Saç Bakım Ürünleri Medobiotin saç kalınlaştırmak için

ben başladım,4 gün oldu..
bakalım bekliyorum ..ama daha şimdiden saç diplerimde bir haraket ve kaşınma var tatlı tatlı..

Öncelikle köpişini seveyim senin maşallah çok şeker :) kaşıntı olması iyi uzamaya başladığını ve kafa derisindeki kan akışının hızlandığını gösteriyor ama şöyle bir problem var demek ki normal beslenme sisteminde aldığın günlük biotin miktarı 300 mcg altındaymış bu güne kadar, bu yüzden ilacı bıraktıktan sonra gıdana dikkat etmen lazım tatlım...Normal ekmek yerine tam tahıllı ekmek tüketmeni tavsiye ederim...

Öncelikle köpişini seveyim senin maşallah çok şeker :) kaşıntı olması iyi uzamaya başladığını ve kafa derisindeki kan akışının hızlandığını gösteriyor ama şöyle bir problem var demek ki normal beslenme sisteminde aldığın günlük biotin miktarı 300 mcg altındaymış bu güne kadar, bu yüzden ilacı bıraktıktan sonra gıdana dikkat etmen lazım tatlım...Normal ekmek yerine tam tahıllı ekmek tüketmeni tavsiye ederim...

ay sağol canım ya..
o benim tatlı oğluşum..çok tatlı çok :))
valla bizim evin bir ferdi oda ablası ...

biotin için tavsiyelerine çok teşekkür ederim tatlım,uygulayacağım..dediğin doğru tam tahıllı tüketmem lazım,ben pek ekmek yemiyordum eskiden ama artık yiyorum..tam buğday alacağım bizim buradaki fırından,esmer rengi..
2 ay içeyim ilacı diyorum sonra da gıdalarıma dikkat ederek devam edeyim,ne dersin tatlım ?

ay sağol canım ya..
o benim tatlı oğluşum..çok tatlı çok :))
valla bizim evin bir ferdi oda ablası ...

biotin için tavsiyelerine çok teşekkür ederim tatlım,uygulayacağım..dediğin doğru tam tahıllı tüketmem lazım,ben pek ekmek yemiyordum eskiden ama artık yiyorum..tam buğday alacağım bizim buradaki fırından,esmer rengi..
2 ay içeyim ilacı diyorum sonra da gıdalarıma dikkat ederek devam edeyim,ne dersin tatlım ?

Bence 2 ay asgari zaman olsun imkanın olduğu sürece 4 ay kullan çünkü zaten eğer ihtiyacın olandan fazlasını alıyorsan bunu idrar yolu ile atarsın böbrek veya karaciğerine bir zararı olmaz bu kürden sonrada güzel güzel tam tahıllı ekmeğini yersin, hiç merak etme tam tahıllı ekmeğin kilo aldırma gibi bir problemi olmaz ve çok yararlıdır, beyaz ekmek ise hiç bir işe yaramaz maalesef zaten geçen günde tv de izlemişsindir buğdayın özünü alarak ekmek yapıyorlarmış...ne acı...

Bayılıyorum hayvan seven insanlara doğruya doğru :) Allah birlikte geçireceğiniz uzun bir ömür versin size :nazar:

Bence 2 ay asgari zaman olsun imkanın olduğu sürece 4 ay kullan çünkü zaten eğer ihtiyacın olandan fazlasını alıyorsan bunu idrar yolu ile atarsın böbrek veya karaciğerine bir zararı olmaz bu kürden sonrada güzel güzel tam tahıllı ekmeğini yersin, hiç merak etme tam tahıllı ekmeğin kilo aldırma gibi bir problemi olmaz ve çok yararlıdır, beyaz ekmek ise hiç bir işe yaramaz maalesef zaten geçen günde tv de izlemişsindir buğdayın özünü alarak ekmek yapıyorlarmış...ne acı...

