Ferrum damla

esin58

2 kız anasi:)
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2008
1.895
6
kızlar 3 gün önce doktora gittik.kızım tam 4 ayını doldurdu.ferrum kan damlasına başladık.siz başladınızmı?kilo başına 1 damla veriliyor.siz nasıl veriyorsunuz.aç,tok farkediyormu?

bende başladım ama bizizm doktorumuz santafer diye bi kan damlası verdi 5 damla verioz ööle dedi

bizim doktorumuz 6.aydan sonra başlayın dedi ve kilo başına 1 damla evet...

bu konuda sızı uyarıyım nısan annesı olarak

lekesı cıkmıyor o yuzden kıyafetlere dıkkat etmek gerek

kesinlikle berbat bişey lekesi çıkmıyor tadı kötü her sabah emzirdikten sonra veriyorum ben kıyamet kopuyor

Bize de sağlık ocağındaki kan testi sonucu doktor ferrum yazdı.Günde 8 damla.Sabah 4,akşam 4 damla veriyorum.ılkinde çıkarmadı ama sonraki iki verişimde de sonrasında kustu.Acaba böyle çıkardığı sürece ona faydası olacak mı?Bir de bununla birlikte başka hiçbir damla ya da şurup vermeyin demiş doktor.Devit 3 ve supravit vermedim bugün.Yarın özel doktorumuzu da arayıp bi danışayım bakayım.

Biz de ferro sanol kullanıyoruz. Kilo başına bir damla. Emzirdikten yaklaşık yarım saat sonra veriyorum ve ardından su veriyorum ağzında tadı kalmasın diye çünkü çok iğrenç. Damlayı verdikten sonra da yarım saat kadar emzirmiyorum. Ebemiz öyle söyledi. Süt demir emilimini azaltırmış. iki emzirme arasında ver dedi. ben de öyle yapıyorum. Önlük takmama rağmen 2 pijamasına da bi şekilde damlatmayı başardı. wee nin silikon kaşığını aldım onunla veriyorum. Ağzına damlatmak imkansız nerdeyse

Bize de sağlık ocağındaki kan testi sonucu doktor ferrum yazdı.Günde 8 damla.Sabah 4,akşam 4 damla veriyorum.İlkinde çıkarmadı ama sonraki iki verişimde de sonrasında kustu.Acaba böyle çıkardığı sürece ona faydası olacak mı?Bir de bununla birlikte başka hiçbir damla ya da şurup vermeyin demiş doktor.Devit 3 ve supravit vermedim bugün.Yarın özel doktorumuzu da arayıp bi danışayım bakayım.

canım bende onla birlikte devit3 veriyoru.hatta ben doktora dün açıp sordum bi yan etkisi varmi diye hayır yok dedi.ben zaten uyarirdim seni dedi.deviti sabah veriyorum.ferrumuda aksam üstü veriyorum.yani etkileşim yapmıyormus canim.supravit için bişe diyemem.ben sadece devit3 kullaniyorum

benim bebeğime 4.ayını doldurduktan sonra ferrum damla verdi sabah ac karnına kilo basına bir damla veriyoruz bizim ac karnına 8 damla veriyorum çay kasıgıyla içiyo bi sorun yok ama 5 dk sonra onu napıyo ediyo çıkarıyo zaten aşırı derecede kusan bir bebeğim var ne zaman biticek bilmiyorum ya bebeğim 13 aralık 2008 doğumlu (oğlumdan bebişlerinize öpücükler)

merhaba 4,5 aylık bir kızım var :)geçen hafta salı günü aşıları için kızımızı doktora götürdük ferro sanol diye bir ilaçı sağlık ocağından verildiğini söyledim , bana doktorumuz 5 ayında başlamam gerektiğini
ve kilosuna göre damlayı vereceğimi söyledi , sağlık ocağındaki doktor ise tadının acı olduğunu katı gıdalara geçtiğimden meyve pürelerin içine damlatarak verebileceğimi söyledi,
umarım bu bilgi sizlerede yardımcı olur.
Sevgiler....

