Doğuma Hazırlık Ankara'lı Anne Adayları Paylaşalım...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar bence sıhhiye pazarı ve çayyolu pazarına gidin.Ben oğluşuma tanesi 2,5 TL den o kadar güzel şeyler aldımki.Çok ufak defoları var.Hepsi markalı,tommynin bile var,fuar babynin ihraç fazlası ürünleri çok güzel,birde bir alman markası var.Ayrıca yeşim mağzasından uyku tulumu aldım.14 TL verdim.Aynısı mothercarede satılıyor.Bence pazarda çok kaliteli ve uygun ürünler var.Birde bebek odasını İkeadan alacağız.Gittik inceledik.Beşik,alt değiştirme ünitesi ve gardrop toplam 650 TL ye mal olacak,çok güzel ve kaliteli şeyler var.Ancak tabii biz gidip kendimiz arabamıza yükleyeceğiz.Kargo olsa ne tutar bilemem.İkea sayfasına bakın çok uygun bebiş ürünleri var...
iyi de ankarada ikea açıldımı?

kızlar ben baya araştrıdım bu alışveriş işini şimdi hastane çıkış için gimsa var batıkentte bebek için baya uygun fiyata eşyalr var ilk şeylerini ordan alabilirsiniz. optimumda chicco magazası var ordada uygun havlu bornoz falan düşünüyorsanız ben özdilekten aldım yumuşakl olsun diye onuda cepada özdilek magazası ordan alabilirsiniz. mobilyalarına gelince sitelerde kartalcık sokak var orda bebek magazaları hep hepsinde hemen hemen aynı fiyatlar ama mobilyalar süper ben bebekomdan aldım bebek yatagını falan uyku setinide çok güzel herkes begendi. halısına gelince bebek odası yaptıgınızda antialerjik halı almanız gerekiyor yün halılar alerji yapabilir. oyüzden akrilik tercih edin. genelde royalde var ama apex de var. birde bu arada hepsi burada comda. bebek ürünlerini dışarıya göre uygun satıyorlar. ordanda alabilirsiniz.

sevgiler anneler eylülü bekliyorum ben baya kötü geçti benim hamileliğim yeni toparlanıyorum..:CüvCüv:

ılk bebeğimde oldukça fazla şey almıştım ki, bazılarını kullama fırsatı bile olmadı:KK43: Pahalı iyi, ucuz kötü görüşümde değişti. ıyilik ve kötülük ucuzlukta veya pahalılıkta değilmiş:) ılk bebeğimde eşimin Ulusdaki bir pasajdan aldığı çok ucuz(benim aldığımın bir tanesi eşiminkinin beş tanesine eşitti) badileri o kadar çok kullandım ve memnun kaldım ki...
ıkici bebeğim için bu tecrübeler ışığında çok fazla ve çok pahalı şeyler almadım. ılk üç ay için 2-3 zıbın takımı, 5-6 badi ve bir kaç üst. Zaten yaz bebeği olacak. zamanla ihtiyaca göre alacağım.
Yeşim tekstilden havlusunu, Kızılay Kocabeyoğlu pasajındaki Erhan Bebeden zıbınlarını(hastane çıkışı 10 parçaydı ve 40 lira civarındaydı), galiba C&A diye bir mağaza var hem Ankamall hem de Anteresde var, badiler ucuz, oradan da badilerini aldım.
Eltimden sepeti ve ana kucağını aldım. Yatağını bile zamanla alacağım. Tabi ilk bebeğimden kalan bazı şeylerde var tabi:)

kızlar batıkent sincan gimsa alısveriş merkezinin bebek reyonu öyle güzel o kadar uygun ki hastane çıkış takımları aldım sahane 24 tl ye.zıbınlar renk renk çeşit çeşit 5 tl bornoz seti içinde lifine kadar var 20 tl başlı havlusuda var.battaniyeler penye kesife bebettonun 20 tl başka yerde aramayın bence çeşitte çok.çok tatlı ayaykkabılar 5 tl

kızlar ulus heykeldeki zeki bebe de indirime girmiş, %50 indirim var, haberiniz olsun.

merhaba bende ulus 3. kattan aldım
biraz pahalı oldu
ama oğluşuma feda olsun
hngi dok gidiyosun doğum ne zaman

bende Ankaralı adayım nerelerdesiniz bakalım
hayırlısıyla sağlıcakla inşallah

ben etlikte özbebe den hastane çıkış seti 15 li aldım. 80 tl tomuycuk marka ....3 tane zıbın tane 4 tl....patikli alt 6tl...çıtçıtlı body 6 tl... toker den 3 lü taşıma sti aldım portbebe, malzeme çantası ve kanguru var. bebeşi marka.. kalite çok iyi gelmedi bana ...ama aceleye geldi...port bebe yerine bebeği taşımak için ana kucağı daha iyi olurdu.. şimdi evdev çıkamıyorum ama değiştirmek istiyorum..

ben de çekmeceli mobilya asansörlü beşik istiyorum.. beşik yatak uyku seti dahil 300 veren yerler ama uyku seti çok kötü..naylon resmen.. ne yapmalı bilmiyorum...uygun fiyata kaliteli olsun isterim.. kampanya yapan yerler var mı acaba...yardım ederseniz sevinirim..erken doğum riskim var..yatıyorum.. bir kere dışarı ancak çıkarım.. dolaşacak durumum yok

ben de çekmeceli mobilya asansörlü beşik istiyorum.. beşik yatak uyku seti dahil 300 veren yerler ama uyku seti çok kötü..naylon resmen.. ne yapmalı bilmiyorum...uygun fiyata kaliteli olsun isterim.. kampanya yapan yerler var mı acaba...yardım ederseniz sevinirim..erken doğum riskim var..yatıyorum.. bir kere dışarı ancak çıkarım.. dolaşacak durumum yok

Canım ben beşik ve uyku setini toplam 550 liraya ulustaki özelcan bebe mağazasından
aldım. Ama benim yatak odam çok küçük olduğu için standart olanlardan uymadı bize, özel olarak ölçüye göre yaptırdığımız için fiyat 550 oldu yoksa daha uygun oluyor.
Güzel olan ise uyku setinden yatağına kadar çok kaliteli şeyler seçtik.
Uyku setimiz 2 yıl garantili, ki oradakilerin verdiği bilgiye göre ucuz olanların çoğu ilk yıkamadan sonra kötü oluyormuş.
Sonra yatağımızı da kendimiz özel seçtik, yaysız tam bebeklere göre sünger bir yatak..
Böyle herşeyini seçince bana fiyat uygun geldi (özellikle de bizim istediğimiz ölçüye göre yapıldığını düşünürsek) Beşik çekmeceli ve de asansörlü.

Eğer gidebilirsen bu mağazaya bir bak derim, üstelik herşeyleri var, yani oyuncaklardan kıyafetlerden tut da bebek çantasından biberona falan aklına ne gelirse bir arada buluyorsun.
ınternetten de özelcan bebe diye aratırsan detaylı bir siteleri de var, önce oradan inceleyebilirsin.

Ben söğütözü mağazasından da ateş ölçer, emzirme yastığı vs. ürünleri aldım, markalı ürünler olduğu halde indirimde yapıp, taksite de bölüyorlar.

Kızılay'da Kocabeyoğlu pasajında alt katta çok şık gecelikler sabahlıklar var.Tavsiye ederim .bir de soysal işhanına bakın.ama orası biraz pahalı olabilir.

Bir ara bende bakayım gecelik için.Sağol canım...

X