Arkadaşlar bilgisi olanlar bir yardım lütfen

banueralp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2007
526
4
41
merhaba arkadaşlar.
benim eşimin çok samimi oldugu bir arkadaşı var. kendisini bende çok severim. bu kişi erkek. şimdi size bişey sormak istiyorum. bu kişi evliydi evli hala daha dogrusu. ama eşi adamı aldatmış. adam bunu tesadüfen cep teline gelen bir msj la ögreniyor. zaaten 2 yıldır sorunlu bir evlilikleri vardı. ama asla böyle bişey hiçbirimizin aklına gelmezdi. telefonda msj ları görünce karısına gelen hemen fotograf makinasıyla çekiyor resimleri msj ların. tabi eşi gelince soruyor hemen ve kadın inkar etmiyor. şok şok şok yani. topla eşyalarını annenin evine bırakcam seni diyor ve götürüyor. msj atan kişiyide tanıyor hemde. kadının ortagı. buda ayrı bir şok. ertesi gün karısının tel dökümlerini alıyor şebekeden. elinde msjlar ve kayıtlar dökümler var. gece 3-4 de kaç ttane msjlar. su an dava açtı. ama olay olalı 8 ay oldu. dava yeni açıldı. araştırıyor hep. ancak kadın çocugu göstermiyr. arkadaşımızda taşkınlık yapmak istemiyor. sonra sorun olur diye. ama çocugumun velayetini almak istiyorum diyor. sonuçta aldatıldım. ve çocukla hep bu adam ilgilenirdi. kadın evliyken birliktelerken bile hep çocug adam bakıyordu. kadında hiç ilgi yoktu. sizce nasıl davranmalı çocugu almak için acbamirmirmirmir

Canım benim anlamadıgım dava devam ederken mahkeme neden cocugun velayeti ile ilgili gecici bir önlem almıyor..??
Davanın seyri esnasında hakim cocugun velayetini gecici olarak bir tarafa verir dava sonuclanana kadar cocugun velayeti bu kiside kalır sonra da davanın velayet ile ilgili olan neticesine göre cocugun durumu tekrar tespit edilir..
Eğer mahkeme cocugun gecici velayetini anneye verdiyse bu durumda anne belirtilen süreler icerisinde cocugun babasıyla görüsmesini saglamak durumunda hicbir nedene ya da duruma dayanarak bunu engelleyemez..
Eşinizin arkadası cok dogru bir tavır sergilemis bu dönemde sükunetini ve nezaketini korumaya calıssın cünkü su noktada yaptıgı her davranısın sonucu aleyhine isleyebilir..
Ancak bu demek degil ki cocugunu göstermeyen esine karsı boynunu egip otursun..ıcra mercileri bunun icin var..Beyefendi icra marifetiyle cocugunu pekala görebilir..Bunun icin mahkemeye basvursun durumunu anlatsın ve yanında kendisine refakat edecek olan icra memurlarıyla beraber esinin kapısını calsın bu durumda da esinin göstermemesine imkan yok diye düsünüyorum daha da göstermemekte ısrarcı olursa cocuk kacırma sucunu islemis oluyor icra memurunun refakat etmesinin bir nedeni de bu zaten o durumda annenin cezai sorumlulugu baslar..
Yalnız bu icra hizmeti ücretsiz degil bildigim kadarıyla 200 ytl civarı masrafı var ancak bence beyefendi yılmasın bunu sürekli yapacak degil icra kanalını bir defaya mahsus isletmesi esinin durumun ciddiyetini anlaması icin yeterli oldugunu düsünüyorum..Aklınıza takılan birsey olursa özelden yazabilirsiniz..Hoscakalın..

X