Bisküvi - Kurabiye Tarifi Hindistan cevizli pastane kurabiyesi(resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
gercekten pastanelerden aldigimiz kuru pastalar gibi hatta onlardan daha guzel bence agizda hemen dagilan harika lezzetli bir kurabiye benim favorilerimin basinda herkese afiyet olsun.

2,5 su bardagi bugday nisastasi

1 s.bardagi un

1 cay bardagi hindistan cevizi

1 cay bardagi toz seker

1 paket margarin oda sicakliginda yumusamis

1 paket vanilya ve kabartma tozu

1 adet yumurta sarisi hamurun icine beyazi kurabiyelerin uzerine surulcek.

tum malzemeleri bir kaba alin yumurta beyazi haric (o uzerine surulcek)
malzemeleri yogurun ele yapismayack kivamda eger ununuz az gelebilirse biraz daha ilave edebilirsiniz.yogurduktan sonra biraz buzdolabina koyun 15 dk kadar daha sonra normal yumurta buyuklugunde hamur alip elimizle sekillendiriyoruz. ben 8 seklini verdim guzel oluyor isteyen istegi sekli verebilir yada kurabiye kaliplarinda yapabilirsiniz.. uzerine yumurata akini surup 160 derecelik firinda pisiriyorsunuz.afiyet olsun.

not:ben iki renk yaptim kakaolu yapmak isterseniz yogurdugunuz hamuru iki esit parcaya ayirin ve bir parcasina yettigi kadar kakao ekleyin.

Son düzenleme:
kurabiyelerim cokacimcoook

spa0425.jpg

spa0427.jpg

spa0430.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/1019/spa0430.jpg

spa0431d.jpg

prensesim bende bu kurabiyeden yaparım çok güzel oluyor ve bayatlamıyor
iki renklide çok güzel oluyor ellerine sağlık canım harika bir tarif yapımıda çok kolay

begenmenize cok sevindim arkadaslar tesekkur ederim.

evet ablacim gercekten cok kolay ve leziz dedigin gibi bayatlamiyorda ilk gunku gibi taze kaliyor ve agizda dagiliyor.

ya bişi sorucam dün misafirimiz gelmişti bu kurabiyeyi yaptım gerçi tarifi bi kitabtan almıştım kitapta resmi çok güzel görünüyodu ama nasıl anlatsam tahta gibi bişey oldu dümdüz ince ve kupkuru nasıl oldu anlamadım belki de ben biyerde hata yaptım onca malzemenin emeğin boşa gittiği yetmiyomuş gibi misafirlerede pastaneden kuru pasta alıp ikram ettik. cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook

ben de deniycem gözüme güzel göründü ellerine sağlık gerçekten kurabiye canavarı olucam bu gidişlekaydirigubbakcemile3

ya bişi sorucam dün misafirimiz gelmişti bu kurabiyeyi yaptım gerçi tarifi bi kitabtan almıştım kitapta resmi çok güzel görünüyodu ama nasıl anlatsam tahta gibi bişey oldu dümdüz ince ve kupkuru nasıl oldu anlamadım belki de ben biyerde hata yaptım onca malzemenin emeğin boşa gittiği yetmiyomuş gibi misafirlerede pastaneden kuru pasta alıp ikram ettik. cokacimcoook cokacimcoook cokacimcoook

canim bilemicem belki kitaptaki tarif daha farkli olabilir benim tarifim tahta gibi sert degil aksine agizda hemencik dagilan enfes bir kurabiyedir seklide resimdeki gibi olur balim.biide benim tarifi dene istersen cok pisirmeden alcan canim firindan ustu azcik pembelesince aliyorsun hemen firindan tatlim

ben de deniycem gözüme güzel göründü ellerine sağlık gerçekten kurabiye canavarı olucam bu gidişlekaydirigubbakcemile3

tavsiye ederim canim cok guzel oluyor hic suphen olmasin

sekli cok hoşşşşşş

tesekkur ederim canim

X