Pilates topu ve lastik

E

EU3

Ziyaretçi
Ebru Şallının pilatesini yapmaya karar verdim. Ancak hangi marka pilates topu ve lastiği alıcaz. Hangi markayı tavsiye edersiniz. Bir de gerek topun gerekse de lastiğin boyutları var. Hangisini almamız gerekiyor. CEvaplarınızı bekliyorum.. :eek::hooray:

pilates topunda markanın cok farkedecegını sanmam . ben hepsiburada.com dan delta marka topu 12 ye falan aldım.benimki 75 cm. boyum ise 171 civarı. topu boyuna göre alacaksın canım. 165ten fazlaysa boyun 75cm iyi olur bence. 165ten azsan 65 cmi öneririm. lastik almadım ama dedıgım sitede bulabılırsın. ben lastik yerine naylon corap kullanıyorum. bence hicbir fark yok. :):CüvCüv:

kutunun uzerinde yaziyor canim..boy durumuna gore topunu sececeksin..benimkide L boyum 1.70...lastiklerde de sertligine gore renkleri degisiyor..ben 3lu set aldim..

ebru şallı yeşil ve mavi kullanıyor, o zaman o renklerden almak mantıklı. çok teşekkür ederim.

benimde en serti acik mavi orta serti pembe yesilide en yumusk lastik..o yuzden dikkat edin kutusuna bakip alin yada 3lu set alin..

1,50 ile 1,60 arası olanlar 55 cm'lik pilates topu
1,60 ile 1,70 arası olanlar 65 cm'lik pilates topu
1,70 ile 1,85 arası olanlar 75 cm'lik pilates topu almalıdır canım...benim topum ve lastiklerim delta marka..75cm lik te topum var..lastikler,yumuşak-orta-sert olmak üzere 3lü pakette satılıyor..renkleri markaya göre değişiyor...
sarı=yumuşak
yeşil=orta
mavi=sert..ama dediğim gibi bunlar delta markasının renkleri...renklerine göre değilde sertliklerine bakarak almalısın..değişiyor..

kızlar bende platese başlamak istiyorum..
fakat ben çok zayıfım..
amacım daha da zayıflamak değil tabiki..
kilo alamadığım için belki zayıf olsamda fit bir görünüme sahip olabilirim diye düşündüm..
sizce platesin zayıflara ne gibi faydası olabilir..
birde kas yapmama da yardımcı olurmu?

kızlar bende platese başlamak istiyorum..
fakat ben çok zayıfım..
amacım daha da zayıflamak değil tabiki..
kilo alamadığım için belki zayıf olsamda fit bir görünüme sahip olabilirim diye düşündüm..
sizce platesin zayıflara ne gibi faydası olabilir..
birde kas yapmama da yardımcı olurmu?

zayıflar spor yapmıycak die bir şey yok ki canım...spor kilolular için değil,sağlıklı yaşam içindir....pilates zayıflatmaz sıkılaştırır,duruş bozukluklarını giderir,esneklik kazandırır,ağrılara iyi gelir,bol oksijen almamızı sağlar,doğru nefes almayı öğretir böylece daha pozitif oluruz..kas kütlesini arttırır..yoksa ebru şallıda çok zayıf o nie yapsın di mi?sen başla canım en kısa zamandakaydirigubbakcemile2

zayıflar spor yapmıycak die bir şey yok ki canım...spor kilolular için değil,sağlıklı yaşam içindir....pilates zayıflatmaz sıkılaştırır,duruş bozukluklarını giderir,esneklik kazandırır,ağrılara iyi gelir,bol oksijen almamızı sağlar,doğru nefes almayı öğretir böylece daha pozitif oluruz..kas kütlesini arttırır..yoksa ebru şallıda çok zayıf o nie yapsın di mi?sen başla canım en kısa zamandakaydirigubbakcemile2