Bayılıyorum hayvan seven insanlara doğruya doğru :) Allah birlikte geçireceğiniz uzun bir ömür versin size :nazar:

canım ya,çok teşekkür ederim..bizim köpişin adı da Thor ve 8 yaşında ablası..hayvanları çok seviyorum ve onlarla beraber olmak insana pozitif enerji yüklüyor sanki..iyiki varlar hayatımızda :)

haklısın canım,en iyisi 4 aylık bir kür yapmak..evet ben de duydum beyaz ekmek ile ilgili haberi..
en güzeli tam tahıllı ekmek..
kendine iyi bak tatlım,Thor da öpücük yolluyor sana ablası :):90::90::90::90:

canım ya,çok teşekkür ederim..bizim köpişin adı da Thor ve 8 yaşında ablası..hayvanları çok seviyorum ve onlarla beraber olmak insana pozitif enerji yüklüyor sanki..iyiki varlar hayatımızda :)

haklısın canım,en iyisi 4 aylık bir kür yapmak..evet ben de duydum beyaz ekmek ile ilgili haberi..
en güzeli tam tahıllı ekmek..
kendine iyi bak tatlım,Thor da öpücük yolluyor sana ablası :):90::90::90::90:

Ben ve evdeki 3 çift tüylü pati'de thor'a ve sana pati sallıyoruz ablası, sizde kendinize iyi bakın :)

Ben ve evdeki 3 çift tüylü pati'de thor'a ve sana pati sallıyoruz ablası, sizde kendinize iyi bakın :)

ay yerim ben onları,yerim valla..
çok çok sev onları benim için tatlım..

dünyanın en güzel varlıkları onlar ve bizimle oldukları için biz de dünyanın en şanslı insanlarıyız...:nazar:

iyi geceler canım ...:KK71::KK71:

ay yerim ben onları,yerim valla..
çok çok sev onları benim için tatlım..

dünyanın en güzel varlıkları onlar ve bizimle oldukları için biz de dünyanın en şanslı insanlarıyız...:nazar:

iyi geceler canım ...:KK71::KK71:

Kesinlikle bende çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum ve hayvanları sevmeyen insanları hiç mi hiç anlamıyorum.
iyi geceler :13::KK16::76:

ya kafam karıstı hangısını kullansak:26:..bıde kılo yaparmı acaba deneyen arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum:KK54:

Ben de 1 aydır kullanıyorum son 4 tabletteyim.Eczacı bana günde 2 tane yani 10mg önerdi.Yarın tekrar gidip eczaneye devam etmem gerekir mi diye sorcam bakalım 10 mg devam mı.Bendeki değişiklik saçlarımdaki parlaklık oldu şimdilik.Pazar günü düğün vardı giderken fön çektim eşim bile fark etti ne yapıyorsan devam et saçlarına dedi.Umarım sıklaştırırda.Priorini deniycem bu işe yaramazsa bir de doktora gitcem tekrar bir doktor önerdi arkadaşım bakalım hayırlısı.Herkese şifalar diliyorum kızlar.

arkadaşlar biotin bir çok besinde var süt balık yumurta gibi.ancak biotini alamıyorumz..çoğumuz yumurtayı az pişmiş sever az pişmiş yumurtada biotin etkinliğini kaybedip avidin e dönüşüyor ve bu vücutta kullanılmayıp dışkıyla atılıyor..ne yapmalı yapacağımız tek şey yumurtayı katı dediğimiz çok pişmiş şekilde pişirmeli yani kestiğimizde sıvı akışı olmayacak bilgi olsun dedim..

Merhaba kızlar medobiotini kullanmaya yeni başladım sanki ilk günden etkisini gösterdi mi ne saçlarım dökülmüyor bir kaç gündür:KK1:

Ben aylardır çeşitli markaların 5mg lık biyotinini kullanıyorum. Şu an kullandığım marka HP biotin. Hiç bir şekilde tüylenme gibi bir etki görmedim ki benim kaşlarım falan da azdır. Yani bence etki herkeste aynı olmuyor. Ben hiç bir yan etki görmedim. Ama öyle aman aman bir değişiklikte olmadı saçlarımda .Hatta saçlarım hala aşırı ince telli .

medobiotını 3 ay kullandım ve saçımda gözle görülür kalınlaşma ve çoğalma oldu 1 ay ara vermek gerkıyo yalnz.

fakat bu aradan sonra tekrar devam etmemin bi yararı olur mu bılmıyorum.

