Bebek Beslenmesi Parmak uçlarında yürüme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tuluat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2006
202
0
Merhaba,
Benim oğlumun 18 ayı bitti. Gelişimi ile ilgili konulara çok dikkat ediyorum. kendisinde olan hiç bir değişikliği kaçırmamaya özen gösteriyorum. Bir kaç ay önce bir durum dikkatimizi çekti. Arada bir parmak uçlarında yürüme gibi bir davranış sergilemeye başladı. Bazen oyun yapıp yapmadığını ayırt edemiyorum ama. Tabii ki ilk fırsatta Dr'muzla bunu paylaştık. Dr., oyun amaçlı yapabileceğini fakat devam ederse izlenmesi gerektiğini söyledi.

Böyle bir durumla karşılaşan veya bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim. Bir daha ki ay yine rutin kontrolümüz var. Yinde dr. gittiğimde daha da üzerinde duracağım bu konunun. Çünkü arada birde olsa parmak üçlarında yürümesi devam ediyor. Ama o zamana kadar sizlerden paylaşım bekliyorum. Teşekkür ederim.

evet canım bende bu konuda bazı bilgiler araştırmıştım taban düşüklüğü söz konusu olduğunda bu şekilde yürüyorlarmış. Ama bunu heme hemen her bebek yapıyor.. o yüzden hemen üzülme..
benimki şuanda 4 yaşını doldurcak eskiden 1 yaş civarında yapıyordu. şimdi ise ayak parmaklarını kıvırıp o şekilde oynuyoo ee nede olsa çerkez kızı :)

güzelim benim kızımda parmak uçlarında yürüyodu çok korkmuştuk çevreden de herkes bişey söylüyodu doktorumuz araştırdı bişey çıkmadı zamanla düzeldi ve görüyorumki bir çok bebek bunu yapıyo endişelenme bence düzelir biraz zamana bırak ...

tuluat benim oglanda oyleydi hatta bir ara resmen balet gibi dolaniyordu ortalarda..ama sonra kendiliginden bitti..mumkunse evde terlik giydir ayagina..isin asli ben bunun sorun olabilecegini hic dusunmemeitim cunku bildigim butun bebekler bunu yapmislardi:))bazen cok bilmek iyi degil insanin kafasi allak bullak oluyor:)uzerine dusmeyin bence unutur..sevgiler

Aynen bizimki de bazen balet gibi :)))) Sen görmüşsün çevrende 1_sencim ama ben daha önce hiç rastlamadığım için şaşırdım ve endişelendim açıkçası. Aslında doğru söylüyorsun çok bilmek, araştırmak insanı daha da şüpheci yapıyor :KK43: Evde bazen ayakkabı giydiriyorum İnşallah faydası olur da unutur.

Ben ilk kez böyle bir şey gördüğüm için ve Dr'da "devam ederse izleriz" dediği için haliyle endişendim. Ama biraz içimi rahatlattınız. Teşekkür ederim.

Taban düşüklüğünü de ayrıca Dr.a soracağım.

benimki de öyle yürüyordu biz güldükçe daha çok yapıyordu şımarık:)) sonra geçti tabii unuttu.

Benim oğlumda 2 sene kadar parmak uçlarında yürüdü, bende bunun bir sorun olabileceğini düşünmemiştim. İlk zamanlar çok şaşırmıştık erkek olduğu için balet falan olcak diyoduk, kız gibi yürüyodu aklımıza başka şeylerde gelmedi değil yani:Roflol: Ama şimdi altısına girdi ve hiç bir problem yok..
Fazla endişelenme sen canım, üstüne düştükçe daha çok yapıyorlar...

X