çok sağol canım..kocaelide araştırmalara başladım zaten..ben evde değil de uzamn eşliğinde yapmaya karar verdim..aslında demek istediğim de şu..sende yazmıişsın ya sıkılıştırır diye..benim popom filan çok küçüktür mesela..dar kalça yapısına sahibim ben..daha çok sıkılaşıp küçülmesinden korkuyorum aslında..böyle birşey olurmu sence =)

ist. cevahır de kı spor malz. magazasından top ve lastık aldım..
top 65 cm dunlop marka ıstenıldıgınde yanlarından lastıklerı takılıyor kol calısmak ıcın.. cıkardıgından normal top... lastıksız olanı da var onun fıyatı 20 tl lastıklı olan 23 tu.. ıcınde pompası da var.
lastık ın uzerınde marka goremedım oda 5 tl ıydı... memnunum ıkısınden de uygun 50-60 lar duyuyorum gerek yok onlara..

ist. cevahır de kı spor malz. magazasından top ve lastık aldım..
top 65 cm dunlop marka ıstenıldıgınde yanlarından lastıklerı takılıyor kol calısmak ıcın.. cıkardıgından normal top... lastıksız olanı da var onun fıyatı 20 tl lastıklı olan 23 tu.. ıcınde pompası da var.
lastık ın uzerınde marka goremedım oda 5 tl ıydı... memnunum ıkısınden de uygun 50-60 lar duyuyorum gerek yok onlara..

Yanında lastikli olanları pek iyi değil kullanışssız komşumda gördüm.Ben de Pilates rnleri 0 212 644 46 00 sitesinden set olarak aldım.Pilates topu,lastiği,pompası,ebru şallınını ikinci dvd si içinde set 45 tl verdim.Arkadaşlar tek tek almayın set alın daha uyguna geliyor.:KK1:

1,50 ile 1,60 arası olanlar 55 cm'lik pilates topu
1,60 ile 1,70 arası olanlar 65 cm'lik pilates topu
1,70 ile 1,85 arası olanlar 75 cm'lik pilates topu almalıdır canım...benim topum ve lastiklerim delta marka..75cm lik te topum var..lastikler,yumuşak-orta-sert olmak üzere 3lü pakette satılıyor..renkleri markaya göre değişiyor...
sarı=yumuşak
yeşil=orta
mavi=sert..ama dediğim gibi bunlar delta markasının renkleri...renklerine göre değilde sertliklerine bakarak almalısın..değişiyor..

Arkadaşlar ebrulinin programında ulandığı lastikler ile piyasada satlan lastikler farklı ebrulinin lastikleri çok ince canlı yayındakiprogramında koptu bir kere ben internetten Plates Topu 0 212 644 46 00 sitesinden 3'lü lastik set aldım.Delta marka aldım çok güzel çıktı

arkadaşlar, beenyaklaşık 2 ay önce başladım platese, çok güzel bir spor çok seviyorum.internetten en ucuz diye arayarak aldım. önce lastikboy ve kalınlıklarını bilmiyordum yüksek sertlikte ve 90cm.lik lastikalmışım kullanamadım. baktım ebru şallınınki şeffaf ayağıgözüküyo iade edip yeni sipariş verdim. geriye aldılar. yerine 150cm.lik.endüşük sertlikte kastik aldım şimdi çok rahat kullanıyorum.1 adet küçük top,bir adet büyük top yanında pompa hediyeydi,1 adet lastik bir de minder toplam 40-45 lira civarında tuttu.ben 150 boyundayım,55lik top aldım keşke 65lik alsaydım diyorum.inşallah faydalı olmuşumdur.:KK15:

Arkadaşlar ebrulinin programında ulandığı lastikler ile piyasada satlan lastikler farklı ebrulinin lastikleri çok ince canlı yayındakiprogramında koptu bir kere ben internetten Plates Topu 0 212 644 46 00 sitesinden 3'lü lastik set aldım.Delta marka aldım çok güzel çıktı

arkadaşlarım da ebrulinin ürünlerini tavsiye ettiler hatta ebruliin pilates ürünlerini satan Ebruli Pilates rnleri sitesinden 3'lü lastikten ben bir tane aldım ama şu anda sorun yok.

X