bebe bisküvileri zararlımı

ayy ben sabah kahvaltısına atıyorum bide ılık su koyuyorum bş ark.yazmışsış zararı sıcakla çıkıyor die vermityim peki ama sabahları ne tok tutucak merti birtek yumurta doyurmaz ki başka bi fikri olan varmı kıslar hipp in meyva suyunu deniyim bede çünkü milupanın meyva suyunu hiç sevmedi benim veled.

çilekciğim inek sütünün yeni doğmuş bebeklere etkisi bilinen gerçek
yıllarca her gün yumurta yemeyin dedi doktorlar, kolestrolü arttırıyor dediler
geçen yıl ise yapılan bir araştırmada yumurtanın kolestrolü arttırmadığı ortaya çıktı her gün yenilebileceği söylendi
çoğu anneler çocuklarını bebeklik döneminde herşeyden koruyor örnek bebe bisküvisi, danino, babymix yoğurtlar, kavanoz mamalar v.b. sonra çocuklar 2-3 yaşınan gelince gene aynı anneler onlara bakkaldan transyağlar yüklü cipsler, katkı maddesi ve gıda boyası dolu şekerler çikolatalar hatta tezgah altı atölyelerde üretilen markası bile olmayan şekerlemeler alıyorlar
bütün anneler tabiki bir değil ama bebe bisküvisi v.b. şeyler bebekler için zararlıysa cipsler, şekerler de 2-3 yaşındaki çocuklar içinde zararlı
o zaman ömür boyu evde pişen hormonsuz organik gıdalarla beslenmeli insanlar
böyle bir şeye de imkan yok ancak ütopik bir dünya da mümkün

remedioscum bahsettiğin anneler konusunda haklısın ama biz öyle değiliz ki , birde bebek gelişiminde ilk 3 sene çok önemli , resmen temeller atılıyor , beslenme düzeni için de sağlıklı beslenmeyi bu dönemde öğrenebiliyor çocuklar..
ben şu anda bebe bisküvisi vermiyorum ve 3 yaşından sonra da cips , bisküvi çikolata vermeyeceğim , ha bu çocuk kreşe başlayınca başkalarından görüp istemeyecek mi isteyecek tabiki , o zaman mecburen az da olsa çukulata vermeye başlayabilirim ama iyi markalar , bilindik olanlar , ama evde yanlızken çukulata isterse elma veririm eline yada muz , neyse o günler gelsin o zaman yazışırız yine seninle burada bu konuları..

ama benim çocuğum çok benim için çok önemli ( hepimizinki öyle tabiki) o yüzden ona ne kadar çok zararsız şey verirsem o kadar iyi yapıyorum , ben şu anda bebe bisküvisine ayıla bayıla yiyorum ama bir anne olarak zararını bildiğim şeyi çocuğuma veremem , o da gelir 30 yaşına pardon 32 :) karşımda yer bebe bisküvilerini ben de ona söylenirim kansorejon onlar yeme diyeee ama yapacak bişey de yok en azından içim rahat olur görevini yerine getirmiş bir anne olarak :)

canim anliyorum senide ama burada yasadigim icin bu konuda birdaha sanli görüyorum kendimi..

burada mahalle bakkali vs yoktur,izin alinmadan üretilen hicbir gidada yoktur.

okullarda kantin gibi seylerse hayaldir oda yok.ve bunlar cocuklarina sadece cumartesi günleri

belirli ölcülerde cikolata seker verirler..her cocugun yiyebilecegi kadar.dolayisiyla cocuklarda

cips yada cikolataya asiri bi düskünlük söz konusu diildir.oglum böyle bir ortamda büyüycek inlsl.

tamamen herseyin organiginede katilmiyorum ben,ki yavas yavas doktorumuzunda tavsiyesile bakteriyede

alistiriyorum Deniz`i.Ama bu aralar hassas bi dönemdeyiz tam gelisim ve büyüme zamanlari.

istedigini yedirebilirsin cocuk senin ama sana zararli olanalari söylemek zorundayim demisti doktorum..

daha iki hafta evel hindistanli bi ailenin yeni dogan bebegi yine hastanelik oldu.nedenide adetlerine göre

yeni dogan bebege bal verdikleri icin.

baslica kilo almasin,ayrica doktorum yasakladigi icin durmadim ben bisküvi üzerinde.

illaki yiyince bisi olucak diil ama bile bilede zararliysa eger vermeme ben.

