bebe bisküvileri zararlımı

Eskilere bisiy olmamis diye hala vermeye devam etmek ne kadar dogrudur bu tartisilir ..ama ortada bisiy varsa ben bundan kacinirdim acikcasi.

katılıyorum çünkü zararlı olması demek öldüreceği anlamına gelmiyo..

nasıl zararları olduğunu bze bilemeyiz yani..

çilek sen hipp tavsiye etmiştin buldum burda bi yerde.

ama çok çok zorda kalmadan hazır bişey vermemek en iyisi..

bugün akşamki kaşık mamasından sonra benim cadınında göbeği pörtledi bide hatun zor nefes alıyor tıss tıss şeklinde ayy dedim birazdan çatlayacak. :))
babamda kızıyor yeter vermeyin çok fazla ,kızı obez yapacaksınız az yesin sık yesin diye çok güldüm halimize

Demek Duru'nun da göbişi pörtledi :) Bu kasım cadıları çok iştahlı maşallah :)

Bu arada bizim doktorumuz da Hipp'i önerdi. Yalnız Bengisu'ya bugüne kadar hangi hazır mamayı verdiysem hiçbirini almadı. Hipp'in tadı nasıl acaba... Sanırım anne sütüne en yakın mamayı kabul edecek benim kızım...

Estell'cim, ben de Hipp mama arıyorum fakat bulamadım. Sen nerde buldun?

Başlığı biraz geç gördüm ama yine de bi okuyan oldugunu düşünerek yorum yazmak istedim. Arkadaşlar taze anne ve bir Gıda Mühendisi olarak bildiklerimi aktarmak isterim. Öncelikle bebe bisküvilerinde risk oluşturan "adrilamid" denilen ve nişastanın yüksek sıcaklığa maruz lkalmasıyla oluşan bir madde, yani sonradan ilave edilen bir madde değil.ve ne yazık ki sadece bebe bisküvisinde bulunmuyor (mesela patates kızartmasında oluşabiliyor). sadece bebek ürünlerinde hassasiyet arttığı için ön plana çıkmış durumda. en can sıkan tarafı da kanserojen bir madde olması:KK43: Bildiğim kadarıyla akrilamid içermeyen bebe bisküvileri de var.
biz bisküviye henüz başlamadık ama hipp organik oldugu için tercih edilebilir (organik olması akrilamid içermediği anlamına gelmiyor sadece hammaddeler organik.yani zirai ilaç vs kullanılmamış.)
Neyse fazla uzattım.
Hipp kullananlardan yorum bekliyorum.

merhaba arkadaşlar. bende oğluma bebe bisküvili yoğurt verdim ama ona da yaramadı allerji yaptı. yavrumun her yeri kabardı:çok üzgünüm: dr. a gösterdik damlayla 1 haftada zor geçti. bende artık kesinlikle vemiyorum. bir yerde okumuştum eskimiş yumurtalardan yapılıyormuş ve pişirilen tepsiler de hiç temizlenmiyormuş.Kuzucuklarımız için günümüzde artık daha dikkatli olmalıyız

Bende Hipp kullaniyorum hic degistirmedim baska bi markaya..ama nasil

yorum istiyorsun bende anlamadim andisim gibi.

canim ben Hipp`in arada püresini,bisküvisini ve simdide devam mamasini

kullaniyorum..kavanozdaki yemekleri vermedim hic..birde nestlenin püresini almistim

hani su günlük yapilan organik olanlardan cok sulu geldi bana vermedim bidaha.

Batu hipp’in meyva sularına bayılıyo, milupanın meyva sunu içmeyen çocuk hippinkini ayıla bayıla içiyo

Batu hipp’in meyva sularına bayılıyo, milupanın meyva sunu içmeyen çocuk hippinkini ayıla bayıla içiyo

ayni sekilde canimya,denedigim baska meyva suyunu almiyor Deniz..

mamalarini bile icmedi siseden,bunlarin anlasmasi var galiba Hipp`le:)

Yorum beklentim anlaşılmamış kusura bakmayın:) Gördüğüm kadarıyla yeni bir bisküvi, bebekler severek yedi mi onu merak ettim. Malum biz sadece cicibebeyle büyüdük, başka marka görmedik:)

hipp'in bebe bisküvisi türkiyede yok bildiğim kadarıyla , ben meyva sularını ve kavanoz mamalarını veriyorum oğluma , migrostan alıyorum..

bide hiçbir şekilde bebe bisküvisi falan yedirmiyorum zaten kansorojen olayından dolayı , markası fark etmiyo , hepsi aynı şekilde pişirildiği için zararlı olduğunu düşünüyorum

Antalyada buldum bebe bisküvisini ben ama icinde 26 tane oluyor ve incecik ilk zamanlar iyiydide

sonradan denize dayanmadi paket:) andisim hippte firinlaniyormus o yüzden tavsiye etmisti dr.

meyva suyu,yogurdunu cok seviyor deniz.kavanoz mamalarini yemedi hic.

hepimiz bebe bisküvisi ile büyümüşüz
bu konu da aynı danino yediriyor musunuz yedirmiyor musunuz
kavanoz mama veriyor musunuz vermiyor musunuz
uht süt mü sokak sütü mü gibi
insanın doğruyu yanlışı bilemiyor

remediosum hepimiz yemişisz de Allah korusun ilerleyen yaşlarımızda kanser olmayalım sonra??

remedioscum o mantikla bakarsak dogar dogmaz süt verelim o zaman bebelere..

doktorlar yedirmeyin sorun var diyorsa kaciniyorum ben vermekten.bi cikrlari yokki

benim cocugumdan onlara ne?o isini yapiyor uymak yada uymamak benim elimde..

bu arada annem bana ve iki kardesime hic bebe bisküvisi vermemis,sevmemisiz biz..

ama ben simdi kaveyle bayiliyorum:) yada pastalarin icinde götürüyorum o baska:)

X