Arkadaşlar internette okuduğum kadarı ile medobiotin artık üretilmiyormuş onun yerine Türk üretici tarafından üretilen medobihotin çıkmış.Siz medobiyotin mi kullanıyorsunuz yoksa medobihotin mi kullanıyorsunuz onu bir öğrenebilir miyim ? Birde internette bu ürün 29 ,5 tl iken eczanede 35 tl ymiş sizce sahte olabilir mi ?

selam kızlar.bende kullandım 2ayı geçiyo.hala da devam ediyorum.dökülmem de hala devam ediyo.hiç aksatmadan her gün aynı saatte kullandım.ama hiçbir faydasını görmedim.kalınlaşmasından geçtm dökülme dursa yahut azalsa yeterdi bana:KK43: ayrıca saçlarım çok ince telli.kalınlaşsa gayet net hissederdim.yani onada bi faydası dokunduğuna inanmıyorum.herkesin her övdüğüne inanmamak gerekmiş.hepimizin saç,cilt yapısı ayrı ayrı.kimine mucizeler yaratan şey,kimine hç fayda etmeyebiliyor.yazık verdiğimiz paralara..

Merhaba arkadaşlar,

4 ay medobiotin kullandım sonra 2 ay ara verdim. Kullandığım süre boyunca düzenli bir şekilde saçlarım her ay 1-1,5 santim uzadı.
Sürekli ölçüyordum fakat bıraktıktan sonra iki aydır 54 cm'de kaldı. Bunun nedeni medobiotin mi yoksa saçlar belli bir süre dinlenmeye çekilir uzamaz gibi şeyler duymuştum bu mudur sizce? Böyle bir durum yaşayan var mı?

Arkadaşlar internette okuduğum kadarı ile medobiotin artık üretilmiyormuş onun yerine Türk üretici tarafından üretilen medobihotin çıkmış.Siz medobiyotin mi kullanıyorsunuz yoksa medobihotin mi kullanıyorsunuz onu bir öğrenebilir miyim ? Birde internette bu ürün 29 ,5 tl iken eczanede 35 tl ymiş sizce sahte olabilir mi ?
Bugün bende başladım biotin hapına tırnaklarım tabaka halinde soyuluyor ve incecik saçları parça parça dökülüyor eltim eczanede çalışıyo bana getirdi (medobihotin ) kesinlikle eczaneden al derim internetteki satışlara güvenmiyorum canım bugün ilk günüm inşallah etkisini görürüm....:KK43:

Bugün bende başladım biotin hapına tırnaklarım tabaka halinde soyuluyor ve incecik saçları parça parça dökülüyor eltim eczanede çalışıyo bana getirdi (medobihotin ) kesinlikle eczaneden al derim internetteki satışlara güvenmiyorum canım bugün ilk günüm inşallah etkisini görürüm....:KK43:

Senin çinko takviyesi yapman lazım canım problemin çinko eksikliği çünkü.

kilo almak istemiyorum :KK50: kilo aldırmayan çinko hapı öneriniz varmı

Öncelikle, kilo aldıran kullanılan vitaminler değil bazı vitaminlerin iştah açmasından dolayı aşırı yemek yemekten kaynaklı fazla kalori alımıdır. Normal şartlarda gıdalarla aldığın kalori günlük harcadığın kaloriden fazla değilse zaten kilo alman mümkün değil.Bu yüzden bu çinko için geçerli değil ama, demir, folik asit, B vitamini türleri kullanımına başladığınızda yeme ihtiyacınızı düşük kalorili besinlerle kapatın, yani midenizi oyalayın zaten 1 hafta içinde iştah normale dönüyor.

Ben Solgar Calcium Magnesium Plus Zinc kullanıyorum çünkü magnezyumda çok yararlı vucut için. Eltine çinko için danışabilirsin yalnız kullandığın çinkonun hangi formda olduğu önemli benim kullandığım solgarda vucut vitamini tamamen kullanabiliyor ama mesela berko ilaç sanayinin magnezinci çinko sülfat monohidrat halinde olduğu için 50 mg çinkonun ancak %30 vucut tarafından kullanılabiliyor.

Bu arada ufak bir hatırlatma yapmakta yarar var, ben çinkoya kan tahlillerinin sonucunda eksiklik çıkmasından ötürü başladım bu yüzden sende geniş kapsamlı bir tahlil yaptırıp vitamin değerlerine de baktır.

Son düzenleme:
X