vajinal ultrason

turuncu__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
60
0
41
bebeğim 6 haftalık bu haffta doktora gitcem vajinal ultrasonla bakar demi?çok utanıyorum alttan muayeneden napcamsenağlama

gormesı lazım eger goremezse dısgebelık olma ıhtımalı var (
benım 450-900-1800-2190 aa kadr cıktı ynı 5 haftalıkkn 2000 li degerlerı gordum
alatan muayensart canım bak eger dıs gebelıkse sakın amelıyatı abul etme ılacla eritiyolar
ende senın gıbı yazdım bırısıdebenı uayrdı ıçımden cok kızdım ona benım oralımı bozuyor dedm
ik gıttım dr amlıyatetmeye kalktı mger dı gebe olumuda bılemeı ben burdan okuduklarımla kendım teshıs ettım baska dr gıttım o ilaçla dusurdu sakın kızma bana ama 6 hafta çin 45 degerçok dusuk veya saglıklı bır gebelık degıl
ınşallah ben yanılıorumdr sen bak dısgeelık dye bolum var orayı bır oku
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/309-dis-gebelik-belirtileritedavi-yontemleri.html

şuan 6 haftalık bebeğim.ilk kan tahlilimde beta450 çıktı dr 3_4 hafta arası demişti.yani 450 6 haftalığın degeri değil 3_4 hafta arasının

canım her doktor bakmayabilir bak ben hamile olduğumu öğrendim gün gittim doktora karından baktı çookk hafif bir boşluk gibi bişey gördü sanırım bu olacak dedi bir sonraki haftada tekrar gittiğimde keseyi görmüştük.. dediğim gibi her doktor vajinal bakmayabilir..

ama bu arada daha önce bebeğimi düşürmüştüm ben o zamanlarda çok vajinal ultrasondan bakıldı korkma rahat ol, utanıcak bişey yok düşünsene oraya bizler gibi milyonlarca kadın gidiyor,hiç utanma.. benim doktorum hemde daha önceden tanıdığım biriydi,erkek ama inanılmaz iyi uzman bir doktor hiç merak etme bakarsa bile zaten hamilelik boyunca gideceksin bir iki gitmede o utanma kayboluyor canım
allah sağlıklı gebelikler nasip etsin

dr a gore degisir ama erken donemde oldugu icin bakmasi senin icin de bebek icin de iyi olur...bir tehlike varsa daha iyi görülebilir.hic korkma canim kendini rahat birak o zaman hicbirsey hissetmiyorsun...utanma da sakin sen can tasiyorsun bebegini düsün..benim dr um 4.aya kadar vajinal ultrasonla bakti hicbir zararini görmedim...

canim bencede utanma. sonucta doktor.
sadece sana bakmiyoki gunde kac kisiye bakiyo.
hic utanma gerekte yok zaten. onlar icin cok normal bisey .

canım hiç utanılacak bişiy dei zaten kocaman bir örtü geriyolar üstüne doktorda cihazı örtünün altına sokup daha sonra bi göz ucuyla bakıp ileri itiyo yani bakmıyor gibi bişiy

ayrıca korkma arkadaşımında öyle çıktı ikimizinde son adet tarihi 22 kasım 2008 di ve ikimizde hamiştik ikimizde 6 haftalık ama arkadaşımın da 6 haftalık hamiş olması gerekirken tahlillerde 4 haftalık çıktı doktor yaşamaz bir iki hafta içinde adet görür gibi atarsın demiş çok üzülmüştü canım benim ama şu anda 20 haftalık hamiş oğlu olucak meğer arkadaşımın yumurtlama tarihi ile benimkisi aynı değilmiş benim adet gördükten hemen sonraki haftaymış onunkisi son hafta üzme kendini olurmu

bende 22 haftayı bitiriyorum bugün benimde oğlum olucak:CüvCüv:
darısı senin başına canım :1hug:

hamilelikte psikoloji çok önemli kimsenin dediğine aldırma duyma ayrıca herşey allahtan bunuda unutma a.s.