merhaba 4,5 aylık bir kızım var :)geçen hafta salı günü aşıları için kızımızı doktora götürdük ferro sanol diye bir ilaçı sağlık ocağından verildiğini söyledim , bana doktorumuz 5 ayında başlamam gerektiğini
ve kilosuna göre damlayı vereceğimi söyledi , sağlık ocağındaki doktor ise tadının acı olduğunu katı gıdalara geçtiğimden meyve pürelerin içine damlatarak verebileceğimi söyledi,
umarım bu bilgi sizlerede yardımcı olur.
Sevgiler....

Teşekkürler.Benim kızıma başka bir ilacı mamaya katarak verdim.Daha kolay olur diye. Zaten mamasını da istemeyen,kusan kızım ilaç sonrası ağzına almadı.Zoraki ilaç yüzünden tepiştirdim.Bir işe yaramadı.O şekilde

Başının ön kısmında olan bıngıldağı kapanmaya gittiği için hastanedeki çocuk doktorumuz kesinlikle Devit3 damlasını bıraktırdı.Başka da bir vitamine gerek yokmuş.Öncesinde özel bir klinikte çocuk doktoru bize vitabiol şurubunu yazdı.Bıngıldakla ve Devit3 ilgili de birşey demedi.Gerçekten doktorlara anlam veremiyorum,kafamı karıştırıyorlar.SOnuçta hastane doktorumuzun söylediklerini uyguladım.

bende kulllanıyorum lekesi konusunda gerçekten çok haklısınız içirirkende binbirtürlü şebeklikler yapıyoruz ve destek bile alıyoruz çevremizden yoksa ne mümkün ..

Merhaba

Bugün doktor kontrolümüzde kan damlamızı aldık.Ferro Sanol B ve 9 damla kullanacağım,yemeğine katacağım.Anlamadığım bir konu oldu.Sizlere kilolarına göre damlalar kullandırılıyor.Ama benim kızım daha 9 kg.bile olmadı.Giysileriyle 6.5 kg. ve kafam iyice karıştı.
Ayrıca 1 yaşına kadar kullanacağım.Bunun için de ne kan tahlili yaptık ne de kendisi söyledi.Ben bir defter tutuyorum artık.Her sıkıntımızı,sorunumuzu ve sorularımızı buna not ediyorum.Vitamin olarak kullanılan devit3'ü bıraktım.Bıngıldak kapanmış.Bugün tekrar vitamin kullanmıyorum,tekrar başlanacak mı diye not almıştım.Kendisi bana ve bu deftere alışkın olduğu için kendisi tek tek okudu.Bu hatırlatmaya göre vitamini yazdı.Kan ilaçları kabız da yapar.

Oğlumda kullandığımda dişleri çıkmıştı.Ne yazık ki dişlerini lekelemişti.Ön dişleri ve çok çabuk çürümüştü.Arkadaşlarımda da bu şekilde olmuştu.

Öğünleri de sorduğumda bana bir broşür verdi.SMA markasının hazırlamış olduğu ''Bebeğinizin tamamlayıcı beslenme rehberi''adında bir kitapçık ve güzelce öğünler anlatılmış.Artık nasipse bunları yapacağız.Herkese kolaylıklar dileriz.Sevgiler.

Son düzenleme:
bizim dr tahlil yaptırdı ve d flor başlattı sağlık ocağından verileni kullanmayın dedi ay kafam karıştı şimdi sizin drlar tahlil istedimi

yazdıklarınzdan inanın bende dağıldım kızlar bebeğin kilosuna göre verildiğini biliyorum fakat hepsini bir defada mı veriyoruz yoksa damlaları gün içersine dağıtarakmı veriyoruz bilgisi olan yazarsa sevinirim

X