Andidacim bende cikolata ve cipsin tadini bilmesini istemiyorum..

ben kola icerken oda istiyor bende pekmezi suyla karistirip iciriyorum..

onun kolasida o :) bu arada benim antik doktorum pekmez kan yapmaz

kani vücut yapar nerden cikardin bunu yine:) diyip güldü:))))) hep öyle derlerya dedim

ahh türkler diye söylenmeye basliyorduki tamam tamam cok güzel bi ülke diyip kesti:)

canım pekmez kan yapmaz ki zaten :))) ama yararlı bir besin diye biliyorum ve o yüzden yediriyorum bende..
canım sen orda yaşadığın için şanslısın , bende sanırım havasından suyundan kapıp dönünce türkiyeye tam bir cadı olduğum için şanslıyım , insanlar cesaret edemiyolar çocuğuma biişeyler vermeye hemen başlıyorum tısssslamaya :roflol:

işte benim vurgulamak istediğim nokta özellikle bu
bazı şeyler bazı kişiler için doğru bazı kişiler için yanlış doktorların bile dedikleri birbirini tutmuyor, yoksa bile bile zararlı şeyler yedirelim alışsınlar şeklinde değil ama hiçbir zaman bu tarz şeylerden kaçış olmayacak bence insan dna'sı kendini bu koşullara göre geliştirecek hepimiz manyetik alanların içinde yaşıyoruz, biz adsl kullanmasak yan komşumuzda var, çin'den gelen ürünlerle baş etmek mümkün değil, cep telefonlar, telsiz telefonlar, şimdi bir de 3G'nin manyetik dalgaları eklendi, bebe bisküvisinden kaçıyoruz ama yedirdiğimiz diğer tüm ürünlerde hormon ve ilaç var artık tohumlar bile yapay, inekler çok süt versin diye ilaçlı, tavuklar çiftliklerde son sürat yumurta veriyor o zaman gerçek nerede demekki çok fazla takmamak gerekiyor

yok biz anlaşamadık bu konuda remediosum senle senağlama

ben de diyorum ki elimden geldiğince korurum ama imkanımın olmadığı noktalarda birşey yapamam tabiki...ama bile bile zararını kendi elimle yediremem bazı şeyleri çocuğuma , 3G baz istasyonları için bişey yapamam ama nasıl olsa herşey zararlı bunu da yesin ne olucak ki diyemem ..

hay Allahım kim aldı bu topiği taşıdı yine ilk sayfaya yaaaaaa...durup dururken kendi içimizde tartışır olduk kötükedihüso

andisim trtisma diil hayatim fikir alisverisi yapiyoruz:)

aman nebilim kan yapar diye benim aklimda kalmis zaar..

remedioscum dediklerine sonusuz katiliyorum ama biryere kadar

söyleki;ee bende yoksa komsumda var,bu faydali ama aslinda organik diil diye diye

isin ucundan bi kacirirsak bence toparlamasida zor diye düsünüyorum..

cocugumu belki hormonlu tavuk(ki ben yumurta ve tavuklarim iorganik aliyorum)et bilmem ne gibi

gidalardan koruyabilirim uzunca bi süre ama internet,cep tlfonundan koruyamam bu imkansiz.

ee simdi Deniz`n cebine tlfonmu koyayim nasil olsa milelt kullaniyor diye:)

andisim o konuda bende cok sertim,esim bile sorar meyva suyunu vereyimmi dye.

asla müsade etmem benim disimda birinin cocuguma bisiler vermesine..babasi haric ama oda

soruyor iste..

bende size kocaman bi pasta yapayim bebe bisküvili(bak canim cekti)

bir kase süt içine bol bebe bisküvisi bayılırımmmm , ama kahve yanında iyi gider bak , olmadı çileğe gider pastasını yeriz yağızımın annesiiii :1hug:

krikitos neden ekmek vermiyorsun? batu sabahları ekmek yiyor

karışımın içine mi atıyon ekmeği canım yoksa ayrı mı veriyon elinle dide içime kurt düştü çocuk hemşiresi olan bi arkadaşım var onu aradım hemen evet çok zararlıymış bebe biskivisi onun yerine karışımın içine bayat ekmek at dedi çünkü taze ekmek birbirenine yapışır dedi yada eti cici bebenin ekmekleri var ben öğlen çorbalarına koyuyordum ondan da koyabilirsin dedi onda zarar yok sanırım kafamçokkarıştı

ben aynı tartışmayı devamlı annemlede yapıyorum kızlar annemede dediğim ben en güzel şekilde yetiştiriyimde ilerde büyüyünce faydasını o görsün haa o yerse ilerde dinlemezse annesini kendisi bilir anneyiz işte kötü şeylerden koruyacaz bebeleri ama kapalı kutudada tutamayız tabiki zararlı şeyler yiyecek bizim ki hangimiz film izlerken kola cips keyfi yapmıyoruz ki oda yapacak ama 3 yaşında değil en azından benim gözümğn önünde değil.

Canım batu hiç karışım yemedi , sevmedi istemedi bende zorlamadım. Ek gıdaya geçtiğimizden beri kahvaltısını ekmek içi , peynir , tereyağ , şekersiz doğal marmelatla yapıyor üstüne de pekmez yiyor , 8.ayda yumurtayı da dahil ettik buna ,..

ay ne güzel maşallah batuya keşke mertte öle yeseydi onun görüntüüs bikle kötü mert yerken ben acıyom oğluma ama öbürtürlü taneli geliyor ona

X