tatlım ben ilk gebeliğimde öğrenir öğrenmez doktora gittim üniv hastanesiine asistanlar oluyor tabiii,bana keseyi görmek için erken olduğunu alttan bakması gerektiğini söyledi bendekide cahillik yattım masaya belki ondan belki değil (bende sağlıkcıyım ama) sonraki gün hafif kanamam başladı ve bebeğimi kaybettim kendimi hiç affetmemiştim pişmanlık yaşarsan benim gibi baktırma alttan bişey olmaz diyorlar ama bilemem ben olabileceğini düşünüyorum ehli olmayan ellerde tabiiii...(keseyi görmek için içimi deşmişti çünkü)

Arkadaşlar bende bu hafta sonu gidicem 4 haftada gittik ama kese gorundu sadece bebiş henuz belli olmadı .doktor ne olur ne omaz diye vajinal ultrasonla bakmak istemedi zarar vermemek acısından ama bu hafta sonu bakıcak eger ultrasonda gorunmezse tabi . .Rabbim herkes için hayırlısınız nesip eder inşallah . .Allah herkese bağışlasın bebesini . .

Canım ben kafanı karıŞtırmak ıstemem ama.bende 5 sene sonra bulduĞum meleĞımı malesef dÜŞÜrdÜm.hemde dr gÜndÜz 12 de muayene ettın her Şey normal dedı.saĞlıklı bır gebelıĞın ve saĞlıklı bır bebĞın var dedı.gerı ıŞe geldıĞımde hafıf kanamam baŞladı ve gece acıl baŞka bır dr a gıttıĞımde hamılelıĞımın daha yenı olduĞunu ve alttan muayene olduĞum ıÇın kesenın yerınden oynadıĞını ve bebeĞın keseden ayrıldıĞını sÖyledı.tabı bu ne kadar doĞru ne kadar yanlıŞ bılmıyorum.kımı drlar alttan muayenenın bı sakıncası yok dıyor.kımı sakıncalı dıyor.artık allah bılır rabbım hayırlı ve saĞlıklı bebıŞler nasıp etsın ınŞallah.

Ben de 12. haftamdayım ama Türkiye de değilim sadece Türk dokorların yani türkiyede işlerin nasıl yürüdüünü öğrenmek istiyorum.
urdaki doktorum Vajinal youn sıkıntı olmıcanı söylüyor ama tam olarak güvenemiyorum ne yapsm bilemedim ikili test de isticem.
İlk Hamileliğim vede kararsızım.Bebeğimi daha yakından görmek bilgi almak da istiyorum:emir_bebek:

12. hafta da vajinal bakmıyorlar artık karından çok rahat izlenebiliyor neden seni strese sokuyor ki doktor anlamadım. düşük tehdidi veya sorunlar yaşamadıysan şimdiye kadar, ilişki yasaklanmadıysa sorun olacağını sanmıyorum ama ben olsam artık karından bakmasını isterdim.

Merhaba hanimlar benimde ilk hamileligim 4+3 gunlukken gittim doktora 3991 cikti beta hcg 6 hafta tekrar gel dedi doktor gittim karnimdan bakti ama goremedi vajinal ultrasyonla bakmak istedi ilk once cekindim doktor kapali bi bayandi ama yaninda erkek asistan vardi apacik bakacak sanmistim ama ortu var orda ortuyosun doktor hic yuzunu bile cevirmedi bakarken ekrana bakti direk ve bebegim gorundu 7 haftalik oldugunu soyledi simdi 12 haftanin icindim allahima cok sukur hic bisey olmadi hic canim bile yanmadi herkes cok aciyo falan demisti bence bu doktorun tecribesiylede alakali asistanlar daha yeni olduklari icin hatalar yapabiliyo

bende 6 haftalıkken gitmiştim doktora alttan bakıcaz dedi çok küçük olduğunu görünmiceğini söyledi bideneyin dedim karnımdan göremedi mecbur utana sıkıla alttan baktı ultrasonla ama acı falaan olmuyo ayrıca doğum yaparken zaten görücek:KK1:

X