prolaktın hormonu yuksek olmasının nedenı

osenay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
120
1
arkadslar bunun nedenı nedır duzenlı adet mı olamıyorsunuz ya da hangı sıkayetle doktora gıdıyorsunuz da bu testı yapıyor

adette düzensizlik oluyor ve en belirgün özelliği göğüslerden süt geliyor.tabi prolaktini yüksek olup göğsünden süt gelmeyen ve adetleri çok düzenli olan arkadaşlarımızda var.şikayetimiz olmasa bile düzenli periyotlarda hormonlarımıza baktırmamızın yararı var aslında
prolaktinin yükselmesi genelde stres ve sıkıntıdan kaynaklanıyor.bu hastalık için stres hastalığı diyorlar.geçmiş olsun canım

canm bende ılk düşükten sonra 1sene geçtı hamıle kalamadım sonra doktora gıttım hormaon testı istedı orda süt hormonu yanı prolaktın sevıyesı yüksek çıktı bu hamılelıgı kesınlıkle engellıyormuş yüksek olması. ama benım adetlerım düzenlıydı ve gögsümden süt falnada gelmıyordu bana gynodel dıye bı hap verdı yan etkılerı çok ama bulantı,kusma baş dönmesı yapıyor ama 1.kutu bıttıgı gıbı hormon sevıyesı düşmüş ve hemen hamıle kalmıştım fakat kalbı atmadıgı için kanamayla yıne kaybettım bebegımı

bebek istediğimiz halde olmuyordu dr gögsünden süt geliyormu dedi baktım gelmiyodu ama yinede yaptırdı prolaktin tahlilini yüksek çıktı adetlerimde düzenliydi parlodel verdi onu kullanıyorum şimdi inş. düşer

ben de bebeğimiz 9 ay boyunca korunmadığımız halde dr a gıtmıştım o da hormon tesy-tı istemıştı ve içinden yalnızca prolaktınım 40.08 çıkmıştı ve dostınex kulllandım bugun dr gıttım 6.33 e düşmüş dr cokcok iyi dedi ve yumurta takıbı yapacak yanı hamılelım için uğraşıyoruz ama bu hormon onemlı benım adetlerım çok duzenli ve sut falan da gelmıyor

benimki düşükten sonra yükseldi nedenini sordum sinirlenirsen bile yükselir dedi. bir de hipofizdeki adenomlar olabilir sebebi Allah korusun, o da MR gerektirir tetkiklerde.
bu arada benim de hiç bir düzensizlik problemim olmadı

X