Deiik Kahvaltlklar

COpcU

Guru
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
1.538
8
kahvaltıda hep zeytin peynir yemekten sıkılanlar
buyrun burda kahvaltılarda yaptığımız değişik
tarifleri paylaşalım

ben tatil günlerinde patatesli yumurta
poğaça soğanlı yumurta yaparım

özenle kahvaltı sofrası hazırlamayı çok sverim...
sigara böreği,su böreği simit yaparız annemle bazen de hazır alırım.
sonra sosis,patates kızarması..yumurtayı haşlayıp soslarım...domates salatalık
çeşitli peynirler,reçeller,zeytin çeşitleri,kırmızı biber ve ya patlıcan közleme,ev pohaçası
patatesi az suda küp küp kesip haşlayıp üstüne pul biber nane gezdiririm konyalı bir arkadaşımdan öğrenmiştim...sucuklu yumurtaya da bayılırım...şimdilik aklıma gelenler bunlar...yine gelirse yazarım

peynirli kahvaltı salatası yaparım ( domates , salatalık ,biber küpküp dogranır , tuzlu lor katılır üzerine zeytinyagı gezdirilir )
cevizli yeşil salata yaparım.(roka maydanoz tere dograrım içine ceviz içi koyarım zeytinyagı ve az nar ekşisi koyarım)
soğanlı haşlanmış yumurta salatası yaparım
bayat ekmek varsa pizza dilimleri yaparım
peynirli küçük hamurlar yaparım ( un ,yumurta, kabartmatozu ,yogurt ve peynir rendesi, yogurup acıp kare kare kesıp pişi gibi pişiririm)
peynir kızartırım (köy peynirleri yada chedar peyniri)
aklıma gelenler bunlar şekerler
haa birde krep yaparım
kahvaltının sonunda üzerine bal dökerek yada nutella sürerek kapanışı yaparız :))

mrb kızlar evet bende hep sıkılıyorum aynı şeyleri yemekten..bende şunu yapıyorum yumurtaları haşlıyorum haşlandıktan sonra ikiye bölüyorum sarı kısmını çıkartıyorum bir kaseye alıyorum onun üstüne küçük bir sogan maydonoz,nane ince ince kıyıyorum birazcıkta zeytin yağı ekleyiip ,tuzunu toz biberini birazcıkta kekik atıyorum harmanlıyorum hepsini güzelce..sonradan sarı kısmı çıkardığım beyaz yumurtallyı alıp sarı kısmının boşluğuna dolduruyorum bol bol doldurun tabii sonra isteğe göre süs istiyorsanız tabi pul biberi yağda yakıp üstüne dökün...beğenirmisiniz tabi bilemiyorum ....buda benden olsun

ben kahvaltilarda arada
salcali yumurta
yada kasarli yumurta yapiyorum
sonracigima krep yapiyorum icinede tost peyniri koyup bohca seklinde kapatip hafif yagda kizartiyorum arkali önlü

Son düzenleme:
kızlar süpersiniz ya bilmediğim değişik kahvaltılıkları tarif etmişsiniz deneyecem

X