gerçekten yağlar eriyor bu diyette. belim dokuz santim inceldi. ve de en önemlisi cildim güzelleşti. rengi açıldı, parladı. gören herkes gençleştiğimi söylüyor. halsizlik, depresif ruh hali, devamlı uyumak isteme hali de ilk haftadan itibaren ortadan kalktı.kalp çarpıntılarım vardı, artık yok :) diyete başladığımda kan yağlarım normalden yüksekti. önümüzdeki hafta tekrar ölçtürüp kontrol etmeyi düşünüyorum. bu diyetle inisülin ve şeker ilaçlarını bırakan şeker hastaları olduğunu biliyorum. bence sadece ince olmak değil sağlığını da geri kazanmak isteyen herkes metabolik balansı denemeli.
benim doktorum istanbulda zekeriya gür.

ben bu kısmına takıldım . yiyecekleri 5 saatlik ara ilemi yiyorsunuz.
eğer öğleyse az az ve sık sık beslenmek doğruydu hani...-tatlicadiarzu-

ben bu kısmına takıldım . yiyecekleri 5 saatlik ara ilemi yiyorsunuz.
eğer öğleyse az az ve sık sık beslenmek doğruydu hani...-tatlicadiarzu-

tam tersi, acıkmadan sık sık yemek vücutta devamlı inisülin salgılanmasına, bu da daha sık açlık krizlerine girmeye neden oluyor. ayrıca vücut daha bir önceki yedikleimizi sindiremeden üstüne yeni yiyecek geldiği için şaşırıyor.

kızlar selam.bugün tesadüfen bu metabolik balansı öğrendim.jinekoloğum bahsetti yarın konuyla ilgili bir doktora gideceğim.gitmeden önce sizden ön bilgi alayım dedim.öğünler arası 5 saat veriliyormuş gibi okudum bazı yerlerde,doğru mudur?bu diyeti yapan arkadaşlar sizden ricam biraz da olsa ne gibi besinler yiyorsunuz,neler tüketiyorsunuz bana bahsedebilir misiniz?teşekkürler..

Kızlar selam.
Ben programa yeni başladım, bugün 4. günüm. Harika gidiyor diyebilirim. İlk kontrol 3 gün sonra olacak
merakla sonucu bekliyorum. Programda daha uzun süredir olan arkadaşlar vardır .Bitirebilen var mı?
Konun üstatlarından biraz bilgi lütfen ...
Benim falam 30 kilo acaba bu kez bu kilolar gidecek mi ?

merhaba 2 ay oldu herhalde nasıl kilo verebildiniz mi zor muydu

Gerçekten zor değildi. Ekim ayına kadar yaptım 17 kilo verdim şu ana kadar geri de almadım, özellikle şunu belirtmek istiyorum ki bu programla spor yapmamanıza rağmen hiç sarkma olmuyor.

ben bu diyetle 6 ayda 20 kilo verdim tahmini ilk 3 ay 6 öğün yiyordum 3 ana ve 3 ara sonra en son ki ara öğünüm kalktı ve 5 öğün yemeye başladım tabi öncesinde kan testi yapılarak hormonunuza şekerinize yağınıza vs bakılıyor ona göre size yemek listesi veriliyor ilk ay zor geldi 2, ay zayıflayıp herkez bana aaa nekadar zayıflamışsın dediğinde dahada motive oldum 3, ay tam 10 kilo vermiştim ama sonra tabi vücutta yağ azaldıkça vermende yavaşlıyor ama üzülmeyin ben hiç ay hesabı yapmadım zaten her kilo verişimde doktor sevdiğim yiyecekle ödüllendirdi beni o dahada motive etti son olarak olmam gereken kiloya geldiğimde korumaya geçtik sadece 1 öğün az fazla yiyordum vermemek için ve zamanla öğreniyorsunuz yaklaşık 5 senedir kilo almadım bazı sağlık sorunum olduğu için hormon ilacı kullandığımdan 7 kilo aldım şimdi tekrar diyet yapıyorum aynı diyeti yapıyorum 2 hafta oldu başlayalı 2 kilo verdim 2yada 3 ay sonra eski kiloma dönücem :))

merhaba hanımlar
Bu bahsedilen testleri ve programı istanbul da nerede yaptırabiliriz.Anadolu yakasında temsilcileri var mı.

ben de temmuz başından bu yana metabolik balans diyeti yapıyorum. 9,5 kilo verdim. bu kiloyu yattığım yerde verdiğimi söyleyebilirim. doktorum yarım saat yürüsen yeter demişti. onu da haftada iki üç defa yapıyorum. ben eskiden nerdeyse aç durarak ve günde en az beş kilometre yürüyerek zayıfladım bir kaç defa. ama yürümeyi bıraktığım anda yeniden kilo aldım. üstelik de her seferinde artarak gitti kilolar. üç aya yakın sürede 9,5 kilo az gibi görünebilir ama gerçekten yağlar eriyor bu diyette. belim dokuz santim inceldi. ve de en önemlisi cildim güzelleşti. rengi açıldı, parladı. gören herkes gençleştiğimi söylüyor. halsizlik, depresif ruh hali, devamlı uyumak isteme hali de ilk haftadan itibaren ortadan kalktı.kalp çarpıntılarım vardı, artık yok :) diyete başladığımda kan yağlarım normalden yüksekti. önümüzdeki hafta tekrar ölçtürüp kontrol etmeyi düşünüyorum. bu diyetle inisülin ve şeker ilaçlarını bırakan şeker hastaları olduğunu biliyorum. bence sadece ince olmak değil sağlığını da geri kazanmak isteyen herkes metabolik balansı denemeli.
benim doktorum istanbulda zekeriya gür.

merhaba,

ben cok ilgileniyorum bu konuyla ama Eur 400 ve eur 800 olarak rakamlar farklilik gosteriyor,

acikcasi kafam karisti? maliyet te malum bir o kadar onemli,

ortalama ne kadara mal oldugu ile ilgili bilgi verebilir misiniz rica etsem?

cok tesekkurler
Yildiz

merhabalar
ben de bu diyete yeni başladım.
bursa da dr.bahar kahramana gidiyorum. başlayalı 20 gün oldu ve ben 4.3 kg verdim ve hepsi yağ olmak üzere.
bahar hn.aynı zamanda akupunktur da taktı. bence bu da diyete çok yardımcı çünkü acıkma,halsizlık,başağrısı,hatta tansiyonum için de çok faydalı oldu.Vermem gereken kilo 20 ve ben bu hızla 3 ayda bu işi sevgili bahar hanımın yardımıyla halledeceğim.
Metabolic balans ise tamamen kişiye özel,bilimsel bir diyet bence.
Herkese tavsiye ediyorum arkadaşlar.

arkadaslar selam

ben diyete baslayali 2 gun hazirlik + 11 gun oldu e 3 kilo verdim, 4 cm gobek, 2 cm kalcadan zayıfladım. Herkese tavsiye derim, gelismeler ile donecegim :KK61:

bu arada fiyatı eur 750,- 8 haftalık surec icin. Zaman yani verilmesi gereken kilo arttıkca fiyat ta yukseliyor, bilginize,,,

X