Doğuma Hazırlık Öz Türkçe isimler (anlamları ile)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
cok tesekkurler cnm cok isabetli bir konu olmus..Allah'a sukur muslumaniz ama kendi dilimizde guzel nedir bu arap ismi sevdasi anlamadim..kuran da geciyor diye dusunupte anlamlari cok komik hatta kotu isimler koyuluyor..amac kotu degil aslinda sevaba girmek icin ama olmuyor iste.. firavun da Kuran da geciyor mesela ama iyi bir sekilde mi hayir tabiki de..

Peki sizin onerdiginiz isimler var mi kiz veya erkek icin..

Aslında çok güzel isimler var mesela Aybike,Baybiçe,Börte o kadar çok var ki beğendiğim.Erkek isimleri için de değişik olma şartı koşmuyorsanız Attila çok güzel.

merhaba arkadaşlar.bende hamileliğim döneminde kütüphaneleri bayağı bir aşındırmıştım.çocuklarıma öz türkçe isim koymak adına.kızımın ismi ıLDıKE ILA:ildike vatan kuran demek aynı zamanda atillanın ikinci evdeşinin ismi.ILA:eek:rta asyada bir ırmak ismi.oğlumun ismi:ERK ÇAKABEY.çakabey egeyi fetheden ilk deniz amiralinin ismi.ERK:güç,kudret demek,aynı zamanda kurt yavrusu anlamına geliyor.etrafımızdaki herkez isimlerini çok beğeniyorlar.

merhaba arkadaşlar.bende hamileliğim döneminde kütüphaneleri bayağı bir aşındırmıştım.çocuklarıma öz türkçe isim koymak adına.kızımın ismi İLDİKE ILA:ildike vatan kuran demek aynı zamanda atillanın ikinci evdeşinin ismi.ILA:eek:rta asyada bir ırmak ismi.oğlumun ismi:ERK ÇAKABEY.çakabey egeyi fetheden ilk deniz amiralinin ismi.ERK:güç,kudret demek,aynı zamanda kurt yavrusu anlamına geliyor.etrafımızdaki herkez isimlerini çok beğeniyorlar.

canım çok güzel isimlerkaydirigubbakcemile5

merhaba arkadaşlar.bende hamileliğim döneminde kütüphaneleri bayağı bir aşındırmıştım.çocuklarıma öz türkçe isim koymak adına.kızımın ismi İLDİKE ILA:ildike vatan kuran demek aynı zamanda atillanın ikinci evdeşinin ismi.ILA:eek:rta asyada bir ırmak ismi.oğlumun ismi:ERK ÇAKABEY.çakabey egeyi fetheden ilk deniz amiralinin ismi.ERK:güç,kudret demek,aynı zamanda kurt yavrusu anlamına geliyor.etrafımızdaki herkez isimlerini çok beğeniyorlar.

Çok güzel isimler bulmuşsun. Ayrıca tebrik ediyorum seni.

cok tesekkurler cnm cok isabetli bir konu olmus..Allah'a sukur muslumaniz ama kendi dilimizde guzel nedir bu arap ismi sevdasi anlamadim..kuran da geciyor diye dusunupte anlamlari cok komik hatta kotu isimler koyuluyor..amac kotu degil aslinda sevaba girmek icin ama olmuyor iste.. firavun da Kuran da geciyor mesela ama iyi bir sekilde mi hayir tabiki de..

Peki sizin onerdiginiz isimler var mi kiz veya erkek icin..

Sana sonuna kadar katılıyorum benim duygu ve düşüncelerimi yazmışsın sanki..a.s
Ben herzaman türk ismi koymaktan yanayım çocuğuma..sonuçta biz türküz..arap değiliz..tabi koyanlarada saygımız var herkesin düşüncesi kendine ve herkes özgür..:nazar:

peki bu öztürkçe isimlerden ilginizi ceken ve beğendiğiniz kız isimlerini yazabilirmisniz.

Tebrik ediyorum seni emeğine sağlık vereliniortakalkisalkisalkis

paylaşımın için teşekkürler canım eline sağlık.....

öz türkçe bi kız ismi benden KıÇKıNEBıKE:) KÜÇÜK HANIM DEMEKMıŞ:)))

listedeki bazı isimler bence çok güzel ama bazıları ise isim olamaz. tabi bence.değişik isimler koymak için saçmalamaya gerek yok.

listedeki bazı isimler bence çok güzel ama bazıları ise isim olamaz. tabi bence.değişik isimler koymak için saçmalamaya gerek yok.

Şamanizm inanışına göre eğer ailenin çocukları hep ölüyorsa ona göre anlamı olan eğer kötü ve suçlu bir aile ise ona göre isimlendiriliyorlarmış çocuklar o yüzden bazı isimler seçilmeye bilir zaten orada güzel olanları seçmek marifet söylemesende emin ol kimse adını kötü olanı seçmez.
Kezban ismini seçiyorlar anlamı yalancı iken bari anlamı isimden belli bunların...

X