Çoraptan kukla yapımı

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.778
60
malzemelerve9.jpg

• Bir adet çorap,
• Karton (Herhangi bir kutudan da kesebilirsiniz, karton gibi sert olması yeterli),
• Pembe ve kırmızı renkte keçe kumaş,
• İki düğme (bulabilirseniz yapıştırılan gözlerden)
• Saçı için istediğiniz renkte yün iplik,
• Makas
• Silikon tabancası (sağlamlığı açısından tavsiye ederim ama isterseniz başka yapıştırıcı deneyebilirsiniz),

Yapılışı:

49481927eg1.jpg

• Çorabınızın üstüne elinizi koyarak nereden keseceğinizi ayarlayın. Gördüğünüz üzere topuk kısmı parmaklarınızın bitiminde olacak ve keserken resimdeki kadar mesafe bırakmaya dikkat edin.

56361125ip9.jpg

• Kartonu resimdeki gibi keserek ağız parçasını hazırlayın. Ben büyüklüğüne deneme-yanılma ile karar verdim. Tahmini boyutu elinize göre ve çorabınızın genişliğine göre ayarlayın. Eğer ağzını sivri yapmak isterseniz, uçlarını sivri kesin.

77683672hq8.jpg

• Kestiğiniz bu parçayı ikiye katlayarak çorabın üstüne koyun ve 1,5 cm. pay bırakacak şekilde etrafından kesin. Çorabı kesmeden nasıl yerleştiğinize dikkat edin, topuk kısmı resimdeki gibi üste gelmeli.

38730755av9.jpg

• Kestiğiniz parçayı açın.
• Tabancayla silikonu kartonun kenarlarına sürün ve çorap kenarlarını içeri kıvırarak yapıştırın.

56012411mn8.jpg

52bl9.jpg

53ps7.jpg

• Ağız için kullandığınız kalıpla pembe keçeden parça kesin. Bu parça biraz daha küçük olsun ki ağız içinde kalsın.

• Kırmızı keçeden dil için parça kesip, bunu da yapıştırın.

• Ben kuklayı bu aşamada elime geçirerek neresi, neresi göz olacak ona karar verdim.
• Saçları için yünü tığ ile ya da iğneyle çoraba geçirip bağlayarak istediğiniz uzunlukta kesin (mesela eğer hayvan şeklinde yapmak istiyorsanız keçeden kulak kesip saç yerine dikebilirsiniz).

• Son olarak gözlerini yapıştırın ya da kullanacağınız düğmeleri dikin.

Çoraptan Kuklamızın Son Hali

Elifcim süper bisey buradaki bayanlar cok maharetli masallah insanin hic aklina gerlirmi coraptan kukla yapmak
ellerine saglik paylastigin icin sagolkaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3çok komikk bu kukllaa.
Elif ablamm paylaşım içinn sağoll
:1rolleyes:Şeniz

çok güzel ve eğlenceli. bende yeğenime yapayım:1rolleyes:

X